Рожден ден "Роботи"

  • 4 472
  • 28
  •   1
Отговори
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Ха сега, имам нужда от идеи! Отново... Сигурно вече ще ми се смеете, но тържествата са ми "болна" тема  Wink.
РД на Стоил е още мноооого далече, но миналия ден ми заяви:
"Вече реших, тази година искам "роботски" РД!" Повлиян от едноименното филмче на 20th Century Fox  Wink. Раздаде набързо ролите и ми постави задачка да мисля, че щяло да има много работа  Shocked!
Та, трябват ми идеи за покани, украса, игри, подаръчета за гостите, костюми  Crazy - естествено тематични! В нета, за съжаление, почти не намерих  Cry...
Четох по разни американски форуми как майките пишели писма на различни компании и оттам на драго сърце им изпращали разни рекламни материали, свързани с конкретната тема, ама дали ще обърнат внимание на една българка, та камо ли да се затърчат да ми пращат Thinking... Дори не знам дали ще усрея да намеря плакат от филма - в Кърджали има само едно кино и едва ли си пазят старите афиши...
Хайде, помагайте! За справка - синът ми ще стане на 4 години през ноември и ще има гостенчета на неговата възраст с родителите им.

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 15:43 от Inna

# 1
  • Мнения: 5 877
Оооо, кашони на главите, облепени с фолио! Може антенки от чистачки за лула или сламки за сок!
Роботи за украса на масата или за подаръци на гостенчетата се правят от кибритени или цигарени кутийки - пак домакинското фолио ти е пръв приятел за украсата. Довечера ще ти пиша и още.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
а какво ядат роботите?
батерии?
акумулатори?

# 3
  • Мнения: 5 877


за музикално озвучение - мистър Робото на Стикс  Hug

# 4
  • Мнения: 5 877
ооо, естествено - можеш да му подариш голям конструктор с едри части и по време на празненството всички деца да направят един голям робот

можеш да им предоставиш и просто кашони, тиксо, кутии от сок и фолио и майки и деца заедно да направите робота

Можеш да направиш индивидуални "роботчета" за ядене от правоъгълни кексчета, с антенки от шоколадови пурички и очи от бонбони

Можеш да застелиш масата с фолио вместо с покривка...

Можеш да използваш стари и ненужни будилници, радиоапарати и каквото имате вкъщи като източник на бурмички, платки, зъбчати колела и какво ли не още; с по едно зъбчато колелце можеш да украсиш поканите... или просто да ги нарисуваш.

Можеш да ги научиш на "роботски танц" по твое усмотрение, всички да "говорят като роботи"

Можеш да изрежеш различни картинки на електроуреди от брошури на Техномаркет да речем и да им предложиш да правят апликации на роботи - тостерът да е глава, пералнята - тяло и т.н, като дорисувате очи, крака и т.н.

Не им прави цели костюми обаче, защото ще им е трудно да се движат. По една глава от сребрист кашон им стига.

# 5
  • Мнения: 3 491
Към идеите на Анда newsm10
мога да добавя нещо, което изпозвахме на последния рожден ден (само че при нас беше "Междузвездни войни) - тематично оцветяване на тениски. При нас мина много добре, и е удобно за сравнително малка група деца. Можеш да разпечаташ модел от интернет и да копираш очертанията върху евтини тениски, после децата да ги боядисват. Това им остава за спомен от рождения ден, и си ги носят с кеф. При нас имаше и търсене на астероиди - малки подаръчета или бонбонки, увити в станиол и разпилени насам-натам, с изричната уговорка да съберат до определен брой, за да няма сърдити. (После голяма разменна търговия пада, ако им се случи да имат повече от едно от един и същ вид  Simple Smile). При вас може да търсят гайки, например, или нещо друго роботско.
Между другото, Inna, не се възпирай да питаш или да си искаш от компаниите, заради това, че си "една българка". Особено ако те сами предлагат нещо. Аз съм получавала в България безплатен CD-ROM за подговка на TOEFL, например, директно от компанията, която прави теста, имаха промоция и аз се набутах с целия репертоар от съмнения, че кой ли ще се занимава с мене и ще ми праща чак до България. Но явно съм била клиент като клиент.

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 20:58 от блажка

# 6
# 7
  • Мнения: 5 877


Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 22:31 от Anda

# 8
# 9
  • Мнения: 3 271
Анда, ти си истинско съкровище  Hug
Ние пък сме канени на Рд с извънземни и Катето заяви, че иска да е робот. Та тъкмо умувахме над костюмите и сега имам идеи   bouquet

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Сори за оффа, но как ще да е робот в женски род?  Grinning
Специално за момичетата едно време по лагерите, за да се направим роботи си пускахме по една много дълга лъскава фолиева лента преметната през раменета, кръстосваща се на кръста и прихваната с колан, все пак за да не е ръбест робота.

Идеите са страхотни, аз също ще се възползвам, че и моя син е луднал по този филм та не знам какво ще си поиска за неговия РД.

# 11
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Анде, блажка,   bouquet Hug!
Благодаря ви мноого за идеите, знаех си, че ще се отзовете!
Анда, и аз ги открих тези линкове и вече имам 20-ина снимки със костюми, ама точно Родни Копърботъм и сие ще се озоря да ги направя  Mr. Green
Ето и моите идеи, някои от които се припокриват с вашите, но ще ги напиша, защото може да влязат в употреба и на други майки  Sunglasses
1. Покани - два варианта:
- На картинка от "Роботи" (филма) и прикрепени тук-там "бурмички"
- Роботче от кутийки (кибритени или цигарени) и на тях изписани подробностите за партито, може и разглобено (да си го сглобят децата)
2. Украса:
- Роботи играчки (бая ще трябва да накупя или направя  #Crazy)
- Разни кутии, боядисани със сребърен спрей или обвити с фолио
- Плакат "Добре дошлш в Робот Сити!"
- картинки на роботи (ламинирани или пък за оцветяване - после да им ги раздам  Wink)
- Сребристи балони
- Покривка от фолио, сиви чашки и чинийки (къде ли ще ги намеря  newsm78) или пък да направя placemats, обвити с фолио само
- Robot pinata - някаква кутия като робот, пълна с лакомства и дребни играчки, завързана на връвчица - децата трябва да я съборят и да съберат къквото падне  Laughing (само да не се ударят  Naughty)
3. Храна:
- солетки - дълги и има едни такива, дето приличат на гайки  Mr. Green
- какао (да е като напитката на леля Бути  Peace)
- друго не се сещам тематично  Thinking,
Цитат
Можеш да направиш индивидуални "роботчета" за ядене от правоъгълни кексчета, с антенки от шоколадови пурички и очи от бонбони

Hug
- торта, естествено - 10х, Анда, за снимката!
4. Игри:
- Да си направят маски на роботи/костюми
- Robot Command - два отбора; със превързани очи и команди от по една-две думи от съотборник да донесат различни неща роботски
- За родителите - в един буркан се пълнят гайки/болтове и трябва да се познае броят им
- На принципа Tape the tail on the donkey - залепи антената (примерно) на робота, нарисуван на голям картон, а антенките са на репяща хартия, надписани с имената на участниците, които трябва да ги залепят със завързани очи на правилното място
- Търсене на частите на Фендър (този робот, който все се разглобяваше Grinning) - нещо като търсене на съкровища (подобно на играта на блажка  Peace)
- От събраните части да направят роботи; намерих и идея за роботчета от онези мекичките marshmallow бонбончета (ей, мога да сложа това към храната, закрепени с клечки за зъби  ooooh!)
- Bigweld Says - по подобие на Simon Says
5. Подаръчета:
Всичко, което си спечелят или направят по време на игрите + разни стикерчета и дребни играчки роботи
Цитат
Можеш да разпечаташ модел от интернет и да копираш очертанията върху евтини тениски, после децата да ги боядисват.
Блажка, с какво ги прерисува и оцветява картинките върху тениските? Аз мислех да разпечатам на хартия за лепене с ютия (как се казваше  newsm78)...
Още веднъж - БЛАГОДАРЯ!

# 12
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Между другото, Inna, не се възпирай да питаш или да си искаш от компаниите, заради това, че си "една българка". Особено ако те сами предлагат нещо. Аз съм получавала в България безплатен CD-ROM за подговка на TOEFL, например, директно от компанията, която прави теста, имаха промоция и аз се набутах с целия репертоар от съмнения, че кой ли ще се занимава с мене и ще ми праща чак до България. Но явно съм била клиент като клиент.
А имате ли идея до кого мога да пиша  newsm78?

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 10:16 от Inna

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Много ви се радвам, направо ми напълнихте душата с вашия ентусиазъм и оригиналност  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Инна, до ноември има доста време, сигурна съм че ще организираш прелестно тържество. Дано малкия палвник дотогава не си хареса друга тема за РД, че язък за труда на майка му... Grinning

# 14
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Инна, до ноември има доста време, сигурна съм че ще организираш прелестно тържество. Дано малкия палвник дотогава не си хареса друга тема за РД, че язък за труда на майка му... Grinning
Bisserina, аз ще подкраждам интереса му  Wink, както и миналата година (започнах подготовката в края на август  Embarassed), за да избегнем този проблем!

Общи условия

Активация на акаунт