плодове за деца над 1г :-)

  • 601
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте,

Моля, кажете как, колко често предлагате плодове !?

Аз рендосвам или смачквам плодовете... с изключение на банана и имам чуството че от към плодове менюто на детето е бедно  Sad

От кога децата започват да ядат необработени/несмачкани плодове, според Вас!?

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 19:21 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
След годинката въведох на малката общо взето всички плодове,само че тя не всичко харесва Laughing .Ябълката я яде нарязана на малки парченца от към годинка и три-четири месеца.Киви на парченца ядем от годинката.Кайсия,праскова-също на малки парченца от 1,4г примерно.Всъщност на около1,3г започна да яде само плодове на парченца.

# 2
  • Мнения: 8 505
На около годинка вече предпочиташе да гризе сама ябълки,моркови и т.н.
Яде плодове всеки ден-опитала е всички общо взето,но има някои,които не са и по вкуса.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
Плодове малката хапва веднъж дневно. Ненамачкани харесва само банан (гризе от цял банан), череши и кайсии (на половинки), ананас и пъпеш (на парченца) и киви (гризе от кръгчета).
Останалите плодове "пробутваме" пасирани - в сутрешна закуска с овесени или др. ядки или с кремче/кисело мляко с бисквитки за следобедна закуска.

# 4
Ние хапваме само банани и ябълки /настъргани/ с удоволствие. Прасковата пием само на сок, а кайсии и череши отказваме да ядем. Аз също се притеснявам, че плодовете ни са силно ограничени като асортимент. А какво количество според вас трябва да се дава пресен плод?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Синът ми яде всякакви плодове. Не ги режа, само махам костилките, ако има такива. За моя радост, той много ги обича и налита на всичко, което му предложа. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8 917
Ами каотсе замисля съм давала всичко без - киви, грозде и още нещо което за момента не мога да измисля - от разпространените плодове Peace

# 7
  • Мнения: 4 621
Пробвала съм да давам от почти всички плодове, но малката харесва само нектарини, череши, банани и ябълки. Диня, пъпеш, кайсии- отказва Naughty

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 240
И аз след годинката почнах да давам всякакви плодове - череши, кайсии, круши .... каквото има. Още преди това давах ябълки, банани, киви и пресни сокчета.
Само ги намачквам с вилицата, ако е възможно ги обелвам. Добър апетит! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт