какво да го правя

  • 3 053
  • 33
  •   1
Отговори
здравейте, от една доста раздвоена майка
моля ви, кажете доколко бихте търпяли съпругът си, че аз вече моят направо незная какво да го правя
в него виждам пълна апатия към мен, деца и дом
опитах се няколко пъти да поговорим, не казва нищо конкретно
питах забележки към мен има ли  уж нямал, но ведни спор ми каза, че каква жена съм била след като не умея да готвя добре, не го гладя и др,подобни
а това,че ходдя наработа , гледам две малки деца,че у дома е доста чисто,защото аз съм педант в това отношение,готвя, а това че не ми харесва гозбите, ами да иде при майка си, тя го е научила само на месо и деликатеси, у нас няма, изплащаме кредит и бюджетът ни е оскъден
има си кредитни карти прави разходи с тях за гориво, защото е началник  и трябва да ходи на работа не пеша ,а с личен автомобил
реагирах и на това,но той каза, че дай тогава да ходим с каруци
аба изобщо ни се води, ни се носи
какво да го правя
 имаме момче и момиче да търпя ли или да го пришпоря да се вземе в ръце или да се разделим
много съм объркана, до кога да търпя
почти с нищо не помага, харчи пари от кредитни карти , а аз научавам от месечните извлечения
у дома почти не носи нищо,оправдава се, че няма пари иначе не селишава от почти нищо-коли, кафета, обяди
сигурна съм, че няма друга,но виждам такова спокойствие като си е удома,че просто ме вбесява
прибира се от работа и започва да води с часове тел.разговори с колеги те са в група и са безплатни
пие си ракията,стой пред компютъра отново с часове,вечеря и заспива
аз в това време тичам след децата, приготвямвечери, оправям легла, къпя деца и той си пита.......
не съм глупав човек, виждам че нещата не са както трябва да бъдат
незная дали това е почти навсякъде  и при всички, но аз не желая да бъдетака
той не иска да се промени илислед всеки разговор е добре 1-2 дни ислед това отново
нямам неговото разбиране, подкрепа, уважение просто го чувствам
един ден му казах е хубаво де,аз не съм ти приятна, с мен не ти е хубаво,добре приемам го, но що за отношение е това към децата
ами те тичат около теб, молят те да играете, а ти все се измъкваш
той измрънканещо и това
та вие бихте ли търпяли, заради децата, поне или по скоро доколко бихте търпяли
може ли това поведение да бъде причина за раздяла или това са бели кахъри
казваш си просто мъже, грабваш се в ръце и се бориш напред, а него го елиминираш  тойще съществува просто физически и от време на време когато нанего му хрумно може да помогне иначе чакаш той да благоволи
мисля, че просто няма чувства, не на любов, а на привързаност и отговорност
мъчно ми е и ми е доста трудно
за себе си считамче съм почти безупречна, добрамайка съм, като съпруга също внимателна, грижовна, любезна, угаждаща на всички,но той него вижда
майка ми казва, че се раздавам много, а отсреща има пасивност,каза ми да спра и да се взема в ръце,ие време да стегна мъжа си , но не става
събота и неделя ходи за риба и отново не е с нас, изибщо май не ни иска
 

# 1
  • Мнения: 2 863
Здравей,
Извинявай за забележката, но ако слагаш големи букви в началото на изреченията доста по-лесно ще се чете поста ти.
Мисля, че всеки заслужава уважение и подкрепа, които са според мен основната причина за живот в брак. Любов, тръпки, секс и прочее хубавини минават и заминават, но горните две, ако ги има живота е доста по приятен и лесен.
Само ти можеш да вземеш решение, но при всички случаи се налага да търсиш промяна според мен. Което е най-важно- един ден и децата ти ще спрат да забелязват твоите усилия, понеже това ще е единственото отношение, на което са били свидетели.

# 2
  • Мнения: 1 336
Аз лично категорично  Naughty не бих търпяла подобно отношение дори и заради детето, което обичам безумно много...
Опитай да говориш с него или просто започни да се държиш като него... огледално поведение...обикновено действа ...
ако и това не го промени просто му събери багажчето и смени ключалката...но не бива да се самоизмъчваш и да наказваш и себе си и децата имаш право на щастие и любов и не му позволявай да ти го отнеме, дори и фактът, че е баща на децата ти не му дава право да краде живота ти!
виждала съм много бракове "запазени" в името на децата и винаги ми се е струвало безумно да търпиш човек или отношение към себе си които не понасяш и да си мислиш, че децата са щастливи виждайки сълзите в очите на мама и безразличен към семейството татко гледащ телевизия ... мисля, че и за децата и за родителите е по-добре да се разделят при такива обстоятелства...

# 3
  • Мнения: 5 475
И аз съм против брак,запазен в името на децата!Говори с него,ако не се промени-вземай мерки! Peace

# 4
  • Мнения: 253
Здравей GrinningИ според мен трябва да промениш нещо.Може би трябва да поговориш по-сериозно със съпруга си.Да поставиш въпроса "ребром" както се казва.Ако и това не помогне  #Crazyаз не бих го търпяла.По това което си написала излиза,че сама си гледаш децата.Тогава можеш и без него. Angry

# 5
  • Мнения: 2 220
Да останеш в името на децата може би е приемливо (макар че за мен не е), ако той ги обожава и всяка свободна минута прекарва с тях. Но от думите ти излиза, че той изобщо не се интересува от тях. Тогава какъв е смисъла?
И не, не е така в почти всички семейства. Това за мен са нездрави взаимоотношения. Ти трябва много добре да си прецениш какво ти дава този човек и дали то ти стига.

# 6
  • Мнения: 4 473
Разговор. Ако след него има ефект - чудесно, ако ли не - вземай живота си в ръце!

# 7
  • Мнения: 1 202
И аз съм против брак,запазен в името на децата!Говори с него,ако не се промени-вземай мерки! Peace
Съгласна съм с Giorqia!

# 8
  • Мнения: 6 167
от този мъж полза няма
взимай си децата. и аз като джорджия мисля
не ви ли прави щастливи с децата какво има да се обсъжда повече

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
Категорично бих го напуснала! Ако се усети, какво е представлявал и се разкае и промени, може би в името на децата бих му дала още един (но само един!) шанс...
От поста ти личи, че си силна и оправна жена и определено заслужаваш любов и уважение - не търпи безразличието и апатията му, животът е кратък и всеки има право да е щастлив! Ти не си изключение, също! Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 6 175
Аз мисля като майка ти. Прекалено се раздаваш - бъди по-голяма егоистка и мисли повече за себе си! "Лудия изяда и два зелника, по-луд е който му ги дава". И аз бих изтърпяла 1-2 "сериозни" разговора в месеца, ако след това всичко си е по старому и мога да не си мърдам пръста в къщи. Така че от разговор не виждам особен смисъл.
Знам колко е трудно да се измъкнеш от стереотипа и да зарежеш неща, които ти се струват важни. Но кое е по-важно, да запазиш семейството си или да е чисто у вас (защото казваш, че си педант в това отношение). Открадни си свободно време от дейностите търпящи отлагане, други опитай леко да възложиш на него. Ама не грубо и насила, съвсем внимателно го помоли, както ако наистина ти се налага. И така все по-често. А ти използвай времето за себе си. Да си починеш, да пиеш една бира на чист въздух и да ти дойде настроение.

Би могла и да го елиминираш, както самата ти казваш, но това какво ще ти помогне? Пак ще се гърбиш като камила и ще му готвиш и ще му чистиш и ще се мразиш, че го правиш. Освен ако не си намериш любовник, който да те разбира и при който да изпускаш парата от време на време.

Все си мисля, че е най-добре временно да му туриш една майна и да покажеш какво можеш да не вършиш, а той като се нацупи, че не е ял, че не е почистено и, че децата са мърляви ти да му се усмихнеш широко и да отговориш "Миличко, знаеш ли колко ми е хубаво. Ела да те целуна" Wink

# 11
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Разговор. Ако след него има ефект - чудесно, ако ли не - вземай живота си в ръце!

 Peace

# 12
  • Мнения: 7 914
Според си в ситуацията не е луд този , който яде баницата, а този който я дава! Не я давай повече!

# 13
  • Мнения: 8 917
Аз мисля като майка ти. Прекалено се раздаваш - бъди по-голяма егоистка и мисли повече за себе си! "Лудия изяда и два зелника, по-луд е който му ги дава". И аз бих изтърпяла 1-2 "сериозни" разговора в месеца, ако след това всичко си е по старому и мога да не си мърдам пръста в къщи. Така че от разговор не виждам особен смисъл.
Знам колко е трудно да се измъкнеш от стереотипа и да зарежеш неща, които ти се струват важни. Но кое е по-важно, да запазиш семейството си или да е чисто у вас (защото казваш, че си педант в това отношение). Открадни си свободно време от дейностите търпящи отлагане, други опитай леко да възложиш на него. Ама не грубо и насила, съвсем внимателно го помоли, както ако наистина ти се налага. И така все по-често. А ти използвай времето за себе си. Да си починеш, да пиеш една бира на чист въздух и да ти дойде настроение.

Би могла и да го елиминираш, както самата ти казваш, но това какво ще ти помогне? Пак ще се гърбиш като камила и ще му готвиш и ще му чистиш и ще се мразиш, че го правиш. Освен ако не си намериш любовник, който да те разбира и при който да изпускаш парата от време на време.

Все си мисля, че е най-добре временно да му туриш една майна и да покажеш какво можеш да не вършиш, а той като се нацупи, че не е ял, че не е почистено и, че децата са мърляви ти да му се усмихнеш широко и да отговориш "Миличко, знаеш ли колко ми е хубаво. Ела да те целуна" Wink
newsm10

# 14
  • Мнения: 619
И аз съм против брак,запазен в името на децата!Говори с него,ако не се промени-вземай мерки! Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт