Моля за малко помощ-относно детска ясла!

  • 540
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
На 08.03.06г подадох молба за  ясла.Септември ще сме на 1.8г.Днес отидох да попитам какви изследвания ще ни трябват за на есен.Посрещна ме касиерката и на въпроса ми "Кого да попитам", тя взе да ми обяснява ,че ако не сме приети няма да ми трябват такива.На следващия въпрос"От кого мога да получа инф. дали сме приети", взе да ми обяснява,че имало много желаещи и др.  такива.С триста зора накрая разбрах , ( директорката ,както винаги е в отпуск, до септември) че ,списъка за яслената група не е готов. Директорката щяла да го изготви през септември .Става въпрос за д.г. в Панчарево.Директорката приема деца от околните села и за нашите няма място. Какво да правим ние майките от Панчарево?Имаме ли право и как може да стане това ,да разберем колко деца са приети от околните села.Има ли право директорката да постъпва така? Къде да се оплачем?Какви са ни правата, ако имаме такива,разбира се?
Много гадна ситуация, помагайте със съвети!

# 1
  • Мнения: 7 362
                                Обикновено има входящи номера и по реда се приемат децата,има и деца с предимства.Тези предимства не се определят от местоживеенето.Потърси с търсачката изписано е много по въпроса.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 883
                                Обикновено има входящи номера и по реда се приемат децата,има и деца с предимства.Тези предимства не се определят от местоживеенето.Потърси с търсачката изписано е много по въпроса.  bouquet
Входящ номер има.Но при нас нещата са по различни.В смисъл че има само 2 други градини в които можем да си запишем децата ,но те са в съседни села.Те са далече и няма директно транспорт до там., а не всеки разполага с кола, а и това са 30 км.( общо за водене и взимане)Исках конкретни отговори къде можем да се оплачем и какво да направим.Защото нашата директорка всеки път казва,че нищо не може да се направи, а това не е съвсем така.

# 3
  • Мнения: 3 356
Яслите и детските градини са подопечни на общините.Отиди във вашата и поискай среща с инспекторката,която отговаря за тях.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
В нашата градина и мед. сестра е запозната - всъщност тя ми каза, че е приета Таня и тя ми обясни какви изследвания трябва да направя.

Общи условия

Активация на акаунт