Газова пе4ка или Витрокерамика

  • 7 893
  • 26
  •   1
Отговори

Анкета

 какво предпо4итате ?

Опции:

  • Spain
  • Мнения: 3 750
 ами това е въпроса . на какво предпо4итате да готвите . аз не съм имала възможност да използвам витрокерамика  и затова пускам анкетката . кажете има ли предимства пред газовите пе4ки ?  интересно ми е защото ве4е съм изправена пред дилемата  (в едно бъдеще неопределено ще трябва да избирам ) и искам да има ясна представа . някои ако е имал и двете може и да сравни .
моля модераторите да задържат тук темата поне за ден ,защото си нямам представа дали в Б-я изобщо се готви на газ а в Европа-та това май е най използваното средство за готвене 

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
исках да ви помоля освен да гласувате да напи6ите и 2-3 думи в полза на това за което сте гласували - с какво сте по-доволни   Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 959
В БГ сме с керамичен плот,а тук сме на газ.С две думи мога да ти препоръчам газ.Сега в БГ майка ще прави ремонт и е решила да си сложи комбинирана/2 на газ и  на котлони/.Керамична вече не бих си купила,защото трудно се поддържа чистенето,пък и газта не е толкова скъпа.

# 3
  • Мнения: 5 475
Ние и в Бг от години готвим на газ-само,че е пропан бутан,а тук се готви на метан.По бърз и удобен ми се вижда и аз лично го предпочитам  пред витрокерамиката!  Peace

# 4
  • Мнения: 2 381
отговорих с газ, защото съм със стъкло керамичен плот и трудно почиствам (а готвя само за двама)- да не се одраска с това, да не пръсне онова. Загрява по- бързо, както и изстива бързо газовият котлон. Иначе на външен вид е по- красиво в кухнята с керамичен. Реших си проблема като купихме грил на балкончето. За мен това е добър вариант, още повече, че не загрявам допълнително апартамента през лятото, че ако пусна и печката и няма спирка климатика.
Зависи и колко готвиш де (има домакини, които са на печката всеки ден, аз по- рядко, понеже правя ядене за 2 дена напред).

# 5
  • Мнения: 2 825
Аз съм ЗА керамиката  Peace
Не обичам газови котлони, ползвала съм, но не ми е удобно. А, ако няма и централна газ трябва да мъкнеш бутилки. Другото е, че газта ми се струва опасна, особено в къща с малки деца  Confused
На мене лично керамиката ми е по-лесна за поддържане. А да не говорим, че доста често я ползвам и за планча  Blush

# 6
  • Spain
  • Мнения: 3 750
мерси за бързите отговори  Hug
в къщи мъжо е за газ ..а аз се двоумя за керамиката .  газта ми се струва по опасна . а керамиката ..като се надраска ....
Клара серозно ли план4осва6 : ) я кажи технологията Simple Smile

# 7
  • Мнения: 579
За газовата печка съм,но само ако е централна системата за газ,както е у дома.Много е удобно,по-евтино е и бързо се почиства.

# 8
  • Мнения: 7 091
Аз се разписах за керамиката. В БГ имам печка с керамичен плот( ползвала съм и газова около 2 години), нито ми се е надраскала, нито трудно се почиства ( дори се почиства пъти по-лесно от електрическите, да не говорим за газовите, които ако кипне нещо отгоре всичко слиза в металната "паничка" под котлона и се чисти много по-трудно. Само за справка - готвя всеки ден , понякога и по 2 пъти на ден. С керамичния плот просто след всяко готвене забърсвам с кърпичка ( има специални за керамичен плот) и плота ми е като нов.
За съжаление, тука сме на една супер стара ( на хазаите) печка, електрическа с навити реотани и е направо у-ж-а-с!!!

Още една причина да съм против газовите печки е, че апартамента на една приятелка гръмна заради такава точно като щяхме да влизаме в тях. Просто....ужаса, който изпитах тогава не ми се иска да го описвам. Оттогава не искам да чуя за газови уреди , ама за съжаление парното ни тука е локално на газ.

# 9
  • Мнения: 3 098
Керамика. HugМоята пе4ка е вградена и комбинирана_фурната е на ток,а пло4ата отгоре на газ.Имам газ натурал,та затова оЩе я държа тази пло4а,ина4е отдавна да съм преминала изцяло на ток.Единственото предимство е,4е се готви много по_бързо,но недостатъците са много.Например захабяват се съдините много,трябва да ги 4истиш старателно след всяко готвене,пържене;самата пло4а съЩо,отделно дето разпуква недобре рафинираното олио из цялата кухня и ми се налага след всяко готвене основно 4истене.

# 10
  • Мнения: 7 091
Например захабяват се съдините много,трябва да ги 4истиш старателно след всяко готвене,пържене;самата пло4а съЩо,отделно дето разпуква недобре рафинираното олио из цялата кухня и ми се налага след всяко готвене основно 4истене.

Да, това го забравих, но е много вярно! Просто газовата печка е за хора, които готвят много рядко.

# 11
  • Мнения: 3 098
Например захабяват се съдините много,трябва да ги 4истиш старателно след всяко готвене,пържене;самата пло4а съЩо,отделно дето разпуква недобре рафинираното олио из цялата кухня и ми се налага след всяко готвене основно 4истене.

Да, това го забравих, но е много вярно! Просто газовата печка е за хора, които готвят много рядко.
О,да,абсолютно си права!

# 12
  • Мнения: 1 128
     На газ е много по вкусно яденето,но от гледна то4ка за сигурност бих избрала витро ако трябва да избирам сега.

# 13
  • Мнения: 1 526
Керамика, готвя на такова 2 год много бързо става и е вкусно.

# 14
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 568
До преди година бяхме на газ, тъй като в старото жилище имахме централно газоснабдяване. Удобно и бързо ми беше, само дето почистването й ми се виждаше тежко, мързел съм си и това е  Laughing. След като се нанесохме в новия апартамент, трябваше да сменим печката, тъй като тук сме само на ток. Купихме стъклокерамична плоча, при това, по настояване на мъж ми, клас индукционна. Да ти кажа, родих се! Инвестицията, поне за мен, си струва всяко евро! Бързо загрява, лесно се чисти, има възможност да се заключи, за да не я пипат малки ръчички  Wink. Изобщо съм много доволна!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт