Чувствате ли се наранена

  • 5 088
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Чувствате ли се наранена от това да чакате на мъжа си да ви дава пари? И постоянно да натяква, че ТОЙ изкарва парите в къщи? И как по дяволите преодолявате това, защото при мен нещата не се получават и това е  #Cussing out Close Close Close  Постоянно се надува, че той  работи без почивка, за да изкара прехраната, а пък аз едва ли не си бъркам по дупките по цял ден  Shocked Започна да прави постоянни забележки (неоснователни разбира се) - все нещо не му е изпрано, не му било вкусно сготвено, нямало нищо в хладилника ....... и какво ги правиш парите, които АЗ ти оставям, а не си напазарувала и т.н. и т.н .... Неща, които преди въобще не са били предмет на разговор. Чувствам се като домашната прислужница примък-отмък и накрая пак съм оплескала нещо. В началото му влизах в положение - викам си той е изнервен, изморен  и затова, НО какво стана качи ми се на главата. Сега само мрънка, ако всичко му е наред защо не съм го била гушкала и незнам си какво... С една дума той да си пие бири след работа - аз да не мога да мръдна никъде с детето и да го чакам със сложена маса, усмивка и накрая да го полюшкам за лека нощ освен  Twisted Evil Както и да мрънкам и да говоря че не издържам такова отношение излизам виновната - неблагодарна - той се спуква да работи да изкара пари , а аз му пиля за неща, които той дори не разбира и ме изкарва меко казано луда.  #2gunfire Налагам му тормоз  Shocked

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами не се свиква с това. При нас е същото, само дето аз вече не се връзвам така. Като ми каже, че нещо си му е мръсно и утре какво щял да облече му казвам да си го пусне в пералнята, но аз няма да седя до 2 и после да го гладя до 3, за да изсъхне. Да видиш как веднага се сеща, че има и други дрехи. Най-добре се прави, че не го чуваш. А, ако толкова държи и ти да изкарваш пари пращай детето на ясла и да види тогава. Много ме дразнят такива мъже. Сега предполагам ще чуеш много крайни изказвания, но и тях се прави, че не можеш да прочетеш. То всъщност не е толкова страшно, само така звучи. Е стига да е в нормални граници де. Успех и не му се връзвай!

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Попитай го като не е искал да дава изкараните си парички на друг, защо тогава се е оженил. Аз така го лекувам моя. Все пак предпочитам и аз да работя, но изкараните пари са повечето за мен и за фонда "И аз съм човек". Обяснила съм му, че домакинската работа и отглеждането на деца също е труд и понеже не мога и много да работя и да съм перфектна домакиня да си избере едно от двете - за сега съм в къщи и си отглеждам децата.

# 3
  • Мнения: 397
Има и по-лошо от мрънкането и това е, че си изкирва всички насъбрани нерви през деня на мен  Shocked Мълчах си, правих се на разсеяна, но не се издържа вече  Close Впрочем, малката тръгва на ясла септември и аз от октомври евентуално на работа, но страх ме е да си помисля как ще преживея този период. Кой ще чисти, готви, пере и т.н като аз ще съм заета  newsm78 Представям си тогава каква песен ще запее.....

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
............. Впрочем, малката тръгва на ясла септември и аз от октомври евентуално на работа, но страх ме е да си помисля как ще преживея този период. Кой ще чисти, готви, пере и т.н като аз ще съм заета  newsm78 Представям си тогава каква песен ще запее.....

Тъкмо тогава ще е удобният момент да му покажеш, че за да се изкарват пари, някаква друга работа трябва да се пренебрегне. Наистина, както и джуджанка ти е казала, не се впрягай толкова, намери си начин да отбягваш подобни спорове, за да не си тровиш нервите излишно.

# 5
  • Мнения: 1 210
Ами предложи му от октомври да си смените ролите - и той като бъдеш равноправен член на ЕС и според всички правила да няма дискриминация - НЕКА той да вземе остатъка от отпуска за майчинство.

Да види как единственото време, в което може да направи нещо за къщата е времето от 12 до 15, когато детето спи.

Моят благоверен почти 2 години беше в тази позиция. И сега не мрънка като има купчини дрехи за гладене. И двамата работим до късно и т.н.

Та мисълта ми беше да си поостане малко вкъщи, пък ти да поработиш. Дори платен отпуск да си вземе и ти да си на работа, а той по цял ден с детето..... Ще опъне уши още на втория ден.


Но пак казвам - не му се връзвай много. Иначе фонд "И Хасан е хора" при мен се формираше от части от брат ми (реваншираше се за инвестициите, които бях направила за него) и майка ми (защото ми е майка). Иначе си имах и аз джобни пари - като учениците.

# 6
  • Мнения: 46 437
Ами честно казано нямаме такива отношения  newsm78
През деня- той работи, аз гледам детето. До тук по равно.
Всички останали задължения се делят на две.

За парите- когато има, харча, като няма, свивам разходите  Laughing

# 7
  • Мнения: 397
Ами предложи му от октомври да си смените ролите - и той като бъдеш равноправен член на ЕС и според всички правила да няма дискриминация - НЕКА той да вземе остатъка от отпуска за майчинство.
Нещата са много по-сложни  Sad От март насам направихме семейна фирма , на която той е директор и в момента е засипан с ангажименти. Не мога за абсолютно нищо да го помоля  #2gunfire не почива и един дин в седмицата, не излизаме заедно никъде, няма време дори да види детето като хората  Confused  Общо взето си идва вечер и започва да ме третира като персонала, с които работи  Sick Кара по инерция без да си усеща. Вечно е изморен и не му се говори за нищо. Аз си стоя в къщи без да мърдам никъде и чакам ако звънне да му свърша някоя работа на компютъра или да напиша някоя фактура  Money (секретарката), защото ако случайно съм навън с детето трябва веднага да се прибера  Tired 
Просто не ми се говори  Close Великия шеф, колкото повече му нараства работата, толкова повече става отвратителен, взискателен и мърморещ....

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Сигурно не ти е лесно при това положение, но аз на твое място при такова отношение бих спряла да готвя, да чистя и да пера. Сутрин като ми даде парите за пазар си хващам детето под мишница и тръгвам по кафета, та даже ако има средства бих си купила нещо. Ако иска да му е чисто и сготвено да си викне жена и да и плати. Не си му слугиня, нито подчинена! Ти си човека който може да промени нещата, колкото повече мълчиш и се примиряваш, толкова повече се усложнява положението ви.

# 9
  • Мнения: 7 914
Никога не ми се е налагало да му казвам, че нямам пари....когато не работех още в началото е снабди с банкова карта... Hug Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 1 150
Чувствате ли се наранена от това да чакате на мъжа си да ви дава пари? И постоянно да натяква, че ТОЙ изкарва парите в къщи?

Не, никога не ми е правил, проблем колко и за какво съм изхарчила. Веднъж на се опита да го вмъкне под формата на майтап - но съжали.
Не зная, какво да те посъветвам. Може би трябва да поговорите

# 11
  • Мнения: 397
Сигурно не ти е лесно при това положение, но аз на твое място при такова отношение бих спряла да готвя, да чистя и да пера. Сутрин като ми даде парите за пазар си хващам детето под мишница и тръгвам по кафета, та даже ако има средства бих си купила нещо. Ако иска да му е чисто и сготвено да си викне жена и да и плати. Не си му слугиня, нито подчинена! Ти си човека който може да промени нещата, колкото повече мълчиш и се примиряваш, толкова повече се усложнява положението ви.
Това ако го направя не ми се мисли какво ще ми се случи Crazy  Какъвто е нервак  #Crazy Той се нерви ако се прибере гладен и още не е готова манджата или съм сготвила нещо тежко, а пък на него му се яло нещо по-лекичко, а представям си се прибере и няма нищо за ядене  newsm78 Най-вероятно ще се развика, ще ме наругае и ще излезе  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 150
Това ако го направя не ми се мисли какво ще ми се случи Crazy  Какъвто е нервак  #Crazy Той се нерви ако се прибере гладен и още не е готова манджата или съм сготвила нещо тежко, а пък на него му се яло нещо по-лекичко, а представям си се прибере и няма нищо за ядене  newsm78 Най-вероятно ще се развика, ще ме наругае и ще излезе  newsm78

Мила, той имали нещо хубаво в характера. Като те чета, става ми мъчно. Защо търпиш това? Винаги ли е бил такъв?

# 13
  • Мнения: 2 237
Всичко - дума по дума,все едно съм го писала аз ! И при мен положението е същото.Всеки ден се унижавам да "прося" пари и да слушам едно и също "Ууу,къде ги харчиш тия пари,пак няма да изкараме месеца ! За какво харчиш това майчинство..." и т.н.
Чувствам се ужасно,говорили сме хиляда пъти,но той така и не ми влиза в положение...
Само че за това аз съм си виновна.Когато се омъжвах,знаех че е за човек,който обича да е сам (като вълк-единак) така че ще си го търпя...
Незнам какво да те посъветвам,наистина...Защото и аз самата незнам какво да правя... Sad

# 14
  • Мнения: 397


Мила, той имали нещо хубаво в характера. Като те чета, става ми мъчно. Защо търпиш това? Винаги ли е бил такъв?
[/quote]
Има труден характер, но преди се здържаше, не си позволяваше да ми вика, но откакто стана шеф и му нарастнаха отговорностите и нервите просто стана друг човек. Всеки, които е започнал бизнес от нулата ме съветва да мълча, защото това бил труден период, но стрували си да се унижавам  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт