Отново за акането при бебетата

  • 3 176
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 942
Предварително се извинявам ,ако темата не е за тук.

Проблема се състои в това,че си мисля ,че всички бебета са еднакви и трябва да реагират по еднакъв начин.Май повредата при мен е в пред-компютърното устройство(т.е. в мен), ама аз все пак да питам,че да мога да спя спокойно.
От около една седмица бебка ака страшно много.Като казвам много наистина имам предвид много.И аз почнах вече да се притеснявам. Само на кърма сме, а четох в друга темичка, че принципно бебетата на кърма не акъли толкова много и се притесних.Дали не от нещо което аз съм яла newsm78 или е лепнала вирус Sick , ама температура няма, яде си както винаги по- много и кога душа сачи, спокойна си е с изключение на времто когато е гладна и ака.Когато ака все гледа да ми е на гърдата.
Моля ви за мнение.Това нормално ли е според вас?

# 1
  • Мнения: 3 760
Според мен е нормално. Щом акитата на са по-течни..., а само е увеличено количеството им и броят на изхожданията; щом детенце се чувства добре и няма повишена температура... Вс. е О.К.  Peace

# 2
  • Мнения: 4 242
До момента на захранването, значи до след 6-месец, дъщеря ми акаше по 5-6 пъти в денонощието и то стабилно. Когато захраних първия месец акаше веднъж на няколко дни, но после нещата се регулираха. Сега пълни пампата 1-2 пъти дневно.
Следи да не е много рядко или слузесто акото, ако е както до сега нямаш грижи. Освен това акото на разстройството има остра миризма, различна, няма как да не забележиш. Grinning

# 3
  • Мнения: 942
всъщност на моменти е по-редичко, ама на моменти не винаги.Това проблем ли е?

# 4
  • Мнения: 4 242
Кърмаческото ако винаги е редичко или кашесто по скоро. Нали не е слузесто? А от скоро ли ака по толкова много, от колко време?
 Ако много де тревожиш отидете на лекар, нека видят детето. Все пак има доста летни вируси.

# 5
  • Мнения: 942
Кърмаческото ако винаги е редичко или кашесто по скоро. Нали не е слузесто?Не е слузесто. А от скоро ли ака по толкова много, от колко време? Ака така от около една седмица
Може и да отидем на лекар. Ама аз първо вас да попитам, че повече вярвам на вас отколкото на педиатрите(да не ми се обиждам,ама.......) Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 399
Кърмените деца акат по-често от тези на изкуствено хранене. И е абсолютно нормално да е рядко. Най-важното е да не мирише лошо. Миризмата е индикация за разтройство. Моята бебка до скоро си акаше след всяко хранене. И сега макар че я захраних пак успява да свърши голямата работа по 2-3 пъти на ден. По едно време дори акаше по 2 пъти между храненията и аз се уплаших че е получила разтройство и понеже беше само на 6 седмици веднага я заведохме на лекар. Там погледнаха, помирисаха и казаха че всичко е наред и че е съвсем нормално да е по-рядко. Но ако се наложи да я дохраня с АМ веднага го сгъстява.

# 7
  • Мнения: 4 242
Кърмаческото ако винаги е редичко или кашесто по скоро. Нали не е слузесто?Не е слузесто. А от скоро ли ака по толкова много, от колко време? Ака така от около една седмица
Може и да отидем на лекар. Ама аз първо вас да попитам, че повече вярвам на вас отколкото на педиатрите(да не ми се обиждам,ама.......) Simple Smile

Ехее, седмица, ако беше разстройство детето щеше да е отпаднало и обезводнено. Действително изключително кърмените бебета акат по-кашесто.

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 17:06 от Мери

# 8
  • Мнения: 8 917
Според мен е нормално. Щом акитата на са по-течни..., а само е увеличено количеството им и броят на изхожданията; щом детенце се чувства добре и няма повишена температура... Вс. е О.К.  Peace
newsm10

# 9
  • Мнения: 160
Yvonne, и аз мисля, че всичко ви е ок Grinning аз пък започнах да се притеснявам, защото акото ни беше по-кашесто днес и даже днес го заведох на педиатър спешно дребчо  Grinning е всичко било ок, ама ми каза да съм давала чай от шипка и оризова вода, ама как ли не! и като казах, че сме изключително кърмени и незахранени получих ПОГЛЕДЪТ  Joy не се шашкай щом не мирише и детето се чувства добре. ако има разстройство няма как да го пропуснеш

# 10
  • Мнения: 942
Yvonne, и аз мисля, че всичко ви е ок Grinning аз пък започнах да се притеснявам, защото акото ни беше по-кашесто днес и даже днес го заведох на педиатър спешно дребчо  Grinning е всичко било ок, ама ми каза да съм давала чай от шипка и оризова вода, ама как ли не! и като казах, че сме изключително кърмени и незахранени получих ПОГЛЕДЪТ  Joy не се шашкай щом не мирише и детето се чувства добре. ако има разстройство няма как да го пропуснеш
Аз и затова неискам да ходя при педито,че ще ни каже да пием някакви глупости а ние сме си на кърма и смятам да е така докато можем(надявам се да е за по задълго.Поне да станем на 6-7 месеца)

# 11
  • Мнения: 532
Сигурно си увеличила консумацията на пресни плодове и зеленчуци и пийваш повече вода през горещините, затова и бебе ака редовно.

Мери ти е казала правилно - акото на разстройството е водно и зле миришещо, или кашаво със слуз и мирише на развалени яйца, така и изглежда.

Може да изглежда нормално и да мирише нормално, но да има слуз - това също не е нормално.

А при теб нещата изглеждат съвсем добре - според мен причината е в първото ми изречение.

Хайде и спи спокойно!

# 12
  • Мнения: 481
А пък при нас акането е веднъж на 2 дена, но е много течно и мирише  Sick. Само на кърма сме. Питах педито и тя каза да не се притеснявам, че всичко е ОК. Но като ака имам чувството, че и през ръкавите се омазва.

# 13
  • Мнения: 4 242
Бебетата които са изключително на кърма може да акат от 10 пъти на ден до веднъж на 10 дни и всичко това е нормално. Въпрос на организъм и перисталтика е!
 И с възрастните е така, някои хапват хапка и тя се лепи на най- неподходящите места, други ядат всичко и по много а са кльощави... Някой ходят веднъж седмично, други са редовни като по часовник!

Общи условия

Активация на акаунт