Колит?

  • 4 566
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 666
 Някой знае ли ефикасно лекарство за лечение на колит - имам това заболяване от няколко години и сега ми се е изострило получавам болки и подуване на корема като балон

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 839
При мен колита много се влияе от това с какво се храня, например ябълките ми действат много зле и затова ги избягвам.
Лекарства не пия, но се съобразявам с храната.
Помисли скоро какво си яла, а ако си в  много тежка форма отиди на лекар.
 А сега се сетих - хапчетата Еспумизан били ефикасни точно против колит и подуване.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Майка ми има колит и знам, че доста сурови зеленчуци и плодове й дразнят стомаха.

# 3
  • Мнения: 1 708
Аз също имам ,особено като пътувам.Затова си взех копър на хапчета и определено помага!

# 4
  • Мнения: 1 113
Аз пия Дуспатулин. Има и един чай, продават го в аптеките - "Чай за стомашно-чревни разстройства", действа много бързо.

# 5
  • Мнения: 220
Дуспаталина е много ефикасен, но по-добре отиди на гастроентеролог newsm32

# 6
  • Мнения: 666
 Благодаря ви за бързите отговори  най-вероятно ще си взема дуспаталин защото не съм пила от него просто сега е сезонът на пресните плодове и зеленчуци и в този период болките ми се изострят

# 7
  • Мнения: 2 309
Мда, много е гадно! Оправих се с билкови чайове, които един гинеколог ми изписа за други работи, а те оправиха колита. Пих ги година и половина всеки ден, смеските той си приготвя. Мога да те посъветвам да пиеш от готовите чайове в аптеката, но се иска постоянство не става за ден-два.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 546
Oбяснете ми моля ви се какво всъшност се усеща при колит. newsm78От много години имам проблем с газовете. Просто няма нещо, което да хапна и да имам още толкова образувани газове. Имам някакъв гастрит, който от време на време се обажда но тия газове  Embarassed няма спасяване от тях. Whistling

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 839
Oбяснете ми моля ви се какво всъшност се усеща при колит. newsm78От много години имам проблем с газовете. Просто няма нещо, което да хапна и да имам още толкова образувани газове. Имам някакъв гастрит, който от време на време се обажда но тия газове  Embarassed няма спасяване от тях. Whistling

Освен газовете, получавам подуване на корема, става твърд и ме боли.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 546
 newsm78 То май коремът ми си е подут постоянно. Whistling

# 11
  • Мнения: 1 113
Oбяснете ми моля ви се какво всъшност се усеща при колит. newsm78От много години имам проблем с газовете. Просто няма нещо, което да хапна и да имам още толкова образувани газове. Имам някакъв гастрит, който от време на време се обажда но тия газове  Embarassed няма спасяване от тях. Whistling
На мен коремът не ми се подува, но става твърд, получавам остри болки (подобни на контракции) и разстройство.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 546
Вероятно колит-а все още не ме наляга като чета какво ми пишете. Аз съм пермнентно със.... Embarassed запек а и корема ми никога до сега не съм го усещала твърд.

Общи условия

Активация на акаунт