Овулация само на единия яйчник?

  • 11 829
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 441
Здравейте момичета,
знам че не съм ви писала отдавна, но друг път ще ви разказвам какво се случва с мен, че сега едни странни трески ме тресат.  Confused
Знам, че по принцип не е задължително яйчниците да се редуват като овулират, но питането ми е възможно ли е изобщо да овулира само единия яйчник, при това без да пропуска месец...  Thinking А другия да не върши нищо.... Имам трети пореден месец овулация в ляво и сега като се замисля май винаги все в ляво са ми казвали, че са ми доминантните фоликули... newsm78

# 1
  • Мнения: 1 320
Мдаааааа, възможно е. На мен ми овулира само десният. Следила съм го на уз най-малко 7 месеца. Левият си мързелува.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 272
Е ти ни даде тема за размисъл в петък след обяд Thinking Ако единият е увреден по някакъв начин, тогава сигурно е възможно. Но по-добре да млъкна smile3505 за да не стана смешна.

# 3
  • Мнения: 1 441
Lea  Hug как ме израдва ти с онази твоя тема, но на това не му е тук мястото ...

А възможно ли е да се "събуди" мързеливия яйчник по някакъв начин? Това само с левия яйчник силно ме притеснява, че май имим някви проблеми с лявата тръба.... Sad

# 4
  • Мнения: 1 320
Моите и двата са съвсем здрави. При сериозна стимулация /с инжекции/ се образуват фоликули и то доминатни и в двата. Спонтанно-само в дясно.

# 5
  • Мнения: 1 441
Олеле, и мамка му! #Cussing out
Аз не мога да се стимулирам, камо ли пък "по-сериозно" (каквото и да значи това)

# 6
  • Мнения: 1 320
Защо не можеш?
Заради анемията ли?
"Сериозна стимулация" за мен беше с Меногон, а после с Гонал.

# 7
  • Мнения: 1 441
Не, не е заради анемията....  Confused Не съм преодоляла все още този си проблем, за да го споделя на всеослушание (моля ви да ме извините и разберете Sad) Но стимуляцията при мен ще бъде само като много, много краен вариант.....

# 8
  • Мнения: 99
По принцип що се отнася до чифтни органи, каквито са яйчниците, когато има проблем в единия, другият поема и неговата функция. Все пак, ако не споделиш проблема си изцяло, което си е твое право, говорим само принципно. Поздрави!

# 9
  • Мнения: 1 320
Бан, в такъв случай нека докторът да прецени кое е най-доброто за теб. Важното е да знаеш, че принципно има начин да се събуди яйчника. Другото важно е, че все някога /кога обаче?/ все една яйцеклетка е възможно да се произведе от мързелчето. Успех!
Моят случай е подобен-мързелив ляв яйчник и добра лява тръба, работещ десен яйчник и запушена дясна тръба.

# 10
  • Мнения: 1 441
Ами аз проблема си съм го споделила изцяло. Причината, поради която не мога (или по-скоро е страшно рисково) да се стимулирам няма общо с конкретния проблем, че май ми овулира само единия яйчник.  Confused

Така или иначе много благодаря, че ми отговорихте конкретно и бързо на въпроса, че е възможно само единия яйчник да работи. Ще видим вече и докторите какво ще кажат.
И все пак ако някой знае някаква магия да го събудя ония заспалия, да свирка Mr. Green

Момиче, още веднъж ти благодаря

# 11
  • Мнения: 3 376
БАН, мила, дано тия работи, дето някой друг път ще ни ги разкажеш, да не са от най-черните, че се поизплаших като те чета Cry  Иначе, и аз мисля, че е напълно възможно да работи само единият яйчник. Но всъщност какво те притеснява това? Ако имаш ову всеки месец, дори да е само от левия/десния яйчник, не виждам никакъв проблем. Организмът сам се пренаглася така, че да функционираш пълноценно, дори само с единия яйчник. Ще ти кажа на мен какво ми е казвал д-р Стаменов по повод моя единствен яйчник: природата се грижи всеки месец жената да овулира. Ако липсва втори яйчник, функцията се поема от другия, при това ВСЕКИ месец. Предполагам не си обсъждала предположението си с доктора? Мисля, че и той би те успокоил, че едностранната овулация не е сериозен проблем, стига да не води до много ановулаторни цикли.

# 12
  • Мнения: 529
БАН-че, а ти прави ли цветната снимка? Или защото са все неуспешни инсеминациите и затова си мислиш, че имаш проблем с тръбата?  Rolling Eyes
И аз съм си наумила, че от левия яйчник ще забременея, но откакто ме гледа Стаменов все отдясно е овуто, когато го има. Миналия път след конските дози стимулация станаха доминантни фоликули и в двата яйчника, но се спукаха само отдясно.   Cry и естествено пак нищо не стана.  Sad Та като говориш с док за твоя случай, пиши пак какво е казал, че темата е доста интересна и за мен  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 329
и аз да се включа

При мен се образуват ту в ляво, ту в дясно...т.е. редуват се почти всеки месец. Този в дясно предния месец не се спука, сега в ляво - да.

# 14
  • Мнения: 2 120
При мен се пукат винаги, но когато овулирам в дясно, фоликулът нараства прекалено много и се пука късно, т.е. яйцеклетката в него не става за нищо.
В ляво си овулирам, когато трябва, та по принцип десния яйчник съм го отписала.

Общи условия

Активация на акаунт