Нова тема :-)

  • 2 055
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 937
"Аз знам, че нищо не знам"!

Какво бихте написали по подобна тема на кандидат студентски изпит?

# 1
  • Мнения: 809
Не знам! Laughing

# 2
  • Мнения: 1 937

И аз щото... Simple Smile

Ама тук има едни умници-прекрасници...любопитствах, просто!

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 897
О, литературата е слабата ми страна / добре, че с правописа не съм толкова зле  Wink/, все пак съм инж.
Като помисля, май до сега никога не съм писала есе, навремето развивахме разни теми и правехме -отговор на литературен въпрос  Grinning.

Та така, че аз вярно нищо не знам  Grinning.

# 4
  • Мнения: 467
Може да се поразтягат локуми по темата, ама сега мнооого ме мързи Confused Обаче, който я е измислил тая тема да се пада точно е бил с чуство за хумор просто, не може да му се отрече:-))) Joy

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

И аз щото... Simple Smile

Ама тук има едни умници-прекрасници...любопитствах, просто!
Ха, ха, мен ли питате?  Laughing По-добре недейте, моите писания никога не са се радвали на високи оценки и одобрение от страна на даска... пардон, на учителите. Много се сащисваха.  Mr. Green
Иначе много го уважавам този пич, Сократ, "Scio me nihil scire", целият е мозък, тоз човек!

# 6
  • Мнения: 899
Бих развила темата около няколко неща:

- знанието като богатство, но и като тежест
- незнанието, като благодат, защото колкото повече знае човек, толкова повече страда
- способността да бъдем иронични към себе си, към способностите си и най-вече да умеем да не се вземаме прекалено насериозно
- противоречията в нас самите

# 7
  • Мнения: 1 107
Бих се въртяла около тезата, че колкото повече знания придобиваш, толкова повече осъзнаваш колко малко всъщност знаеш... нещо от сорта  Crazy
Готина тема за изпит  Grinning

# 8
  • Мнения: 6 315
Бих поразсъждавала върху това, че колкото и неща да преживяваш и да се учиш от тях, винаги можеш да бъдеш изненадан. Най-добрият учител ни е самият живот, трябва да гребем с пълни шепи от него и познанието, което той ни дава и което никога не е достатъчно.

# 9
  • Мнения: 412
Вили, оригинално мисълта продължава..."Аз знам, че нищо не знам...но останалите и това не знаят"  Sunglasses добро продължение  Wink

# 10
  • Мнения: 1 937
А известното - "Който трупа познание - трупа тъга"....?

С благодарност към Василиса, Маргарита и Умбра.....


P.S. Всички ли сте на Карибите, бре?

# 11
  • Мнения: 270
"Аз знам, че нищо не знам"!


но има и такива, които и това не знаят!
ама е много кратко, ще ми пишат 2 без дори да го четат (:

# 12
  • Мнения: 1 937
Ех, chandra , тъкмо се ровичках из профила ти!   bouquet

Продължението не го знаех...

# 13
  • Мнения: 4 718
За живота бих разсъждавала....и и зливайки 28 годишния си житейски опит върху лист бяла хартия, накрая неизбежно ще стигна до констатацията, че всъщност нищо не знам за живота и че тепърва ми предстои да се уча да го разбирам и живея.

# 14
  • Мнения: 5 622



P.S. Всички ли сте на Карибите, бре?

И какво ще правя там? Едно село, като гето, все едно си в циганската махала. Ми не, мерси съм  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт