да ви се оплача:(

  • 521
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877

вчера към 9 вечерта давам да папа и няма мляко ли, колики ли се появиха и яко рееееееееееев и късане, върти се и почервенява , не ще нито едната гърда, сякаш нищо не пуска...и аз се шашнах, нали забрвям да пия повече течности...и  ми идеше да се #2gunfire #2gunfire

тогава сестра ми излетя за АМ, обаче бебе не го хареса, пи 50 мл , после ми дойде кърма и се кърмихме до сън...повече такава глупост да не пия и ям, няма да правя, то чакам да освирепея от глад май...верно сама съм по цял ден и се налага да си погледна домакинството, ама...прекалих този път...та пиша, понеже много се уплаших да не минем на едно АМ хранене вечер , аконямам кърма така.....аз дето така мразя АМ, аправо си изкарах акъла..... Shocked Shocked Shocked
къде сбърках??? на вас случвало ли се е?  Embarassed

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Само спокойно - на всички ни се е случвало да се ошашкаме Laughing
Сама си разбрала къде е проблема - не си яла и пила през деня и си прекалила с домакинстването. Може би ще е от помощ да си сложиш някакви дребни неща за хапване и голямо шише с вода на мястото, където обикновено кърмиш? Добър избор са бисквити, някакви ядки, плод, който можеш да хапваш безпроблемно докато кърмиш, стафиди и сушени плодове (поддържат кръвната захар, така че да не освирепяваш от глад), малко шоколад, ако искаш Wink
Ако се случи пак да се ошашкаш, че няма мляко, има и други неща, които може да пробваш, преди да посягаш към АМ - например да се успокоиш и отпуснеш, да влезеш за един душ, да сложиш топли компреси на гърдите, да опиташ масажите за стимулиране рефлекса на потичане - обикновено там е проблема. Не че няма мляко - просто паниката, умората и прегладняването пречат да се задейства рефлекса на потичане, а ако прегладнее, бебето лесно се обезсърчава, не иска да суче упорито на празен ход, докато млякото тръгне и когато ревне, ти съвсем се ошашкваш и се завърта порочния кръг. Като знаеш на какво се дължи, ще е по-лесно да се справиш, ако има следващ път Heart Eyes
Горе главата, нищо ужасно не е станало и мляко си имаш - а от АМ си направи течен шоколад, че да не те изкушава отворената кутия с лесно решение Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 877
hedra, ГОЛЯМОООООООО БЛАГОДАРЯ!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 8 917

вчера към 9 вечерта давам да папа и няма мляко ли, колики ли се появиха и яко рееееееееееев и късане, върти се и почервенява , не ще нито едната гърда, сякаш нищо не пуска...и аз се шашнах, нали забрвям да пия повече течности...и  ми идеше да се #2gunfire #2gunfire

тогава сестра ми излетя за АМ, обаче бебе не го хареса, пи 50 мл , после ми дойде кърма и се кърмихме до сън...повече такава глупост да не пия и ям, няма да правя, то чакам да освирепея от глад май...верно сама съм по цял ден и се налага да си погледна домакинството, ама...прекалих този път...та пиша, понеже много се уплаших да не минем на едно АМ хранене вечер , аконямам кърма така.....аз дето така мразя АМ, аправо си изкарах акъла..... Shocked Shocked Shocked
къде сбърках??? на вас случвало ли се е?  Embarassed
Спокойно, никъде не си сбъркала! Всичко ще се нормализира! Пийвай повечко течности  и релаксирай и всичко ще си дойде по местата Peace

# 4
  • Мнения: 942
И с мен се случи същото преди две вечери, ама аз нали съм тъпа и упорита изпих сигурно два литра вода, хапнах овесени ядки с кисело мляко, направих си топли компреси и то като тръгна след час... така потече, че бебка неуспяваше да преглъща даже Laughing
Само спокойно - на всички ни се е случвало да се ошашкаме Laughing
Горе главата, нищо ужасно не е станало и мляко си имаш - а от АМ си направи течен шоколад, че да не те изкушава отворената кутия с лесно решение Wink
Peace Напълно подркепям Hedra!

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 099
..., хапнах овесени ядки с кисело мляко, .....като тръгна след час... така потече, че бебка неуспяваше да преглъща даже Laughing
Хихих, същата ситуация преживях и аз наскоро, след като направих и ядох от тортата на Сладка Хапка (тази с киселото мляко и мюсли).
Турбо-лактогонно средство, чаевете ряпа да ядат пред нея Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 1 877
моля,  дайте линк към вълшебната торта на сладка хапка Praynig Praynig Praynig

# 7
  • Мнения: 160
Хедра, моля те кажи на две на три как се правят тези масажи са стимулиране на рефлекса на потичането, щото моето мляко много бавно тръгва напоследък и келеша се нерви. мерси  Hug

# 8
  • Мнения: 1 737
Една домашна помощница би стимулирала кърмообразуването много добре!  Joy Личен опит!

# 9
  • Мнения: 4 399
Случвало ми се е и продължава да ми се случва. И да ти кажа, без никакви притеснения давам АМ на детето. В началото се притеснявах, но с времето разбрах че това е временно положение и че трябва да нахраня детето сега, точно в този момент. Това не означава че утре пак няма да имам мляко. И не мога да го оставя гладно защото не било добре за лактацията или за не знам още какво да се дава АМ. А масажите, овесените ядки, душовете и т.н. са абсолютно неприложими ако имаш едно гладно дете, защото то нито те чака да се масажираш, нито да се къпеш, нито да си хапнеш. Пищи и си иска яденето.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 099
моля,  дайте линк към вълшебната торта на сладка хапка Praynig Praynig Praynig
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105335.0

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Масажите за стимулиране рефлекса на потичане с картинки са тук (надолу на страницата):
http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html

Общи условия

Активация на акаунт