За исляма в съседната тема

  • 2 232
  • 33
  •   1
Отговори
Не пускам темата с цел раздори.

Просто мисля, че тази „тънка” пропаганда за исляма в съседната тема „Мами в арабски страни” вече идва в повече.

Уважавам правото на всеки да изповядва каквото религия си избере, но побеснявам, когато избора на този някой започне да ми се натрапва. И най-вече уж така между другото.

Цитати, много мога да приложа.

Не съм забелязала майките, пишещи от други страни да пропагандират по някакъв начин религията, която изповядват.

За да не се останете, с погрешно впечатление: -  Не съм някоя прехласната евангелска проповедничка. Съвсем обикновена майка съм, като всички вас, православна християнка съм.

НО моят избор си е мой избор. Не мисля, че имам правото да си натрапвам религията на другите.

Майките от въпросната тема: чудесни сте и ви чета с удоволствие, но моля ви, коментарите за това колко велик е исляма, нека остане за личните ви контакти.

С уважение към всички!

# 1
  • Мнения: 318
Би ли приложила цитатите? ще звучи много по-убедиделно това, което искаш да кажеш. Честно, за първи път прегледах темата на майките в арабските страни днес, но тънка пропаганда на ислям не съм надушила.

Не ставате ли прекалено чувствителни като стане дума за Исляма, моля? Защо на никой не му прави впечатление, когато стане дума  къде има българска църква, вие кога ходите, в коя ходите, какво ще готвите за Коледа и т.н...Поразрови се из темите, да видиш колко е изписано по тези въпроси.

А ако въпросните майки бяха будистки, да речем, или протестантки ( на слуки казвам тези религии), пак ли пропаганда щеше да е?
Да ти кажа честно, 99% съм сигурна, че си се жегнала само защото става дума за Исляма, а не за някоя друга религия.

Обаче надушвам как ще се завихри нещо из темата ти, не може просто, да има спор за политика или религия, без да се разрази скандал.

# 2
  • Мнения: 98
Напълно съм съгласна с Тути Фрути , че какво лошо има хората от дадена религия да си споделят какъв е живота им. Мамите които пишат в мами в арабските страни са много готини и никога не съм видяла пропаганда на религия в тази тема, защо не можеш да приемеш инакомислещите

# 3
  • Мнения: 5 183
Аз пък ИЗКЛЮЧИТЕЛНО рядко влизам в теми, които не ме касаят ... Не ме вълнува ... Но не ми се струва лошо мамите в арабски страни да си имат теми4ка, в която да обсъждат специфи4ни теми от ежедневието си.

# 4
Аз пък ИЗКЛЮЧИТЕЛНО рядко влизам в теми, които не ме касаят ... Не ме вълнува ... Но не ми се струва лошо мамите в арабски страни да си имат теми4ка, в която да обсъждат специфи4ни теми от ежедневието си.

Не, не става въпрос за това. Напротив, темите им са чудесни и ако ги чета, то е защото имам много общо с представители на арабския и ...не знам как да го нарека персийки свят.

Просто, заради изказвания от типа :

"Аз сложих хиджаб от лични подбуди, след като станах мюсюлманка и започнах все повече да чета за исляма, накрая проявих желание да сложа хиджаб... а и много неща в живота ми се промениха положително след като приех исляма."


"За това че се променят нещата към по-добро и аз мисля така и съм доволна че изповядвам исляма ."

написах темата.

Има и други, но целта ми не беше да изкарвам цитати.





# 5
  • Мнения: 5 183
Аз пък ИЗКЛЮЧИТЕЛНО рядко влизам в теми, които не ме касаят ... Не ме вълнува ... Но не ми се струва лошо мамите в арабски страни да си имат теми4ка, в която да обсъждат специфи4ни теми от ежедневието си.


Просто, заради изказвания от типа :

"Аз сложих хиджаб от лични подбуди, след като станах мюсюлманка и започнах все повече да чета за исляма, накрая проявих желание да сложа хиджаб... а и много неща в живота ми се промениха положително след като приех исляма."


"За това че се променят нещата към по-добро и аз мисля така и съм доволна че изповядвам исляма ."


Ами това е, което ги вълнува. НЕ са тръгнали да ни агитират и нас я!
Не ми пре4ат ...

# 6
  • Мнения: 318
Точно тези цитати , и аз бях ги прочела в темата, и ми направи впечатление, че момичето се изразява много културно и говори за собствения си опит, не натрапва вижданията си, беше ми интересно да разбера защо е приела исляма.  Освен това, тя е написала тези неща в темата за майките в арабските страни, а не отваря нова тема, за да го съобщи. На това ли му казваш тънка пропаганда? Или току-виж сме разкрили подготовка за терористичен акт срещу президента?

# 7
  • Мнения: 1 761
Аз не съм мюсюлманка, но нямам нищо против хората, които изповядват тази религия.Не знам какво толкова те е подразнило в съседната тема за исляма,прочетох я провокирана от тази тема.Не ми се вижда нито страшно нито опасно да вярваш в нещо, което да прави живота ти по-хубав,каквото и да е то.А и вярата е нещо много лично, не можеш да я забраниш или натрапиш.

Нека бъдем малко по-толерантни.  bouquet

# 8
Точно тези цитати , и аз бях ги прочела в темата, и ми направи впечатление, че момичето се изразява много културно и говори за собствения си опит, не натрапва вижданията си, беше ми интересно да разбера защо е приела исляма.  Освен това, тя е написала тези неща в темата за майките в арабските страни, а не отваря нова тема, за да го съобщи. На това ли му казваш тънка пропаганда? Или току-виж сме разкрили подготовка за терористичен акт срещу президента?



Тути Фрути, не го приемай лично. Знам защо реагираш така, не съм толкова нова тук.

Значи за тебе само, ако се отвори нова тема, тогава нещата трябва да се преглеждат основно, иначе не. Ако е така, само помежду някоя тема, тогава нещата си губят значимостта и смисъла?


Не съм против инакомислещите !! Против съм, когато тяхното мислене ми се натрапва!

Не бих искала да ми се изопачават думите, защото в темите на арабските мами има много интересни неща и мами, които винаги чета с удоволствие и им се възхищавам, като например mariabutti, mln i има и други.

Но, никога, никоя от тези мами не е правила изказвания от горепосочените.

....Всъщност както и да е.

Знаеш, че след няколко часа темата ще е на 2-ра страница, ако въобще я има.

Желая ти приятна вечер и бъди щастлива с това, което изповядваш.

# 9
  • Мнения: 940
Аз пък смело мога да кажа че Исляма не харесвам поради ред причини но сега като казах това ще кажа и че след като въпросните са писали това в тяхната си темичка ,нямаме право да  им се месим,бих се издразнила само ако е както казаха вече отделна тема-аз също не чета теми които нямат общо с мене и не пиша в тях.

# 10
Аз не съм мюсюлманка, но нямам нищо против хората, които изповядват тази религия.Не знам какво толкова те е подразнило в съседната тема за исляма,прочетох я провокирана от тази тема.Не ми се вижда нито страшно нито опасно да вярваш в нещо, което да прави живота ти по-хубав,каквото и да е то.А и вярата е нещо много лично, не можеш да я забраниш или натрапиш.

Нека бъдем малко по-толерантни.  bouquet

Картинка, не е само в тази тема. И става въпрос за изказвания от единични участници.

А вярата не можеш да забраниш, но можеш да натрапиш. Много християни и мюсулмани правят това ежедневно.

А, че тя е нещо много лично - да!




# 11
Аз пък смело мога да кажа че Исляма не харесвам поради ред причини но сега като казах това ще кажа и че след като въпросните са писали това в тяхната си темичка ,нямаме право да  им се месим,бих се издразнила само ако е както казаха вече отделна тема-аз също не чета теми които нямат общо с мене и не пиша в тях.

Viki, много хора четат темата.

Аз също до скоро съм ги чела с голямо удоволствие и много пъти съм пращала цитати на приятели, има много интересни неща.

Не мисля, че някой би започнал нова тема с някой от цитатите. И ако беше, надали всички щяха да са толкова толерантни.

------

Не  е написано срещу тебе, само се закачих.

# 12
  • Мнения: 118
 Embarassedаз също не харесвам исляма,но току що прочетох темата и не видях никаква пропаганда! хора всякакви-въпрос на личен избор!

# 13
  • Мнения: 2 907
Аз мислих, 4е кърпата на главата се казва бурка... поне така е на френски, но това както и да е.

Това е много тънка и болезнена тема за много хора. Аз дори не съм 4ела при тях, но те разбирам какво имаш предвид. Аз самата изпитвам ужас от религиозни хора, понеже аз не съм религиозна. И не става дума за определена религия , а за ограни4енията, които се налагат от ВСЯКА религия. В студентските ми години се занимавах много с религиозните/ мисти4ни въпроси на 4ове4еството, изкарах даже два семестъра по история на религиите. Но каквото и да мисля за религиите като цяло, се мъ4а да бъда толерантна към вярата на всеки. То4но както о4аквам хората да бъдат към моята вяра. Аз например вярвам дълбоко в кармата и в прераждането. За пове4ето религиозни това, в което вярвам е абсурдно.

Току що 4увам по ТВ, 4е в Газа и Израел е война. В такива моменти е истина, 4е 4овек се пита за какво е вси4ко това? За религия ли става въпрос или за не4ии полити4ески интереси? И защо тогава религията се ползва като претекст да правиш война? Една от при4ините аз да бягам от всякакъв вид религия е , 4е желая да запазя интегритетът на мисълта ми.

Оф, дълга тема и много думи, малко смисъл както е казал шекспир векове преди да се родим.

# 14
  • Мнения: 6 167
Mar, изобщо не съм съгласна  Naughty

Мами в арабски страни е страхотна тема.
Не съм я чела напоследък, но си е тяхна работа какво си говорят.  И щом имат духовна нужда да го правят - евала.  Само мога да им се радвам, че говорят и за друго, освен кой кого, на кого и тн ( вж. бекграунда в клюкарник и дом и семейство). Мърдат сиви мозъчни клетки и това е супер.

Не виждам и да правят Тънка пропаганда, както се изрази.  
Не виждам да го правят примерно в Клюкарника или в други теми тук.

просто не чети, или не допускай детето ти да се облъчва от тази тънка пропаганда. Нали си пълнолетна? Значи можеш да правиш причинно следствени връзки и ако нещо не ти допада да го а/ игнорираш, или б/ да не му се поддаваш на провокаторското, ако не можеш да  изпълниш условие а/

Не ти ли пречат например темите в клюкарника свързани с кръщенетата, кирпиановите молитви, църковните ритуали и тн? Или това не е тънка пропаганда??
По коледа се появяват иконки, по великден също .  Това за едни не-християнин, непразнуващ си е направо пропаганда.
О, да БГ е християнска държава, но към 2-3 милиона души май не изповядват християнството, а като добавим и атеистите, т.е хора, който се почесват по главите и вярват в Нещо, истинските християни стават малцинство.

Администраторите ни поздравяват с християнси празници и изобщо не им дреме, че тук има и мюсюлмани , атеисти, будисти, бахаи  и тн

Не съм чула някой да е поздравил с Рамазан ( или както там се казва) мамите в арабски страни, но всички много чинно си преписват рецепти за фелафели и арабска кухня и редовно четат Мариябутти днес пила ли е кафе в  Бурдж ал Араб.

Тук май никой не ви пита харесвате ли , или не исляма, съмнявам се, че някой е прочел и 5 реда върху религията им.

Остави жените на мира.

И дано  Дивиана да дойде да се намеси скоро, че до вечерта в тая тема ще  триумфират невежеството и предрасъдъците.





Общи условия

Активация на акаунт