ангина и кърмене - може ли антибиотик

  • 1 765
  • 8
  •   1
Отговори
Правя ангина . Вероятно ще се наложи да пия антибиотик, за да не стане по-лошо.
Има ли антибиотици съвместими с кърменето или трябва да се цедя, а бебето да мине на АМ за няколко дни?

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Всичко което приемаш, малко или повече се отразява и в кърмата, включително и Емоционалното ти състояние (колкото и невероятно да звучи)  smile3529

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Повечето антибиотици са съвнместими с кърменето - а пеницилиновата група, която най-често се ползва при лечението на ангини, е и най-безопасната в това отношение.
Но би могла да попиташ лекарката си за антибиотик за локално приложение - например Биопарокс, той не се пие, а се пръска в гърлото и става за кърмачки.
Цитросепт (екстракт от грейпфрутови семки) може да се приема както вътрешно, така и да се правят гаргари и има много добър ефект - ужасително горчи, но е съвсем натурален продукт  и също е ок за кърмачки.

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитросепт - добре, но ако ти се види неоправдано скъп, си купи червен Грейпфрут - още по-натурален е Peace

# 4
  • Мнения: 4 399
Има антибиотици с които можеш да кърмиш. Както Хедра ти е казала това са най-вече препарати на основата на пеницилина. Аз пих 19 дни антибиотик и кърмех през това време. Предупредиха ме че вкуса на кърмата може да се промени от антибиотика и е възможно бебето да не иска да суче през това време и ми казаха да цедя ако това се случи. Моето бебе обаче се оказа много непретенциозно към вкуса и продължи да суче без проблеми. Единственият проблем беше че антибиотикът му докара гъби в устата и колики. Но всичко отмина когато спрях антибиотика. Освен това ти в никакъв случай няма да провеждаш толкова продължително антибиотично лечение колкото ми се наложи на мен.

# 5
Цитросепт (екстракт от грейпфрутови семки) може да се приема както вътрешно, така и да се правят гаргари и има много добър ефект - ужасително горчи, но е съвсем натурален продукт  и също е ок за кърмачки.
Имам цитросепт. Винаги съм го ползвала. Но този път, ако щете смейте се, ме хвана страх да не влезе в кърмата и тя да загорчи на бебето. Embarassed
Много благодаря за отговорите, вече знам какво да правя.    bouquetВсеки път се питам защо не е имало подобен форум, когато растеше сина ми, толкова глупости щях да си спестя.
Що се отнася до педито - откакто предписа капки антибиотик за очите на малката, в които изрично пише, че не се дават до двегодишна възраст #Cussing out, съвсем й загубих вяра.

# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Не се притеснявай, зимата бях с гнойна ангина, пих аугментин, не спирах да кърмя. Съвместим е с кърменето, освен това се дава на съвсем малки бебета , ако се налага!!

# 7
  • Мнения: 118
и аз бях с ангина,лятото и кърмех.предписаха ми аугментин и подчертаха че няма нужда да спирам да кърмя.не се притеснявай!

# 8
  • Мнения: 1 030
Мен като ме заболя гърлото - взех си Биопарокс - локален антибиотик, не пречи на кърменето, пръска се в гърлото и в носа

Общи условия

Активация на акаунт