заличаване белег на дете

  • 2 622
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Преди седмица и половина малката паднала в яслата и спешно ходихме да й залепят раната - под веждата на милиметри от окото Shocked Както и да е, вече почти заздравява но се чудя като паднат всички корички дали да не я мажа с нещо за да не й остане белег - все пак е г-ца. Какво мислите?

# 1
Пробрай с Контратубекс казват че е добър

# 2
  • Мнения: 17 401
Цитат на: Ruri
Пробрай с Контратубекс казват че е добър


Да , добър е.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 715
Цитат на: sve
Преди седмица и половина малката паднала в яслата и спешно ходихме да й залепят раната - под веждата на милиметри от окото Shocked Както и да е, вече почти заздравява но се чудя като паднат всички корички дали да не я мажа с нещо за да не й остане белег - все пак е г-ца. Какво мислите?


ние даже 2 пъти го правихме този номер. Препоръчаха ми Медеказол (френско)

# 4
  • Мнения: 17 401
Цитат на: AnMary_
Цитат на: sve
Преди седмица и половина малката паднала в яслата и спешно ходихме да й залепят раната - под веждата на милиметри от окото Shocked Както и да е, вече почти заздравява но се чудя като паднат всички корички дали да не я мажа с нещо за да не й остане белег - все пак е г-ца. Какво мислите?


ние даже 2 пъти го правихме този номер. Препоръчаха ми Медеказол (френско)


Мадеказол е за стари белези.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 123
използвала съм ги и двете написани по горе мазила - ефективни са, но не забравяй че се изисква постоянство за да има ефект

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Колко е голям белега?
Не сме ползвали посочените лекарства. Моя син на 4г получи наранявания на лицето. Имаше сцепен клепач, напреко до веждата, едната ноздра, над горната устна/като на зайче/ и по едната буза големи порезни рани/ Последните бяха зашити, останалите - лепени. Докторите от клиниката по пластична хирургия и изгарания ни казаха тогава, да не ги третираме с лекарства, само с кремове за да не бъде суха кожата и да няма излишно опъване. Както и да е, белезите които бяха залепени ги няма отдавна вече...тези на бузата си ги има, но те бяха зашити много гадно, а и той си махна конците предварително и ....
Мажи, ако става за деца, но щом е лепено , раната е повърхностна и белега ще изчезне.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Наистина раната е повърхностна - на дължина е около 2см. и може би 2-3мм широка. Тази сутрин падна и последната коричка и белега е розов на цвят. Бабата предлага да й направи от пречистена свинска мас и някаква билка кремче, с което да го мажем и май така ще пробвам.
За колко време горе-долу се заличава белег от лепена рана, забелязали ли сте?

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Ruri
Пробрай с Контратубекс казват че е добър

За пресни белези много помага. На кръшелницата ми(1год.9мес.) го препоръчаха, беше си сцепила челото, бая белег около 2см, за седмица с това мазило намаля повече от половината. Все пак си се консултирай и с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт