На бебо му пресипна гласа

  • 1 269
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
 Моля за мнение,ако на някой се е случвало подобно нещо!  Thinking От снощи Бужи (5 месеца) пресипна и като реве едвам се чува глас. Той си порева доста вчера, беше нещо крив. Тази сутрин пресипна още повече, избива го на фалцет. И отгоре на всичкото не искаше да суче като друга сутрин. Иначе  е весел, няма температура-слава богу!Дайте съвет какво да правим! Следобед ще го заведем на лекар, но до тогава?  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 985
Моето дете е доста по-голямо. Когато й пресипне гласа и я заведа на лекар, обикновено се оказва червено гърло. Случвало се е да се държи така , както ти описваш , весела , без температура, не дава признак да я боли нещо, но в крайна сметка се оказва червено гърло. Нищо не прави , изчакай да видиш какво ще каже лекаря. Предполагам, че ти е много притеснено , още повече ако не сте боледували досега. Аз се ужасявах само при мисълта, че малката ще се разболее, представях си покъртителни картинки. В крайна сметка претръпнах и сега вече , когато малката е на 2години и 3 месеца , приемам нещата доста по-леко. Както казва нашата лекарка , като го преживееш , ще видиш че не е толкова страшно.

Стискам палци и дано да няма нищо , а просто да си е поревал повече и от това да му е пресипнал гласа.

# 2
  • Мнения: 505
Внимавайте да не направи ларингит, ние имахме кошмарно нощно преживяване, което започна с много сериозно пресипване на гласа. Детето беше без други симптоми само гласа, през ноща направи спазъм, дано не е това, докато отидете на лекар го наблюдавай непрекъснато.

# 3
  • Мнения: 1 113
Заведи детето на лекар. Прекалено е малко за да чакаш да видиш как ще се развият нещата. По-добре е да го види педиатър и да те успокои, че всичко е наред, отколкото нещата да се влошат докато чакаш да му мине от самосебеси. Дъщеря ми е правила няколко ларингитни спазъма , които винаги започваха с пресипнал глас и нещата се влошаваха през нощта. Дано да не е такова при вас!

# 4
# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Внимавайте да не направи ларингит, ние имахме кошмарно нощно преживяване, което започна с много сериозно пресипване на гласа. Детето беше без други симптоми само гласа, през ноща направи спазъм, дано не е това, докато отидете на лекар го наблюдавай непрекъснато.
мисля че е вирус, защото и двете ми деца и свекито са с пресипнал глас. Малкия в събота през ноща щеше да се задуши, биха му кортизон. Казаха, че от вируса се провокира някаква алергична криза , засягаща гласните струни. Изписаха ни противоалергичен сироп , сироп за кашлица/ макар че кашля доста рядко/ и виброцил за нослето/ запушено е , но не тече. Казаха, че не му е червено гърлото и гърдичките са му чисти. Вече втори ден пиеме лекарствата, но ефект няма...А за ларингит вие какво пиете?
При всички положения го заведи на лекар. И моля те пиши какво са ти казали. Praynig

# 6
  • Мнения: 505
Темата е от юли месец

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
ха-ха ...  вече разбрах

Общи условия

Активация на акаунт