помогнете да "кърмиме" едно бебе :)

  • 402
  • 3
  •   1
Отговори
  • Pernik
  • Мнения: 111
ще се постарая да съм кратка!
Вчера станах за 2 път леля  Joy Първото детенце на сестра ми не е кърмено нито ден, но сега твърдо съм решена да направя всичко възможно да не е така. Раждането беше трудно, малката даже се е задушила леко и лекарите и казали да не я кърми защото било уморено бебето (няма да коментирам) Сега бебчо се опитва да суче, но явно не е слязла кърмата и дръпва 2 пъти и реве, но лекарите я дохранват #2gunfire. Сестра ми я болят зърната аз и казах да се цеди, но незнам дали е правилно. Кажете какво да прави, че аз не зная защото моето дете беше в кувиоз 10 дни и като ми го дадоха имах кърма вече и не съм имала такива проблеми.

ох само да се похваля че моето зверче проходи  Laughing
надявам се да ми помогнете   bouquet
Бу, къде си сестра ми е от Пловдив и много разчитам на теб

# 1
  • Мнения: 3 926
Дори една-две капки коластра да изтичат в устата на беето е напълно достатъчно да се стимулира по-бързичко да слезе кърмата Grinning Бебето при нея ли е? Защото ако е така може всеки път, ако ще и през 10 минути да го слага на гърда. Зърната сигурно я болят от неправилно поставяне или ако е решила да се мие преди всяко слагане на гърда да е изсушила кожата... Хубаво е да погледнеш и как точно захапва бебето. Защото при мен в началото ако Сияната не захапеше добре болките бяха силни, много силни.
Като цяло ако бебето е при нея е добре да ис организира деня на принципа "скачени съдове". Максимално често бебето да е на гърда, пък ако може и тя да е гола до кръста... знам, че все пак е болница и правят всичко възможно кърменето да е мисилия невъзможна, но както се казваше в една реклама на Адидас преди време "Ако наистина искаш - ще успееш" Hug
И ЧЕСТИТО!!!

# 2
  • Pernik
  • Мнения: 111
ох аз ако можех да съм при нея ама тя е в Пловдив а аз в Перник и обяснявам по телефона
казах и да не се мие защото са и изсъхнали зърната кажи с какво да си маже зърната

# 3
  • Мнения: 3 926
Лансинох. Аз се мажех и със зехтин - много ми помагаше, попива и не се мие Wink Но да следи бебето как захапва... не може ли да снима с ГСМ-то и да ти изпрати снимки на СМС по някакъв начин newsm78 Да можеш да видиш как стоят нещата...

Общи условия

Активация на акаунт