Едно-две въпросчета за захранването...

  • 430
  • 2
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Знам, че до годината кърмата/млякото е основна храна... обаче съм решила да заместя двете следобедни хранения вече - на 6 месеца и половина сме. Та, засега пробвам да заместя обедното хранене със зеленчуково пюре. Въпросът ми е дали в него трябва да има и мляко при положение, че искам изцяло да заместя храненето. Другият ми въпрос е след като вече от около 3 седмици се захранваме с пюрето, можем ли да започнем и с оризовата каша следобяд вече?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 379
Ей, къде изчезнахте?

Ами ако питаш мен, аз няма да заместя хранене скоро - и да исках, Гошко май не иска Simple Smile

Ние ядем така - сутрин между две хранения давам някакво плодово пйре или сок, зависи на какъв кеф е. На обяд след кърмата давам пюре или каша с нещо. Но той не изяжда повече от 80-90 гр, нито сутрин, нито на обед, да не кажа, че и на половината на това яде в повечето случаи.

Иначе моят съвет е да слагаш кърма в менюто, ако смяташ да заместиш зяло хранене. Прави по-гъстичко пюрето и кашата и разреждай с кърма.

Иначе вече спокойно можеш д адаваш и каша според мен.

Как вървите със захранването?

# 2
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Тук сме, обаче сме без компютър вкъщи временно - дадох го назаем на хора в беда Wink .
Ами, искам да замествам хранения, защото този човек - Кайо - е доста гладен - изяжда за около 5 минути бурканче от 125 гр и ако му предложа още ще омете и него. Нищо не ми отказва, само ме следи какво ям маймуната.  Wink По твоя пример смятам да му купя от тези оризови бисквити да дъвче... Обаче може ли преди да съм започнала с кашата??? И освен това ние сме още беззъби, явно само ще ги лигавим Laughing
Другата причина е, че искам да поработвам вече, а така ще ми е по-лесно отколкото да се цедя и т.н Просто я карам мързеливата вече Embarassed  Embarassed  Embarassed л Със захранването сме стигнали до зеленчуковите пюрета - чат пат домашни, чат пат на ХИП. Ще почна сутрин да му давам и плодово пюре, че гледам повечето майки тук го правят, а аз не Embarassed . Ами това е в общи линии... Поздрави на Гогата!

Общи условия

Активация на акаунт