За дрешките

  • 2 855
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 053
Мамчета,задължително ли се перат новите дрешки на бебчо? /чувала съм,че втората употреба се перат,но аз не пазарувам от тези магазини/,а за неупотребяваните дрешки не съм наясно Rolling Eyes
Аз съм си купила малко дрешки /опаковани,на закачалки/ та се чудя трябва ли да ги изпера преди да съм ги обличала? newsm78

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 09:59 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 545
А ти знаеш ли къде са се търкаляли, преди да стигнат до теб? Майка ми работеше в шивашки цех и съм виждала как се шие на конвейр - цялата продукция минава задължително през пода и го позабърсва. Така че купувайки нова дреха, независимо дали за бебе или за възрастен, първо задължително през пералнята!

П.П. И не се заблуждавай от търговския вид - това че изглеждат добре съвсем не означава, че са чисти, само ги поизглаждат. Да не мислиш, че някой го е грижа за чистотата им.

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 16:25 от stef_p

# 2
  • Мнения: 6 155
Не е задължително, но е препоръчително  Wink

# 3
  • Мнения: 507
Да, поне аз пера всичко.

# 4
  • Мнения: 2 663
Аз пера всички нови дрехи,без значение дали са наши или на детето

# 5
  • София
  • Мнения: 223
Не е задължително, но е препоръчително  Wink
Party

# 6
  • Мнения: 1 053
Ок Цвети ,не мисля,че е срамно да попитам /долните дрешки съм ги изпрала и изгладила/,но се чудих за горните  дрешки,които са опаковани и са на закачалки дали да ги пера,затова зададох въпроса,но явно сбърках че попитах.
Извинете ме!

# 7
  • Мнения: 8 917
Мамчета,задължително ли се перат новите дрешки на бебчо? newsm78
При мен - задължително Rolling Eyes Peace

# 8
  • Мнения: 6 155
Ок Цвети ,не мисля,че е срамно да попитам /долните дрешки съм ги изпрала и изгладила/,но се чудих за горните  дрешки,които са опаковани и са на закачалки дали да ги пера,затова зададох въпроса,но явно сбърках че попитах.
Извинете ме!

Не се впрягай, не си сбъркала,че си попитала  Peace

# 9
Аз пера всички нови дрехи,без значение дали са наши или на детето
prostor smile3521

# 10
  • Мнения: 8 505
И аз бутам всяка нова дреха в пералнята-независимо дали е наша или на детето.

# 11
  • Мнения: 657
При мен това е задължително.Аз пера всички нови дрехи-нашите и на бебо.Не се знае през колко ръце са минали.Не обличам нищо,което не е изпрано

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Да, перат се преди първото обличане. Особено цветните дрешки. Използват се какви ли не химии, стоели са къде ли не. А пък и след изпиране дрешките стават по-мекички. Аз придобих навика всичко ново да го пера, а и да гладя след това.  Laughing 

# 13
  • Мнения: 603
Аз пера всички нови дрехи,без значение дали са наши или на детето
newsm10

# 14
  • Мнения: 1 053
Благодаря момичета,че все пак повечето от Вас са добронамерени тук и помагат с каквото могат! Peace

Общи условия

Активация на акаунт