На кого кръстихте детето(децата)си?

  • 10 122
  • 221
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте мами,исках да видя колко от нас все още кръщават детето си на свекър,свекърва или на мама и тате,а и такива дето кръщават на съпруга си?
Моите са на свекър ми и на милата ми мама,но са изменени
На свекър ми -Лазар-е Лъчезар,а на мама Соня е Станислава

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Уж е на мъжа ми, ама имат обща само първа буква  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Моята е на свекър ми. Макар да смятам, че всеки трябва да кръщава детето си с име, което харесва, много харесвам обичаят имената да се предават през поколение. А и за бабите и дядовците сигурно е голяма радост и гордост.

# 3
  • Мнения: 2 910
Не сме кръстили детето на никой. Роди се на 02.03 и решихме да се казва Мартина. Случайно съвпада с буквата на прабаба си, с която пък много се обичат Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 91
При мен беше щастлива случайност, че и двамата с мъжа ми  много харесваме името Йоана и майка му е с Й. Така че детето ми е кръстено на свекърва ми. Но и аз по принцип стоя твърдо зад нашенския си обичай да се кръщават децата на някой- било то на баби и дядовци, било то на родители. Макар че, тук в Стара Загора има поверие, че детето не трябва да се кръщава на родителите си, не било на добре. Друг е вече случая, когато детето се ражда на някой имен ден, токава както се казва, то "си идва с името си"

# 5
  • Мнения: 313
Името избрахме,защото ни харесва. Не сме я кръщавали на никого. Grinning

# 6
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
Големият ми син е кръстен на двете баби (малко повече буквички има на свекървата), а малкия - с името на баща ми (баткото така реши). Никой не ме е натискал да си кръщавам децата на някого.

# 7
  • Мнения: 8 505
На наша приятелка Simple Smile

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На дъщерята на една моя бивша колежка:)
Страшно ми хареса името...
Така се получи, че "Елина" е събирателно на имената на нейните две лели, но това ни "светна" известно време след раждането..Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 621
Принципно на никого, но в последствие се оказа, че пра-бабата на мъжа ми е носила същото име Grinning

# 10
  • Мнения: 765
 Свекър ми се казваше Стойчо ,аз  не търсех специално имена със "С" , но то си дойде спонтанно - София . Сега ,когато него вече го няма си мисля , че много се радваше , макар че е малко наивно да се брои само 1-вата буквичка , все пак си е наречена , че е кръстена на него . Ако имам второ дете пак ще мисля първо името да е красиво , пък на кой е все едно  Wink .

# 11
  • Мнения: 14 133
Името избрахме,защото ни харесва. Не сме я кръщавали на никого. Grinning
И ние!!!

# 12
  • софия
  • Мнения: 555
Баткото Никола на майка ми Николина
а близнаците на двамата дядовци без изменение Петър и Владимир

# 13
  • Мнения: 4 195
и ние на никой, макар че първата буква съвпада с тази на свекър ми - В, но не е на него
когато забременя, съпруга ми ме попита харесва ли ми Виктор - винаги е искал син, който да се казва Виктор - на мен много ми хареса и така..............

# 14
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Валентина е кръстена на свекърва ми, която е Василка.

Общи условия

Активация на акаунт