Предаването "На твое място" в понеделник (17 юли

  • 1 009
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 091
Предполагам ще ви бъде интересно! Темата е за разведени родители. Майката не дава на бащата да вижда дъщеря си, въпреки решението на съда... Просто една друга, мъжка гледна точка.

Пускам по-рано, защото няма да съм тук, за да ви кажа на време! после ще ми бъде интересно да коментираме...

# 1
  • София
  • Мнения: 985
това предаване, по коя телевизия го дават?

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
По Нова ТВ, понеделник от 20.30 ако не се лъжа. Миналата седмица го гледах с интерес - ставаше дума за жена, оставила навремето близначките си за осиновяване. Имаше интересни гледни точки "за" и "против" оставянето на детето при положение, че майката няма психическа, физическа и икономическа нагласа да се бори с живота и с дете!
Ще гледам предаването на 17 юли - все още не мога да уцеля верния тон с бащата на дребната относно вижданките и неговото внимание, или по-скоро - демонстрация на внимание пред неговите родители и близки приятели, но в действителност желание за скътаванка от отговорности.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
От 20.00 ч. почва предаването.

# 4
  • Мнения: 3 091
E? Гледахте ли предаването вчера? Много ми е интересно как мислите? Случва ли се несъзнателно или съзнателно да се настройва детето срещу другия родител? Защо?

Възхитих се на упоритостта на бащата! много ми хареса това изказване: аз не съм разведен с дъщеря си. не съм осеменител, а съм родител...

# 5
  • Мнения: 6 315
Гледах предаването. За конкретния случай просто не зная какво да кажа. Много е тъжно и неприятно. Лошото е и че институциите не си вършат добре работата и че законите не се спазват.... Хуабво е, че бащата иска да вижда детето си... Но медалът винаги има две страни обаче, нали знаеш. Ами ако наистина е започнал да се интересува истински от детето едва, когато майката е намерила друг мъж? Просто не знам... Хубаво е, че се бори и трябва да е така. За жалост при един развод и разваляне на отношенията децата много често се превръщат в оръжие  Sad. А това - по мое мниение - е най-голямата глупост, защото оставя трайни следи върху детската психика.

За настройването по принцип. Няма как да настроиш детето против единия родител ей така "без да искаш". Според мен то е напълно съзнателно. И не зная що за човек трябва да си, за да измисляш глупости и да говориш гадости за другия. Какъвто и да е - той е родител на детето и то носи неговите гени. Никога не съм обсъждала отношенията си с мъжа ми пред детето и няма и да го правя.

Но аз и в друга тема писах - детето ми от една седмица знае думата "лош" и я е употребил за пръв път  за мен в яслите след престоя си при мъж ми и родителите му. Болно ми стана не защото ме нарича лоша - това все още е неосъзнато, а защото започна да повтаря тази дума за всичко и накрая какво ще стане - ще гони всички деца по площадката обяснявайки им че са лоши... Ето това не го разбирам изобщо - вредиш на собственото си дете от една елементарна злоба. Ако имат да ми казват нещо - да го кажат на мен, а не да говорят на сина ми. Като порасне съвсем ясно и трезво детето само ще прецени кой крив-кой прав.....

Та така - често озлобени и наранени правим огромни глупости без да си даваме сметка че най-мнгоо страдат най-скъпите ни същества....

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Гледах предаването...За конкретния случай мога да кажа само едно - защо ми се виждаше нещо леееко параноично в настоятелността на бащата?! При това чувахме предимно неговата версия, а тази на майката много накратко! И какво беше това изказване - ами какво като прекъсвам играта й с нейни приятелчета, аз също я водя при хора с деца?! Ама човек има симпатии и приятели и иска да бъде конкретно с някои...а не кой да е! Какво като е 10-годишно дете? То няма свои приятели и предпочитания?! Не съм вного убедена, че ситуацията е точно такава, каквато я описва бащата! И ми се струва, че той доста време е бил осеменител, а в един момент като разбрал, че на друг човек ще се казва татко се сетил, че е родител?! newsm78 И имам усещането, че колкото по-настоятелен става бащата по начина, по който го прави сега, толкова повече психически неуравновесено ми се вижда поведението му и майката ще се отдалечава още повече! Да, лошо е, че жертвата са децата. Но още по-лошо е, когато двамата родители започнат "да си го надмерват".....а дали не е по-мъдро единия да отстъпи в интерес на детето?! Признавам честно този баща не ми беше никак, ама никак симпатичен......

# 7
  • София
  • Мнения: 1 748
Ставам банална, но както винаги подкрепям Морги и Марги. Останах със същите усещания и впечатления.

# 8
  • Мнения: X
Абсолютно, Морги.
Аз хванах края само - 10тина минути, но наистина изглеждаше вманиачен. Което надали се харесва на дъщеричката. Озлобен някак и не успяващ да се владее, неуравновесен...

# 9
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз пак по темата. Явно много ме впечатли предаването Wink Мисля, че никак не беше подходящо като родител с подобна история да поканят една лекарка, която наистина се бори за сина си. Нейната история я бях чела преди няколко години, но там историята беше, че сина й около 14-тата си година е бил подложен на тормоз от бащата. Тя е спазвала всичките договорки след развода, но бащата е взел зверски да настройва сина срещу майка си до там, че детето имало прояви на агресия срещу майката! Бащата буквално беше отвлякъл сина си и не разрешаваше да се чува с майката, при положение, че родителските права бяха нейни! #2gunfire #2gunfire Тя беше ходила по какви ли не инстанции - нищо не можело да се направи.....Та ако този "татко", който беше гост на предаването по някакъв начин сега получи повече достъп до детето си дали и той няма да го докара до там?! Да започне настройване пък той и да не иска да я пусне обратно при майка си? Ммммм, и нещо водещата много кон с капаци ми се вижда, май не е най-добрия избор за такова предаване? Гледала съм и други истории, но тя е все такова дърво и с адски консервативни възгледи! Е, хайде казах си болката Peace Peace Peace Peace
Приятен уикенд на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт