Солена торта от палачинки

  • 37 939
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 847
Вчера бях на гости и ми сервираха изключително приятна и красива солена торта от палачинки. Между палачинките имаше кашкавал, гъби, шунка, крема сирене, майонеза, кисели краставички.

Много впечатляващ, евтин и бърз отдьовър. Е, ако не правиш палачинките у дома, разбира се.

Можете да видите, как изглежда ето тук:

Солена торта от палачинки

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Изглежда супер, сигурно е и вкусна, ммм! Wink

# 2
Понеже мятането на палачинките е пипкава работа, понякога правя палачинковата торта като палачинково руло Wink

сместа като за около 10 палачинки изспвам в квадратната тава на фурната с предварително силно сгорещено олио. Много бързо се опи4а - намазвам палачинковия лист и редя плънката. Завивам и вместо парче торат сервирам парче руло Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Вкусно е. Даже повече от вкусно...

# 4
  • Мнения: 3 927
много рядко правя такова нещо и то единият ден мятам палачинките, на следващият ги нареждам на торта......иначе и без бебе на главата си е хамалогия Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 3 847
10бр. готови палачинки струват 2,60. Хубави са и за стандартна консумация.
За това казах, че е бързо.

# 6
  • Мнения: 3 927
не ми е хрумвало, че се продават готови палачинки Confused

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз също правя такава вкуснотия. На всеки блат редя различни продукти. Мажа с топено сирене, горчица... Ако се поднася веднага я украсявам глазура от майонеза и маслинки (като престои, майонезата попива). Потекоха ми лигите.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 847
Ако глазурата е от сирвнв крема не попива и стои красива дълго време.

# 9
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Raya
Вчера бях на гости и ми сервираха изключително приятна и красива солена торта от палачинки. Между палачинките имаше кашкавал, гъби, шунка, крема сирене, майонеза, кисели краставички.

Много впечатляващ, евтин и бърз отдьовър. Е, ако не правиш палачинките у дома, разбира се.

Можете да видите, как изглежда ето тук:

Солена торта от палачинки

Ммммм,обожавам я ,аз и мацвам и малко лютеничка.

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Свеки прави такава торта, вкусна е, макар че е доста засищащо предястие  Embarassed А не ви ли се разпада като я ядете? Предполагам от майонезата, тя я маже само с майонеза - никакви горчици или топено сирене. Мисля си, че може би ако плънката е ситно нарязана и разбъркана с майонезата (защо не и с крема сирене) няма да се пързалят толкова пластовете  Bulb Как е при вас положението?

# 11
  • София
  • Мнения: 10 291
Цитат на: Raya
10бр. готови палачинки струват 2,60. Хубави са и за стандартна консумация.
За това казах, че е бързо.


Ама аз никога не съм виждала готови палачинки. Кажи от къде ги купуваш?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 847
От магазина в съседният блок и в Дар. За второто не съм сигурна. Във всеки случай беше в един от супермаркетите.

Питай в хранителните стоки.

Цитат на: anomalia
А не ви ли се разпада като я ядете?


Не се разпада, ако майонезата и другите по-течни съставки се намажат тънко. Крамата със сигурност залепва палачинките една за друга.

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: Raya

Не се разпада, ако майонезата и другите по-течни съставки се намажат тънко. Крамата със сигурност залепва палачинките една за друга.

Добре де, не става ли пък суха така?

А, я вижте какво изрових от нета:
Палачинкова торта

Правят се 15 бр. палачинки-може по дебелички.
Започват да се нареждат в голама чиния за торта, като всяка се маже с:
Първа палачинка: майонеза+варени яйца нарязани на тънки кръгчета
Втора палачинка: лютеница + настъргано сирене
Трета палачинка: майонеза + варени яйца нарязани на тънки кръгчета
Четвърта палачинка: кисели краставички и шунка/мек салам /на тънки парчета
Пета палачинка: лютеница+топено сирене
Шеста палачинка: майонеза + настърган кашкавал
Седма палачинка: шунка/мек салам, ако е шпек-да е на малки пърченца, защото после тортата се реже много трудно//
Осма палачинка: лютеница + настъргано сирене
Девета палачинка: сварени яйца на тънки филийки+маслини/обескостени/
Десета палачинка: майонеза + шунка + кисели краставички
Единадесета палачинка: настърган кашкавал
Дванадесета палачинка: шунка + варени яйца на филийки
Четиринадесета палачинка: лютеница
Педнадесета палачинка/последна: намазва се с майонеза, настъргва се кашкавал – обилно и се украсява с кръгчета варени яйца, маслини, моркови., магданоз, домати и др.
Майонезата и лютеницата се слагат на тънък пласт.
Вместо кисели краставички, могат да се сложат пресни домати или краставици.
Можете да слагате и други продукти по ваш вкус, но трябва да са тънко нарязани и на малки парчета, защото трудно се реже тортата.

Тази торта е много подходяща за предястия, а става и за леко основно ястие с бяло вино. Ако случайно остане от нея е много хубава и за късна закуска.

# 14
  • Мнения: 1 533
Аз също съм правила такава торта, но понеже с майонеза ми става много тежко, правя една основна смес майонеза+кисело мляко, която мажа върху всяка палачинка като ги редя, като освен това посипвам и различни неща ситно нарязани.
Примерно:
палачинка, основна смес+настърган кашкавал, пак палачинка, основна смес+ситно нарязани маслинки, пак така + шунка...лютеница, сирене и т.н. накрая я омазвам цялата с основната смес и си я украсявам както дойде.

Общи условия

Активация на акаунт