Отговори
  • Мнения: 46 434
От толкова теми за ясли, градини и истериите заради липса на места взех да се замислям. Нямам намерение да я пускам на детска градина, но не знам какво ще ми поднесе живота  newsm78 искам да съм подсигурена, колко време преди това трябва да се подаде молбата и има ли такива луди като мен  Outta Joint

# 1
  • Мнения: 20
Аз също не искам да давам дъщеря ми на ясла или детска, но подадох молба. За ясла, обаче не я приеха и някак си сега съм спокойна, защото ако я бяха приели не знам какво да правя. Но се подава доста рано молбата в смисъл че се чака месеци наред. Аз подадох февруари тази година и не ни приеха май месец. Не знам кога е следващия прием. Поинтересувай се от майки в твоя район. Успех

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Презапасяваш се:)

# 3
  • Мнения: 6 243
С риск да звуча като чисто луда, и аз почнах да се замислям - дали да не й подам молба за градина, защото там, където живея, градината е много трудна за записване, само за да й се пази мястото... Сигурно ще ме псува някой артисал накрая  newsm78

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сигурно ще ме псува някой артисал накрая  newsm78

...доста при това:)
Ти не би ли псувала?

# 5
  • Мнения: 6 243
Ще псувам и пушек ще се вдига, това е абсолютно сигурно. Затова току виж с тази тема съм си отговорила и на тоя екзистенциален въпрос.

# 6
  • Мнения: 20
Проблема беше, това което разбрах, че ако детето не се запише в едномесечен срок си губи мястото. Как да разбирам това, да я запише и да не я пускам в градината или задължително трябва да присъства /поне първите дни/ newsm78

# 7
  • Мнения: 46 434
Чакайте де, не псувайте още  Mr. Green
Не съм наясно какъв е реда, но си мисля, че ако 10 от 20-те приети (примерно) деца, се откажат, то ще бъдат повикани следващите по списък, едва ли ще пуснат групата на половина или с незапълнени бройки  newsm78 така никой не губи, нали  Grinning

Reza, презапасявам се, представям си как забременявам и трябва да гледам бебе на 1 месец и дете на 3  Rolling Eyes или трябва да вляза за задържане като първия път, а в София си нямам никой освен мъжа ми  Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 18
Аз подадох молба зимата и сега април го взеха.А много мои приятелки я подават половин година по рано.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...представям си как забременявам ...

С това започни, де:)
Ако имаш сериозни намерения запиши я, ако просто си представяш разни неща..не го мисли от сега.
Винаги се намира вариант ако се наложи нещо спешно.
Има дневни центрове в краен случай.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 826
Никол,ако подадеш молба и приемат малката,а после откажеш да я водиш,мисля че след време няма да я приемат на същото място,защото веднъж си отказала.

# 11
  • Мнения: 46 434

Reza, аз намерения имам  Peace плаши ме това, че не знам как се гледат 2 деца, ако се справя, няма да я давам, но ако не мога  Confused
Ще стискам зъби до последно, защото немисля, че е безобидно да се среща едно бебе на 1 седмица с всички болести от градините, но искам и да имам вратичка  Grinning



Никол,ако подадеш молба и приемат малката,а после откажеш да я водиш,мисля че след време няма да я приемат на същото място,защото веднъж си отказала.

Ще подам на друго място следващия път  Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 9 826
Ааа,Никол,не се плаши да гледаш две деца Wink.И аз така като тебе не исках каката да ходи на ясла,после като се роди малката нямаше места в градината,после се преместихме от София в Плевен,та сега живот и здраве ще дам каката наесен на градина,а малката вкъщи.Няма страшно,аз все сама съм се оправяла,с много помощ от таткото разбира се.И винаги съм смятала,че така е най-добре!Успех ти желая!Много ми става хубаво,като разбера,че някоя мама иска второ бебе,наистина! Hug
И мен ме беше много страх от болестите.Другото,за което се притеснявах беше,как ще реагира каката-ражда се бебето и  хоп-нея я пращаме някъде при чужди хора.И с право съм се притеснявала-то не беше ревност,не беше чудо. Grinning

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 18:59 от Валенцето

# 13
  • Мнения: 46 434
Валенцето, действаш ми ободряващо, благодаря ти  Hug  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 9 826
Валенцето, действаш ми ободряващо, благодаря ти  Hug  bouquet
Радвам се,ако е така! Hug

Общи условия

Активация на акаунт