За зависимостта

  • 3 460
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 155
По повод на другата тема ми изникват няколко въпроса:

Защо някои мъже се опитват да превърнат съпругите си в зависими от тях /финансово/?
Вътрешно неосъзнато желание за доминиране ли е?
Ревност ли е? Социален живот, работата дават възможности за нови контакти.
Страх жената да не стане самостоятелна, което би довело да по-големи изисквания към мъжа?
Или страх жената да не е едно стъпало по-горе, съответно с по-добра работа, с по-големи финанси?
Чувство за малоценост ли е или какво?
Мислите ли, че въпреки подобно поведение мъжете обичат съпругите си?
Въбще желанието им да превърнат половинките си във финансово зависими прислужници осъзнато ли е или не?

# 1
  • Мнения: 3 715
Защото им се позволява от жените.

# 2
  • Мнения: 17 402
Според мен е чувство за малоценност, изразяващо се в желание  за надмощие. Може би и възпитание... Прави се съвсем съзнателно.  А дали обичат съпругите си- може би, по техен си начин.

# 3
  • Мнения: 5 228
Мисля, че в повечето случаи е неосъзнато. Принципът е: така е било, така и ще бъде. Обикновено в семейството на мъжа нещата стоят по подобен начин.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Съвсем осъзнато си е.Това за мен е избиване на комплекси #Cussing out

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не знам, има нещо от ориенталския манталитет у българина. "Аз ще нося парите, пък ти стой до печката". В 21 век ми се струва много глупаво, такива мъже избиват нещо....така се чувстват значими, което е жалко и за тях, и за жените им.

# 6
  • Мнения: 8 505
Избиване на комплекси,патриархално възпитание...знам ли,може би не трябва да слагаме всяко такова поведение в една категория.
Нямала съм допир с подобен проблем,а и сигурно би ми било неприятно да общувам с такъв мъж(дори ако не е собсвения ми,а някой приятел).

# 7
  • Мнения: 1 629
Аз също съм на мнение, че самите жени го позволяват. Много е 'удобно' да си седиш до печката и да натякваш, че си неразбрана и недооценена. До характер и житейски възгледи е.

# 8
  • Мнения: 193
Съвсем осъзнато си е.Това за мен е избиване на комплекси #Cussing out
На същото мнение съм, само дето си мисля, че повечето мъже не осъзнават комплексите си и поръженията, които нанасят в семейството #2gunfire

# 9
  • Мнения: 3 091
Биби, според мен всяко желание за надмощие над близките е проява на комплекси! общо звучи, но е истина! ако имаш себеуважение, знаеш се какво струваш, харесваш се - няма никакъв смисъл да доказваш пред себе си какъв си пич за сметка на съпругата/съпругът!
тъпо, ама се случва непрекъснато...

# 10
  • Мнения: 6 155
Разбира се има различни мъже, при които се проявява по различен начин това, за което говоря. Но когато мъжът твърди, че няма такова нещо, че не се стреми към надмощие, а същевременно по дребни неща се усеща, че е точно обратното - тогава какво? Tired

# 11
  • Мнения: 4 806
мисля, че причините могат да бъдат различни:
да, основната е някакъв комплекс (като го написах си дадох сметка, че всъщност не знам какво е комплекс Simple Smile
може и да модел от неговото семейството, така е било устроено съжителството между неговите родители
може да е такъв характер (не мисля, че всеки стремеж за доминиране е точно комплекс)...

едно е сигурно - това е част от живота, като едва в последните стотина години се очертава къде по - плах, къде по - смел опит на жените да променят статуквото си в семейството

# 12
  • Мнения: 5 228
Разбира се има различни мъже, при които се проявява по различен начин това, за което говоря. Но когато мъжът твърди, че няма такова нещо, че не се стреми към надмощие, а същевременно по дребни неща се усеща, че е точно обратното - тогава какво? Tired

Тогава - явно осъзнава, че това не е правилно, но му е трудно да се пребори със схемите в главата си.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Защото им се позволява от жените.
Това е и моето мнение  Confused

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Определени хора харесват други определени хора. да се коментира, че жените го допускат е равносилно на това да говорим, че мъжете са прави в това си поведение, а аз не съм съгласна.
Каквото и да нищим, съм уверена, че мъж-комплексар няма да прояви интерес към събиране с жена без комплекси, която не може да бъде водена. От друга страна жена, на която е набивано в главата, че мъжът е главата и той взима решенията, трудно ще се събере с мъж, който ще я пита какво иска да прави с живота си и колко деца иска да има, например.

Моля, предвид многообразието на живота, да не набеждаваме жените, че са си докарали сами тиранията на мъжете си.

Общи условия

Активация на акаунт