Мнение за рисунките на Биляна Господинова

  • 1 404
  • 11
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Илюстрира книжките на издателство "Фют"...........и по принцип илюстрациите много ми харесват, но има големи неточности......... ....сякаш художничката никога не чете текста, ами кара по диагонал..........Много често има разлика в пола на животните....в стихчето се казва " Мравчо", а е нарисувана мравка с пола......или Гризана, а е нарисуван мишок с панталон..........В книжката " Слонче край реката"....- черупката на охлюва е обърната на опаки....И аз много се дразня на такива неща, защото как да обясня на детето, че момичетата са с поли, когато Мравчо носи пола и забрадка......и други такива.........

# 1
  • София
  • Мнения: 974
За съжаление много си права Rolling Eyes
Но това си е недоглеждане от страна на редактора (ако грешката е нейна)
Случвало ми се е да правя абсолютни несъответствия, защото клиента така иска, незнам в този случай как е, но едно писмо със запитване до редакцията според мен ще свърши работа.
Успех Hug

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е , няма да спра да си купувам книжките заради това, но ме дразни..........и не искам да пиша писмо и да навлека разни неприятни неща на художничката.........затова пиша тук........
Много ми харесват книжките за Джуджето  Мук, всичко е точно.........илюстратор е Хилдрун Кови.......даже има една ...за Спортния празник, където животните са нарисувани точно в реда, според който е написано че се появяват...........Йоан ги гледа и се радва....и ааааа там в дъното идва и зайко........Докато в книжката " Патилата на зайко" нищо не се разбира.........кой е зайко в къщата на Зайковците........защо е преди всички, като би трябвало да тича след тях........
А в книжката "Кой открадна сиренцето " е такава каша с рисунките......опитвам се да разбера този магазин как изглежда и не мога..няма цялостна концепция........а всяка рисунка е различна......Дядо вади ряпа също.........пейзажа около ряпата всеки път е различен........

# 3
  • Мнения: 705
  Аз бих се отказала от книжките. Така както съм изхвърлила една поредица приказки, защото на всяка страница има правописни грешки. В днешно време изборът е огромен.

  Моето дете е още малко, но си представям като втори вариант как бих му обяснила, че художникът не е нарисувал вярно картинките и "Хайде ние да ги нарисуваме както трябва."

  Успех с разбирането Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 16:32 от mayaa

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мястото, което най- много ме дразни е, ...

на стихчето:

Снежният човек остана
със метлата и тигана
и със важния въпрос:
Где изчезна моят нос ?
Само врабчовците знаят
ала няма да признаят

е нарисуван заек, който носи моркова  #Crazy

# 5
  • Мнения: 2 978
Мястото, което най- много ме дразни е, ...

на стихчето:

Снежният човек остана
със метлата и тигана
и със важния въпрос:
Где изчезна моят нос ?
Само врабчовците знаят
ала няма да признаят

е нарисуван заек, който носи моркова  #Crazy

Ох..хахах извинявам се..ама ме напуши смях с тоя заек Joy hahaha

Е, как може пък такава глупост newsm78

# 6
  • Мнения: 1 951
Мястото, което най- много ме дразни е, ...

на стихчето:

Снежният човек остана
със метлата и тигана
и със важния въпрос:
Где изчезна моят нос ?
Само врабчовците знаят
ала няма да признаят

е нарисуван заек, който носи моркова  #Crazy

Ами нарисуван е заек като отговор на въпроса къде е моркова.Какво толкова чудно има?  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 237
И аз съм засичала неточности-скоро купихме  нова книжка и  в приказката "Болен здрав носи"  действието се развива през зимата ,а  през отворената врата на къщичката на Лиса, зад гърба на Вълка се виждат едни зелени поляни.

# 8
  • Мнения: 2 978
Мястото, което най- много ме дразни е, ...

на стихчето:

Снежният човек остана
със метлата и тигана
и със важния въпрос:
Где изчезна моят нос ?
Само врабчовците знаят
ала няма да признаят

е нарисуван заек, който носи моркова  #Crazy

Ами нарисуван е заек като отговор на въпроса къде е моркова.Какво толкова чудно има?  newsm78

Добра фантазия трябва да имаме значи Wink..то на тоя принцип и друго животно може да носи моркова newsm78 Laughing

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мястото, което най- много ме дразни е, ...

на стихчето:

Снежният човек остана
със метлата и тигана
и със важния въпрос:
Где изчезна моят нос ?
Само врабчовците знаят
ала няма да признаят

е нарисуван заек, който носи моркова  #Crazy

Ами нарисуван е заек като отговор на въпроса къде е моркова.Какво толкова чудно има?  newsm78


Смисъла е, че врабците са го изкълвали......така според мен де........започвам да се чудя дали грешката не е в мен......щом и ти не го разбра

# 10
  • Мнения: 5 877
Ами тя преди това илюстрираше към "Златното пате" - аз на тях не им купувам книжките вече, но по друга причина. Не чете текста момичето, това е положението. Рисунките са сносни, но нищо повече.
Не бих спряла заради това да купувам книжки, повече държа текстът да е читав.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз няма да ги спра...това са най- хубавите книжки ........от български автори са и са за нашата възраст..........Йоан вече знае 3 стихчета, които рецитира с моя помощ.......и превод пред бабите  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт