Е гласуваха го.........Ще се откажете ли от донорство?

  • 3 584
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Е гласуваха го най-накрая.........Ще се откажете ли от донорство?И според вас ще се възползва ли някой от това?Май  този въпрос  притеснява много хора Wink
Добре ,че улесниха процедурата за донорство,че толкова чакащи има .Сега доста животи ще се спасят,като се реагира навреме.
Ако някой се притеснява ,може само да гласува без да опоменава Wink

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз съм си мислела да пускам подобна тема.
Мислела съм си много и съм категорична, че желая да стана донор, след смъртта си. Дори съм предупредила близките си, а сега ще е по-лесно вече.
На мен също ми е интересно да разбера, какви са доводите на тези, които се отказват.
Ще следя темата с интерес.

# 2
  • Мнения: 2 792
Не, няма да се откажа.
  Пропуснала съм, кога са гласували опростяване на процедурата и какво става с хората с неплатени здравни осигуровки, те как ще бъдат разглеждани, при евентуална възможност за донорство ?

# 3
  • Мнения: 997
Отказ от донорство бих приела само, ако е например по религиозни причини. Не виждам друга причина човек след смъртта си да не даде шанс на друг да живее. На опашката чакат дечица, чиито дни са страх и мъка. Не е редно. Въпросът е.....само липсата на донори ли е проблема Thinking

# 4
  • Мнения: 2 550
Аз като бях млада и наивна категорично отказвах да съм донор  Crazy
В последствие пораснах и марак и все така наивна съм дала съгласието си за донорство.

# 5
  • Мнения: 883
Не! Няма да се откажа! Винаги съм мислила, че това е нещо нормално. Да дадеш шанс на някого когато ти вече нямаш. Надявам се да не злоупотреби никой с това.

# 6
  • Мнения: 197
Въпросът е.....само липсата на донори ли е проблема Thinking
Досега това беше основен проблем.Е сега ще има и друг проблем сигурно /финансов/,но той е по лесно е решим HugА и ще секне търговията с органи Peace

# 7
  • Мнения: 2 353
  Няма да се откажа. Няма да си ги нося в Ада я.

# 8
  • Чехия
  • Мнения: 1 071

Мислела съм си много и съм категорична, че желая да стана донор, след смъртта си
Peace

# 9
  • Мнения: 46 492
Браво!
Няма да се откажа ...

# 10
  • Мнения: 4 390
Няма да се откажа.

# 11
  • Мнения: 7 837
В тукашната ми шофьорска книжка е отбелязано съгласието ми за донорство. Даже го пише с червен шрифт.
Никога не съм била на противното мнение. Абсурдно е да си носиш нещо два метра под земята, когато можеш да спасиш човешки живот, дори и на някой, когото не познаваш.

За мен отказът е проява на ненужна и безсмислена суета.

# 12
  • Мнения: 811
няма да откажа Peace

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 Няма да се откажа. Няма да си ги нося в Ада я.
Тъй де Confused

# 14
  • Мнения: 260
Няма да се откажа, по-добре органите ми да помогнат на някого, отколкото да ги ядат червеите.

Общи условия

Активация на акаунт