Благодаря на д-р Генов от "Света София" за лечението и отношението.

  • 1 395
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте,
Искам да Ви разкажа за Моят доктор Генов и моята история на лечение. И аз и съпругът ми сме му благодарни.  От 2003 г. с мъжът ми започнахме да правим планове за дете. Не се получаваше, но аз го отдавах на това, че не улучваме момента. После дойдоха съмненията, защото знам от приятели лекари, че ако за година не стане, значи има вероятност за проблем. Интелигентен човек съм и се разчетох тук там из мрежата. Разбрах, че след дълга хламидална инфекция  е повече от 70% възможно да имам сериозни проблеми.Такава инфекция съм имала, щото в България до 1999г. генеколозите въобще не ме пращаха на изследвания, а като видеха течение, въпреки моите протести ми предписваха препарати за гъбички,  и така  ми загубиха здравето от  много здравеопазване. 

  Тогавашния ми лекар реши вместо да ми проверява тръбите да ми направи една стимулация и да ми пусне едни хормони (около 300 лв.). Преди това пуснахме спермограма (27) и ха ... изненада 40 % живички, 25% хубавки "войничета". Мъжът ми мина на Трибестан за 3 месеца (3 по 100 лв.) След като изтърпях инжекциите и удоволствието да се подуя от утрогестана (130 лв.), щото видиш ли "тия проблеми с тръбите били редки". Аз като гледам форумите в Нета тия проблеми са всичко друго, но не и редки. Та  реших, че ще хвана нещата  в собствени ръце. Тръгнах да си търся лекар, който да чува и да вижда какво говоря и да прави нещата така като трябва. Ходих при Попов от Шейново. Може да е добър лекар, но се държа с мен като с боклук. Аз не обичам да изглеждам като подвижно портмоте. Определено дамите пред кабинета му видимо демонстрираха благосъстояние. Остави ме да вися 4 часа и половина да чакам отпред и на всичкото отгоре докато ми бъркаше "в сливиците" Simple Smile си говореше по телефона. Накрая реши че "ще ме пусне" на лапароскопия  и ми пусна всички изследвания за влизане в болницата. Бях на ръба на нервна криза.
Отвъд ръба. Ревах в къщи като се прибрах като малко дете. Мъжа ми се чуди какво да прави, милия, и се мота като обран еврин из къщи. Ужас! Само мисълта, че ще ме реже този доктор ме докарваше до рев. Реших да търся друг лекар. В това време излезнаха новите резултати на мъжа ми - 40 % живи и 20% с добра подвижност сперматозоиди след спрян Трибестан. Ха така, ами сега. Айде и него по доктори. За едната бройка да го режат за варикоцеле. майтапихме се вече, че аз и той ще си ходим с катетърчетата из градинките като баба и дядо. Абе то смях, ама ти се плаче. Отидохме и при д-р Дуковски. Човека ме прегледа внимателно, отговори ми смислено на много от въпросите, които имах и ми предложи лапаро в Майчин дом. Платихме си 40 лв. скъпо, но имаше интересен ефект. Най-накрая някои каза на съпругът ми и той разбра и още му държи, че 90% от зачеването при жените е психика. халал да са му на Дуковски тия 40 лв. Не останах при Дуковски заради парите. Не мисля, че бях готова да плащам по толкова на преглед, а и вече ни бяха поизръсили доста.  Мъжът ми отиде на преглед за неговото варикоцеле във Военна. Оттам му предложиха да го срежат, ама я по-добре да отишел ей така за всеки случай при един доктор Генов, завеждащ отделение по стерилитет в първа АГ болница "Света София". Той бил специалист и по мъжко и по жеско безплодие, а и Invitro правел от години. Дали сме толкова по доктори, че ще дадем и още, какво пък. Аз обаче вече се ядосах. Не издържах да ме изтръскват за пари и да ме изтезават психически. Реших да се обадя първо по телефона  и ако не ми хареса, въобще няма и да ходя повече никъде, а  какво ще правя не знам ...
 Говорих с Генов. Човека излезе свестен и добронамерен на първо чуване. Веднага звъннах на съпруга ми и след час бяхме в кабинета му. Един час си е говорил с нас и аз се успокоих. Човека си е човек. Обясни ни стъпка по стъпка как стоят нещатата. Направихме план кое след кое и ако пак не става тогава чак тогава инвитро. Досега всеки лекар ми го навираше това инвитро в очите. Абе не искам и не искам. Защо ?  Моя си работа. Н Е  И С К А М. Правете ме, струвайте ме каквото решите, само не инвитро и хормони.  Ама те не чуват. Е, този чу и пое отогворност за това какво ще става с мен в бъдеще.   Каза, че спермата на мъжа ми си е напълно достатъчна и качествена, за да имаме бебе. Като излезнахме от кабинета му се усмихнах за първи път от два месеца.  Олекна ни и на двамата. За първи път си позволихме да изкараме една романтична вечер, а после съвсем естествено се върна и желанието за секс.  Слънцето изгря пак на нашата улица. Вече имах всички изследвания и направихме цветна снимка (120 лв). Никаква проходимост. Айде на лапароскопия (600 лв)Веднага си изтеглих документите от Шейново и хоп при Генов в "Света София ". От ужаса и помен нямаше.  Човека ме е рязал 2 часа и ми е разпределял карантиите. Било е кадаиф вътре. Лапароскопа не е  можел да стигне до никъде.  Операцията  мина успешно. Най-важното е, бях супер спокойна с този лекар. Оставих се в ръцете му, оставих брака си, тялото си, надеждите си в неговите ръце и съм му благодарна.  В отделението всички бяха много внимателни. Дори и най-добрите ми очаквания за болница бяха надминати. Е, не е лукс, (има и такива стаи). Живеем в България и от такава болница не можеш да очакваш повече. Хората бяха мили и внимателни.   6 месеца след тази операция  и с малко помощ на тестовете за овулация (OVU CLEAR 2 пътипо 9 лв.), двата с мъжа ми чакаме бебе. Много ме беше страх, че има риск за извънматочна. След пластика този риск е много по-висок. Е, за сега всичко е наред. Запетайката се е преместила в матката и е станалана топченце, а дай боже и човече да стане след 9 месеца.
Jова нямаше да бъде възможно ако Генов не беше толкова добър лекар, но и толкова добър човек. Благодарна съм му.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Желая ти след 9 месеца да си родиш сладичко и здраво бебче! Много си изстрадала и историята ти вдъхва много кураж!
Би ли обяснила по-подробно какво точно са ти правили по време на лапароскопията. Само пластика на тръби ли? Имало ли е сраствания? А след лапарото пи ли някакви лекарства?

# 2
  • Мнения: 553
Честито! Желая ти лека бременност и здраво бебче накрая!  Grinning   bouquet
Много си изстрадала и искрено се ардвам на щастливия завършек на историята ти!  Hug Дано от тук нататък всичко да ти върви както се казва "по вода"!  Praynig Praynig Praynig

# 3
 Здравей Ирина.Аз съм от Силистра и тази твоя история ми е до болка позната.Така беше и с мен докато намеря д-ра,който да е   внимателен към  мен.И най накрая го намерих-наскоро правих лапароскопия при него и по неговите думи най много съм го измъчила аз от останалите две момичета,на които им прави лапаро предния ден.Имала съм сраствания,малка киста,малък миомен възел,изобщо доста си е "играл".За сега съм добре,прави ми три хидротубации и дай боже да ме сполети това което е сполетяло теб след тази трудна борба.ЧЕСТИТО И ОТ МЕН И ТИ ЖЕЛАЯ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ ЕДНО СЛАДКО БЕБЧЕ И ДАНО ВЕЧЕ ДА Е ВСИЧКО"ПО ВОДА".

# 4
  • София
  • Мнения: 498
Да доктора наистина е много свястен..... Simple Smile
А на теб от сърце ти желая всичко да е наред и  само прекрасни мигове с бъдещото ти дете!

Общи условия

Активация на акаунт