Смяна на фирмата по време на майчинство

  • 1 927
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Искам да се преместя в друга фирма, откъдето да си тегля майчинството. Знам само, че не трябва да има прекъсване. Какво е необходимо да направя, освен да подам молба за напускане в старата и за назначение в новата фирма? И между кои дати точно не трябва да има дупка - между молбите или между датата на прекратяване на стария договор и датата на новия?
Може ли някой да ми го обясни по- детайлно?

# 1
  • Мнения: 47 963
за дупка не знам,мисля че трябва новия и стария договор да не се застъпват,добре е като ти прекратят единия,веднага да почне другия
аз си смених работата по време на майчинството,та исках да ти напомня,че на новото място трябва да те водят на работа 3 раб дни,за да можеш да ползваш отпуската по майчинство,поне така беше при мен

# 2
  • Мнения: 1 427
Аз също смених фирмата скоро.На 12.04 си прекъснах договора в старата фирма.На 28.04 подписах договор на новото място.До 12.04 ми изплатиха от предишната фирма.В края на юни взех майчинство от новата фирма Simple SmileДано съм била полезна, че както го обясних...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ама нали не трябвало да има пауза, а при теб са 2 седмици (май), кое е вярното?  newsm78

# 4
  • Мнения: 47 963
мисля че проблема с паузата е свързан с осигуровките,защото докато не се водиш на никое от двете места,си неосигурена,а за да се ползва майчинство нали трябва предходните 6 месеца да си работила,демек да си осигурявана за бременност,майчинство и вр нетрудоспособност newsm78 защото аз бях в неплатен-неосигурена,и не можех да изляза в майчинство,сега за 2 седмици може би не е било проблем,не знам,обаче по-добре да няма голяма пауза между двата договора Thinking
иначе няма изискване като напуснеш някъде,да почнеш веднага работа Wink,но ако не си регистриран в бюрото по труда и не започнеш нова работа,си неосигурен,и няма как да излезеш в майчинство,може само от социалните....

Общи условия

Активация на акаунт