Относно бремеността и пътуването

  • 2 723
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте,

бременна съм в втория месец, разбрах го наскоро но тъй като ми предстои или предстоеше лятна почивка на морето се чудех дали може да се пътува в толкова ранна бременност и то чак до морето, с кола.

Моля, споделете вашия опит, дали е противопоказно да се пътува толкова рано.

Благодаря Ви!
 Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 907
Аз миналата година ( 2ри месец бременна ) пропътувах 2000км с кола до България. Можеш да си пътуваш както си искаш. Приятна ваканция!

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Абсурд, вече никакво пътуване!Изключение прави само лимузината, с кожена тапицерия Naughty
        Естествено, че можеш да пътуваш колкото искаш-стига да се чувстваш добре!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
Ние със съпруга ми пътуваме много.
През цялата ми бременност съм пътувала (като влязох в средата на 9-ти месец спрях с пътешествията),когато се роди детето и навърши 2 месеца - пак тръгнахме насам-натам.

Ако ти се чувстваш добре и ти е приятно,защо не?!

# 4
  • pomorie
  • Мнения: 848
без проблеми стига ти да се чувстваш добре.аз съм девети месец вече и миналия месец пътувах до ямбол не са много 130км но все пак и аз бях вече осми месец.а преди това пътувах всеки месец до там че даже и с влака така че не се тревожи а си прекараи страхотно.и внимавайте по пътищата че като гледам тук в поморие каква лудница е лятото... Hug Hug

# 5
  • Мнения: 3 216
Направи си консултация с лекар,но не мисля,че ще имаш проблеми.

# 6
  • Мнения: 517
Аз миналия месец бях на море Simple Smile) бях в 5-ти месец бременна..но ти се консултирай с лекар, тъй като най-рискова е бременността до 4-ти месец.

# 7
  • Мнения: 1 986
 Аз съм в 5 месец  и не съм спряла да пътувам-просто ми се налага Wink,бременността ми протича нормално и щом нямаш изрична забрана от лекар,и ти се чувстваш добре-не виждам пречка да не пътуваш Peace

# 8
  • Мнения: 103
Изобщо не се притеснявай,можеш да пътуваш колкото си искаш.Аз съм в 8мия месец бременна,от Варна съм а мъжътми работи в София и постоянно пътувам до софия и обратно.Аз също в на4алото много се страхувах 3а да не навредя на бебо но преодолях страхаси и несъмсе спряла.ЖЕЛАЯТИ ЕДНА ПРЕКРАСНА БРЕМЕННОСТ.  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 621
Ако нямаш проблеми можеш да пътуваш колкото искаш. Ако се притесняваш консултирай се с гинеколога си Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 561
Не се спрях през цялата бременност - не само пътувах, но и аз карах колата. Ако се чувстваш добре не виждам причина да не си изкараш почивката на морето Wink Но първо се консултирай с лекаря си  Peace

Приятна ваканция

# 11
  • Мнения: 2 309
принципно може, ако се чувстваш добре и нямаш забрана от лекаря си. аз лично бях 2 месец на море, но гледай да се пазиш повечко, почивайте по пътя, недей да киснеш много на плажа да не ти прилошее, ей такива неща.

# 12
  • Мнения: 564
Ако всичко протича нормално, няма никаква причина да не пътуваш.  Аз във втори месец бях на ски (вярно че доста внимателно карах вече  Laughing), а в 6-ти на море - с колата до там...
Така, че.. консултация с доки и ... на напред newsm10

# 13
  • София
  • Мнения: 298
Консултирай се с лекаря си, за да се почувстваш по-сигурна и давай, ама по-полека!
Аз в 12 седмица ходих чак до Англия, и там пътувах, и обратно се върнах, без никакви проблеми!

# 14
  • Мнения: 3 334
Не мисля,че е проблем стига да се чувстваш добре.Аз през цялата си бременност не съм спирала да карам кола и да се возя!Весело изкарване на морето Hug

Общи условия

Активация на акаунт