Как се отглеждат лимони?

  • 26 990
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Здравейте на вси4ки  bouquet
Има ли някои от вас,които са гледали лимони?Аз си посадих от семки.Сега са дръв4ета на около 20-30 см.Мислех дали да ги режа от горе за да се раздвоят,но те сами се раздвоиха и разтроиха.Искам да попитам,ако някой разбира,има ли не6то по-специално което трябва да се прави с лимоните?
Благодаря предварително на вси4ки Hug

# 1
  • Мнения: 7 263
Здрасти и аз имам лимон - вече е на 3 години. Доста е висок и тази година ще го режа вече и ще го оформям.
Искам някой на каже как се ашладисва. Много искам да започне да ражда лимони. Тази пролет ходих до морето - и видях много цъфнали лимонови дръвчета - страшна красота и много хубаво ухаеха.

# 2
  • Мнения: 5 475
Знам,че най-благоприятната температура за развитие на лимона е между 18 и 25 градуса.
     Препоръчва се през лятото да се изнесе на открито, в градината под сянката на дърво, за да не прегори от пряка слънчева светлина. През септември, когато започне да се захлажда, лимонът трябва да се прибере в южна стая и трябва да се намали поливането му с вода. Растението се нуждае от богата почва и допълнително подхранване с естествени и изкуствени торове, смесени с вода, по време на вегетацията.
   Когато лимонът е посаден от семка.За да даде плод дръвчето трябва да се ашладиса(облагороди).Най подходящо е когато достигне височина около70-80см.и дебелината на стеблото 2см.Подходящ сезон е ранна пролет или есен.Взема се клонка от вече облагородено дръвче даващо плод и се присажда към твоето.След около 1 година може вече да даде плод. 
 Размножаването семенно е  доста бавен процес – отгледаните по този начин растения дават плодове едва след 10-ата година.Затова е по-добре да се ашладиса. Wink
 Растението се подрязва два пъти в годината – през пролетта и през август. Peace

# 3
  • Мнения: 7 263
 
Знам,че най-благоприятната температура за развитие на лимона е между 18 и 25 градуса.
     Препоръчва се през лятото да се изнесе на открито, в градината под сянката на дърво, за да не прегори от пряка слънчева светлина. През септември, когато започне да се захлажда, лимонът трябва да се прибере в южна стая и трябва да се намали поливането му с вода. Растението се нуждае от богата почва и допълнително подхранване с естествени и изкуствени торове, смесени с вода, по време на вегетацията.
   Когато лимонът е посаден от семка.За да даде плод дръвчето трябва да се ашладиса(облагороди).Най подходящо е когато достигне височина около70-80см.и дебелината на стеблото 2см.Подходящ сезон е ранна пролет или есен.Взема се клонка от вече облагородено дръвче даващо плод и се присажда към твоето.След около 1 година може вече да даде плод. 
 Размножаването семенно е  доста бавен процес – отгледаните по този начин растения дават плодове едва след 10-ата година.Затова е по-добре да се ашладиса. Wink
 Растението се подрязва два пъти в годината – през пролетта и през август. Peace
bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Страшна си!!!

А знаеш ли нещо повече за самото ашладисване? Защото самата процедура веднъж я прочетох и уж ми е ясна, ама все пак да съм по-сигурна!

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз имам лимон, който ми подари бабата на съпруга ми. Захванат е чрез резници. Някъде около 5 годишно дърво е. И го гледам по съветите на бабата-80 годишна жена от село. Лете в градината, зиме в стая неотопляема. Не го режа, само клъцвам оттук оттам за красота. Цъфти напролет, лимони имаме следващата пролет. От нея знам, че ако не се оберат жълтите лимони, отново стават зелени. Сложих и ръждив гвоздей в пръстта, това е за желязо

# 5
  • Мнения: 3 394
брей,че интересно, особено за ръждивия пирон! И на мен току що ми прокара лимончето, авокадото ми е доста височко, а сега чакам и манго

# 6
  • Мнения: 5 475
 Страшна си!!!
А знаеш ли нещо повече за самото ашладисване? Защото самата процедура веднъж я прочетох и уж ми е ясна, ама все пак да съм по-сигурна!

 Доколкото знам се присажда  на пъпка . Около 35 – 40 дни след присаждането дивата част над присадената пъпка се изрязва и тя се събужда за растеж.
  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 35 816
Облагородяването или т.н ашладисване е трудничко и трябва да се извърши от специалист.
Вземат се клонки от лимон, който цъфти и  дава плодове,обработват се по специален начин /да бъде с цветна пъпка, правят се специалн разрези и т.н./ На клонката която ще се слага калема - също се правят разрези...пъха се калема ,връзва се и т.н....
Има няколко вида обработка на калемите и подложката....Сложно е
Трябва да помолиш някой по-възрастен мъж /който отглежда овощни дървета/, те разбират от облагородяване.

# 8
  • Мнения: 764
Много благодаря,моми4ета,стра6ни сте  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт