Отговори
  • Мнения: 1 165
Здравейте майчета!
Искам да се обърна към вас за съвет.Въпросът ми е следният-четох из стари теми относно нощното хранене и неговото премахване.Какато повечето от вас са писали-детето само се отказвало.Да, но от кое по-точно хранене?Това в 12 часа или това в 3 часа?Вчера ходихме на консултация с неонатолог и тя като чу ,че продължавам с храненето в 03 часа ми каза да го спирам. ooooh!И сега се чудя какво да правя?! WhistlingАко пък детето си иска,надали ще мога насила да я отуча.От друга страна съм чела ,че все пак е добре да има някакъв толеранс между вечерните хранения ,за да си почине стомахчето на детето.Какво да правя?Вие били ли сте на 8 пъти хранене и кога отпаднаха тези вечерни хранения при вас?

# 1
  • Мнения: 4 242
Малко ти е бебчето да мислиш за отказване от нощните! 9 месеца в корема ти е получавало денонощно непрестанно храна, как би му се отразила сега една пауза дори от 3-4 часа, а цяла нощ?
А стомахчето почива достатъчно, кърмата възможно най-леката храна и се преработва и усвоява напълно най-много за час, през другото време е почивката Grinning. На колко време суче твоето кърмаче? Спокойно мамче!

# 2
  • Мнения: 941
аз мисля че щом бебчето си иска, не трябва да го лишаваш от папкане, друг е въпроса с твоето спане нощем, аз все още си храня малката по 3пъти на нощ но смятам че си е гладна, мисля че когато е готова сама ще си увеличи нощните интервали на спане и така постепенно ще отпадне някое от храненията нощем

# 3
  • Мнения: 577
И аз съм на същото мнение и моят дундъо се храни по 3 пъти на нощ и наистина си е гладен.според мен не трябва да се отказва на гладно дете.Споко Hug

# 4
  • Мнения: 1 896
В началото след като се роди моето дете и аз се опитвах да спазвам съветите на тогавашната ни лекарка за хранене на три часа и почивка през нощта, обаче бебо винаги ревеше нощем и ние не само не искахме да го мъчим и държим гладен, а и искахме да спим, така че си го кърмех най-редовно, когато поиска. После, когато се информирах за някои неща, страхотно бях щастлива, че не съм си тормозила детето. Ако кърмиш на поискване, храненията ти няма да бъдат "това в 12 часа" и "това в 3 часа", а просто когато огладнее бебето. Когато няма нужда да яде, ще си ги прескача. Най-удобното е да спиш в близост до него или да го вземеш при теб в леглото, да се научиш да го кърмиш легнала и просто да ти е лесно да му откликваш, когато си поиска да суче нощем. Тогава няма да знаеш кое и колко хранения е прескочило или осъществило, защото ще го храниш без нито ти, нито то да се разсънвате. Много е лесно и е полезно, защото нощното кърмене е супер важно за регулирането на лактацията. Слушай бебето, то знае най-добре кога трябва да яде!
Да, и още - много удобен вариант за спане е бебешкото легло да е долепено до вашето и преградата помежду им да е махната. Тук доколкото знам доста майки спят по този начин с бебетата си - това е ако все пак нямате достатъчно място във вашето легло или не ви е удобно да спите тримата.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 632
Подкрепям написаното от basilisk. Освен това толеранса между храненията,за който питаш в повечето случай се отнася за изкуствено хранените бебета,т.к. на АМ му е нужно повече време да се усвои от организма.
При нас нещата са на периоди.Имаше един такъв около 5-6мес.,когато Александра си спеше по цяла нощ без да се събуди.Тогава ставах в 3 часа да се цедя,защото щяха да ми се пръснат гърдите. След това покрай зъбоникненето започна честото будене,което не беше проблем,т.к си спеше при нас.Сега като заспи в 8-9ч. се събужда чак в 4-5ч. ,когато си я  взимам при нас в леглото.
И не забравяй,че не само кърмените бебета се будят през ноща.  Wink

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 446
Моите юнаци в края на първия месец започнаха да си удължават паузата след храненето към 21ч и се будеха в 1ч, след това в 2ч, в 3.... и така докато започнаха да си правят по-големи паузи и към 3-ия месец си спяха по цяла нощ, като се будеха към 6ч. Не съм ги насилвала изобщо, водех се по тях. Остави се бебето да те води и само да си направи режим.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 146
Бебенцето ти е само на 1 месец. Ако иска да яде нощно време не му го отказвай.

# 8
  • Мнения: 3 521
И аz поддържам теzата, че няма смисъл да се премахва нощното кърмене...е като стане на 6_7 месеца бебето едва ли му е необходимо папото преz нощта и тогава, ако ти е писнало може да му пробуташ някоя биба, но сега на месец и половина ми се вижда беzумно рано, освен ако тя сама не zапочне да проспива манджарето Peace...да не говорим какъв дискомфорт е zа теб тая пауzа...поне аz не можех да спя от болки в гърдите преz първите седмици след като бебето ми спря да яде преz нощта Tired.

# 9
  • Мнения: 1 503
И ние все още хапваме нощем,но незнам по колко пъти newsm78

# 10
  • Мнения: 2 381
Паолина се храни на поискване.Буди се по 1-2 пъти нощем, кърмя я и пак си заспива.А на вашата възраст се будеше по 3 пъти.
Щом бебчето се буди и папка-значи е гладо и това е доказателство, че на стомахчето почивка не му е необходима  Grinning
А може да иска да усеща мама близо до себе си  Hug

# 11
  • Мнения: 422
Ники също се буди понякога нощем и аз не му отказвам:)Общо взето вече започва сам да се обслужва  Joy
(пропуснах да кажа спинка до мен)

# 12
  • Мнения: 2 309
Интересно, че говориш за яденетата по час - в 12 и в 3, бебето ли се буди точно в тези часове или спазаваш режим? Ще ти кажа как е при нас и идеално ме устройва- къпем я в 9, след което винаги се храним, независимо дали е яла скоро преди това, по този начин имаме ритуал по заспиване, яде колкото и се яде и заспива дълбоко /казвам дълбоко понеже денем спи не повече от 2-3 часа на по половин час/. кърмя я нощем, когато се събуди и то не е точно събуждане, а примъркване, в повечето случаи ме ползва за биберон и яде пълноценно не повече от 1 път. Предлагам ти да спазваш този модел, ако искаш, а приказките на педито не ги слушай, най-важното е детенцето ти да е нахранено и доволно, за да можете да спинкате, а не да е нервно и по цяла нощ да не може да заспи Peace

# 13
Здравейте!Аз имам момченце на 2г,но си спомням нощите,когато го кърмех.Искам да ви посъветвам,защтото знам тревогите ви.И ние с мъжа ми испитвахме ужас когато докторката ни се скара,че го кърмя нощно време и ми забрани да го правя.Още първата нощ опитахме да спрем и то взе че стана.Вместо да го кърмите му давайте вода.Тя нали е със захар и е по друго.Дори и да не е не се притеснявайте.Доколкото си спомням нощното хранене не много хубаво и за това все го забраняват.УСПЕХ Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 3 648
Моят син от 2-3 нощи започна да се буди през 2 часа! Преди се будеше два пъти за хранене, а сега зачести! незнам защо! Доста и се въртеше, чудех се по едно време дали не му е топло?

Общи условия

Активация на акаунт