Пощеливи ли са бебетата?

  • 1 274
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
 Та какво ме наведе на мисълта да задам този въпрос? Когато седнем да се храним и бебо е около нас,а той е на 5 месеца, ни зяпва в устите и преглъща. Същото е когато някой пие нещо.В тоя случай му давам вода и е щастлив.Случвало ли ви се е подобно нещо?

# 1
  • на село
  • Мнения: 1 028
Напоследък сме все така. Направо да ти приседне! Няколко пъти дори хващам баща и "в крачка" как и дава да си близне Laughing

# 2
  • Мнения: 982
Не ми се вярва.По-скоро им е интересно.Но познавам 8-месечен юнак,който не разрешава някой да се храни без него.Родителите му са доста изненадани от тези претенции.

# 3
  • Мнения: 1 737
Да, винаги ме гледа, все едно не съм го хранила с дни. Винаги, когато му предложа си върти главата, стиска уста и не иска, защото е злояд. Просто иска да си играе с храната.
Това ми е голям коз с бабите, като ядат бонбон например или шоколадова бисквита, която аз никога не бих му дала и понечат да му дадат, защото толкова жадно ги гледал, никога не успяват да му наврат каквото и да било в устата, защото им бута ръката.  Twisted Evil

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Тази дума от кой край е Thinking много интересно ми прозвуча.
Мисля, че са по-скоро любопитни какво правим ние възрастните и съответно искат да опитат имитирайки ни. Синът ми редовно надава вой да пипне чашата с кафето ми и след като му я приближа се дърпа и прави една смешно-отвратителна физиономия. Sick 

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Та какво ме наведе на мисълта да задам този въпрос? Когато седнем да се храним и бебо е около нас,а той е на 5 месеца, ни зяпва в устите и преглъща. Същото е когато някой пие нещо.В тоя случай му давам вода и е щастлив.Случвало ли ви се е подобно нещо?
Това е един от признаците за готовност за захранване Grinning Проявява интерес към храната на големите и какво я правят Grinning

# 6
  • Мнения: 70
Пощеливи са и още как! Сега като опознават света и им се иска да опитат от всичко, още повече, че мама и тати си хапват Simple Smile И ако това желание поне да бизнат не се удовлетвори се стига до писъци. А от филийки хряб или бисквитки си отхапва и си се храни...

# 7
  • Мнения: 4 915
Аз така и не разбрах. Какво значи "пощелив"?  Rolling Eyes

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пощелив е такъв, на когото ужасно му се прияжда нещо и не може да мисли за нищо друго, направо зле може да му стане, ако не хапне въпросното нещо. От тая гледна точка са бабините приказки на момченцата задължително да им се дава да опитват, че да не им се подуе пишката, а също и за бременните да хапват от всичко, което видят  - защото са много пощеливи Laughing

# 9
  • Мнения: 4 915
Ха-ха-ха.  Laughing
Бабите са намбър уан в приказките!   Mr. Green
Не знам специална дума за това, мерси за разяснението.
  Blush

# 10
  • Мнения: 1 030
Не мислите ли, че приятното ухание на храната  ги дразни? На мен ми се струва, че когато в стаята мирише на вкусно и на тях им се дразнят рецепторите....Все пак са си човечета, нищо че са малки още..

# 11
  • Мнения: 4 915
Мммне... Thinking
Мисля, че би ги  дразнил ароматът на ядене, което вече са опитвали и им е вкусно.
Не може да им се прияде нещо, което не знаят, че е вкусно и не са опитвали. На нас не ни се прияжда от аромата на роза, така е и при децата, и при всички хора - като при кучето на Павлов.  Wink Задействат се впоследствие рефлекси, които са провокирани от преживян вече опит - в случая, от опитана вече храна.

Мисля, че децата подражават и имитират родителите, а и проявяват любопитство към това, което правим.

# 12
  • Мнения: 5 026
 


Не може да им се прияде нещо, което не знаят, че е вкусно и не са опитвали.
И аз така мисля, но той направо точи лиги!  Laughing

# 13
  • Мнения: 4 915
Предполагам, е от примляскването, с което имитира нашето дъвчене. Може би не може да го координира с преглъщането на слюнките.   Thinking

# 14
  • Мнения: 47 898
на мен ми разказаха наскоро за едно детенце,което гледа родителите си как взимат череша,лапват я и вадят костилката,и съответно то взима череша,лапва я и я вади,после взима друга,лапва я и я вади...милото,гледа,че те лапват и вадят,но не разбира че изплюват костилката,ами и то като тях,но вади черешата Laughing
не го обясних много добре,но смисъла е че те имитират,а не че толкова им се яде
иначе всичко и без това отива в устата,за да го опозначт по-добре Wink
и моя хубостник ни гледа,все едно милия не е ял с дни,и точи лиги,ама като му дам нещо да хапне,чак се потриса от гнус ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт