гимнастика и масажи от кога?

  • 1 293
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Това ми е питането момичета. На каква възраст трябва да започнат масажите и гимнастиката на бебчетата. Четох, че когато бебето е родено с по-ниско тегло трябва да се изчака да стане поне 4 кг. Нашата звездичка се роди 2770 г. и сега още няма 4 кг. Дайте линкове за статии за масажи и гимнастика, и ако сте ги пробвали дайте и отзиви.

# 1
  • Мнения: 481
Забравих да питам колко често и по кое време на деня ги правите, с каква продължителност?

# 2
Ние се родихме 3кг.и започнахме първо с масажите(педиатърката ни каза на първата консултация на 1месец)и след 1-2 седмици започнах ме и с гимнастикати

# 3
  • Мнения: 8 505
Аз правих на дъщеря си тази гимнастика:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/
Най-долу е написано кое упражнение кога се прави.

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Синът ми се роди в нормата. Започнахме масажите мисля, че някъде към 2 месец, ако не се лъжа. Аз реших да ги правя вечер, след баня

# 5
  • Мнения: 2 910
Масажите започнах да ги правя от втория месец, след банята, докато я мажех с олио.

# 6
  • Мнения: 949
Ние почнахме като навършихме 1 месец.

# 7
  • София
  • Мнения: 626
Не е нужно да  чакаш детето да стигне определени килограми. Като навърши месец спокойно можеш да започнеш. Правят се в бедния период на детето, но не непосредствено преди или след хранене.
Обикновено е най-удобно да се съчетаят с банята.

# 8
  • Мнения: 46 484
На около месец, спрях ги веднага, не й харесваха въобще.

# 9
  • Мнения: 1 465
Масажи му правехме още от навършването на 1 месец. Към 5 месеца престанахме. Гимнастика специална не сме му правили. newsm78

# 10
  • Мнения: 748
мисля, че след като стана на 1 месец започнахме newsm78
но много рядко съм правила.

ето ти едно линкче
 Peace

# 11
  • Мнения: 8 917
Като стана на един месец почнахме - след почти всеки сън - за раздвижване - много ги харесваше Mr. Green

# 12
педито ми даде да си преснема една книжка за масажите и гимнастиката, започват се след 1 и половина, правехме ги вечер след баня с олиото

# 13
  • Мнения: 3 334
след като навърши 1 месец,започнахме и ние с масажите,по указание на педито!

# 14
  • Мнения: 1 425
Вики се роди 3450 кг. и започнахме с масажа още като се прибрахме от болницата. Правех го сутрин след баня и много и харесваше.

Общи условия

Активация на акаунт