Отговори
  • Мнения: 1 165
Здравейте майчета!
Имам следния проблем и се надявам да ми помогнете.
Вчера ходих на консултация при неонатолог и той като чу ,че продължавам с нощното хранене в 03 часа и ми каза веднага  да го спирам. NaughtyДа обаче аз влязох във форума и прочетох ваши предишни мнения относно нощното хранене и там повечето майки са писали,че са оставили децата сами да се откажат.Но за кое по-точно хранене става въпрос?Това в 12 часа или това в 03 часа?Защото ,ако оставяте детете само да пропуска храненето в 12 часа при условие,че няма такова в 03 часа е съвсем друг въпрос.Аз това в 12 засега ще го оставя,но таво в 03 ми се иска да го махна.Чувала съм,че все пак трябва да има някакъв толеранс между храненията,за да си почине стомашно чревния тракт на детето.Та вие какво сте правили в случай като моя?

# 1
  • Мнения: 619
като гледам сме на една възраст горе-долу-аз давам когато поиска,никакви почивки-тя е кърмаче още...преди 2 дена сама си направи 6 часова почивка,ама от 18.00 до 24.00 часа...

# 2
  • Мнения: 2 381
Паолина се храни на поискване.Буди се по 1-2 пъти нощем, кърмя я и пак си заспива.А на вашата възраст се будеше по 3 пъти.
Щом бебчето се буди и папка-значи е гладо и това е доказателство, че на стомахчето почивка не му е необходима Grinning
А може да иска да усеща мама близо до себе си Hug

# 3
  • Мнения: 81
Аз също подкрепям мнението че след като бебо се буди и търси да папка трябва да се дава. Например моята беба си прави паузи по 4-5 часа вечер но понякога се храни през три часа, то бебето си показва. Обикновенно обаче пропуска яденето си в 12 часа но никога не пропуска това в 3 часа посред нощ Mr. Green, най-много да го забави и да яде към 4 часа или пък си го търси по-рано. И как да и спра нощното хранене след като и идея нямам колко си е хапнала на последното ядене newsm78. Може да е хапнала съвсем малко и стомахчето и отдавна да си е починало, и аз гладна ли да я държа #Cussing out. Щом иска да папка - давам.

# 4
  • София
  • Мнения: 480
Ами не - не му трябва почивка. Храни го когато пожелае, дори да е минал половин час от предишното кърмене.

# 5
  • Мнения: 46 437
Стомахът е там, за да работи, не виждам каква почивка би могло да бъде присвиването му от глад. Храни си детето на поискване и не се притеснявай  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 111
 Ами то бебчето е на месец и половина, нищо не му пречи да се храни нощем без почивка.Щом си иска, значи има нужда, пък и кърмата не затормозява стомахчето.Продължавай да го кърмиш, те лекарите са за вода, да, ама по-добре да го нахраниш и да спи, отколкото да му даваш 100 пъти вода до следващото хранене и нито ти, нито то да сте спали.

# 7
  • Мнения: 601
  Много е просто-едно бебе трябва да яде ,когато е гладно.Това е.

# 8
  • Мнения: 7 474
И нас на изписване в болницата ни казаха същото и педиатъра после, и не сме яли през нощта. Naughty  Просто не разбирам какъв довод е "щом иска да яде", предполагам,че за да го казват лекарите значи има някакво значение, а то е ясно, че и да яде няма да му стане нищо.

# 9
  • Мнения: 1 896
Доводите в полза на нощното кърмене, както и на кърменето когато на бебето му се яде, са много.
1. Сукането на поискване, особено нощем, е важно за регулиране на количеството на кърмата според нуждите на бебето - даването на вода пречи това да се случи.
2. Водата не е препоръчителна изобщо поне до шестмесечна възраст, защото пълни стомахчето и измества кърма, от която бебето има нужда за развитието си, както и защото водата няма същото оптимално съотношение като кърмата между течност и минерали и на практика може да натовари организъмчето на толкова малко дете.
3. Кърмата се усвоява по-бързо от изкуствената храна и детето може да огладнява по-бързо, освен това при кърмене то не поема винаги едно и също количество и ако е изсукало по-малко може да има нужда да си навакса.
4. Бебето може да има нужда да суче не само от глад, а просто за успокоение и физически контакт с мама. Това е нужда, която не е по-малко важна от нуждата от храна, така че кърменето на поискване е грижа за доброто емоционално състояние и развитие на детето. Емоциите, които един човек изпитва през първите месеци от живота си имат огромно значение за способността му да бъде щастлив като възрастен и за начина, по който ще се отнася към себе си и към другите.

А между другото защо тази тема я има два пъти със съвсем малка разлика в заглавията?

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 19:57 от basilisk

# 10
  • Мнения: 1 165
Съжалявам,че темата е пусната два пъти-нека модератора изтирие едната.Момичета адски съм уморена-откакато сме с беба у дома на денонощие имам по 3-4 часа сън и язък на 26 години съм,но вече съм взела да забравям Sick.От зор съм я пуснала два пъти и не съм разбрала.Чак аз се обърках. newsm78 #Crazy newsm78

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
И аз храня когато се събуди. Имай впедвид 4е когато бебетата са глдни те не изпитват глад като нас , а болка! Коя майка ще иска бебето й  да изпитва болка?
Моя бебо запо4на сам да пропуска храненето в 12, а понякога от 9 се събужда 4ак в 5. Но ако пак се събуди на 3 4аса ще си го накърмя

# 12
  • Мнения: 1 896
Зайко,
Не се тревожи мила за забравянето, ще мине. Нормално е в първите месеци като не спиш достатъчно, наричат го "мъглата на кърменето". В един норвежки форум една майка разправяше, че като била в този период веднъж пуснала ризите на мъжа си в тоалетната чиния вместо в коша за пране до нея. После понечила да седне на коша за пране, но добре че се усетила преди да се изпишка вътре. Аз пък съм се опитвала да се обадя на мъжа ми по дистанционното на телевизора, даже номера набрах. Може би трябва да се пусне една темичка за идиотски неща, които сме правили в началния период на кърменето.
Ти гледай ако може да почиваш, да спиш когато спи бебето и да се занимаваш предимно с него, а някой друг да върши по-голяма част от другите неща вкъщи, ти ако си в добро настроение за всички ще е по-добре!

# 13
  • Мнения: 8 917
Бебчето знае най-добре от какво има нужда - просто му го осигурявай и не се тревожи - всичко ще се нормализира Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 375
Кърми си го, когато си поиска естествено! За какви часове говорим изобщо!

Общи условия

Активация на акаунт