За здравния картон на бебо

  • 910
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Някой знае ли при смяна на личния лекар дали здравния картон на бебко трябва да се вземе от предишния личен лекар, или остава там в архив и се издава нов?

Предварително ви благодаря!!

# 1
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Задължително се взема. Тои е архив, но за маиката и детето

# 2
  • Мнения: 3 200
Цитат на: logo5ka
Задължително се взема. Тои е архив, но за маиката и детето


Мерси за бързия отговор, и аз така си мислех, но реших да питам за всеки случай!! Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 10 291
А той не трябва ли по принцип да си седи в майката? Нащо GP не ни е дало, а сега искам да я сменям и хич не ми се занимаваше с нея  Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 3 200
Цитат на: nad_tab
А той не трябва ли по принцип да си седи в майката? Нащо GP не ни е дало, а сега искам да я сменям и хич не ми се занимаваше с нея  Twisted Evil


Нашият здравен картон е при GP-то, и аз мисля да я сменям, за това пуснах тема да питам как стоят нещата.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: nad_tab
А той не трябва ли по принцип да си седи в майката? Нащо GP не ни е дало, а сега искам да я сменям и хич не ми се занимаваше с нея  Twisted Evil


При нас стои в Джипито до 1 г. на детето, защото си планират имунизациите. Обаче ако сменяш джипито трябва да вземеш и картона задължително. Там са номерата на всички ваксини и пр. неща. Това трябва да се знае от новото джипи!

# 6
  • София
  • Мнения: 39 717
при мен си беше и картона и имунизационния паспорт. Носихме си и двата документа на консултации

# 7
  • Мнения: 3 663
Нашият картон си е у нас, даже не ми е хрумвало, че е може да ми го вземат при тях  Shocked
Помните ли едни време, дето имахме едни големи зелени картони  - и те си стояха при майките.. моят и на брат ми още са си вкъщи...

# 8
  • Мнения: 17 401
Аз картон не съм виждала, при нашата лекарка всяко дете се има папка- там са листите от всеки преглед и имунизационния паспорт.


# 9
  • София
  • Мнения: 9 395
Дали здравният картон е в GP-то или не, зависи единствено от това, дали той/тя имат картотека на пациентите си.
Примерно картонът на Лора стои при лекарката и в кабинета и. На Христи картона си е у мен, защото той е при друга д-рка, която няма такава картотека. И всеки път го нося с мен. Wink

# 10
  • Мнения: 1 586
По принцип картонът на детето трябва да стои при майката, не при лекаря. И аз искам да си сменям лекаря на детето. Новият му личен лекар (всъщност нашият семеен личен лекар) каза, че е трябвало още от началото да си стои у мен. Ама сега ще трябва да се обясняваме със старата лекарка заради този картон... иначе смяната щеше да си стане тихомълком.

Доста лекари така услужливо пазят картоните на пациентите си. Аз точно заради обясненията около картона не я смених педиатърката още лятото...

Общи условия

Активация на акаунт