колко време ви боля след естествено раждане?

  • 3 772
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
Всички казват ,че от естественото раждане по-добро няма,аз родих така  нямам нито един шев,а вече 9 дена имам болки ниско долу в костта,които стават непоносими когато стоя права,а също и парене при ходене по малка нужда.Не знам как е било при вас и дали сте имали подобни болки,но очаквам да споделите опит,как се справихте с това

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 08:31 от Рижа Проклетница

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да имах такива болки. Почивах си, когато мога и не стоях много време права. Все пак при нормалното раждане тазовите кости правят път на бебето и след това се наместват. При мен отминаха бързо, до 15-20-я ден.

Щях да забравя: Честито ти бебче!  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 668
Аз също родих нормално и нямам нито един шев , но имах подобни симтоми като теб !
Болки имах около 10-15 дни след раждането , имало е моменти да не мога да мръдна , а при мен не беше парене при пишкане , ами нещо като спазъм ! Sad
Питах доктора , защото се бях притеснила , че все така ще е и той ми обясни , че не може да родиш и да няма все пак някакъв дискомфорт . Колкото и леко да сме се отървали все пак си има травма на меките тъкани .
Това с пишкането отшумя към вторият месец след раждането !
Ще мине всичко и ще си ОК ! Радвай се на бебчето и целувки   bouquet  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 375
Благодаря ви момичета,колко заблудена съм била като съм си мислила че ще родя естествено и няма да ме боли след това,както казват старите хора лесно мама не става.

# 4
  • Мнения: 5 647
Спокойно, болките ще минат в най-скоро време.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 392
О, миличка, съвсем скоро ще отшумят, все пак си родила скоро. Аз се засилих по същата причина 10 дни след раждането по доктори и понеже не ми личи много да съм раждала, един ортопед ми се смя с глас на притесненията Simple Smile)))

# 6
  • Мнения: 47 963
аз имах болки след първото раждане в продължение на няколко седмици ooooh!,но имах и много шевове
след второто беше по-добре,но все пак-раждане е ,има дискомфорт известно време
честито бебче!  bouquet

# 7
  • Мнения: 318
дидона, всичко ще мине от сомосебе си, но за да облекчиш паренето при урениране, можеш да се поливаш със водичка и така става по-безболеднено. Азнапример си пусках душ слушалката.

# 8
  • Мнения: 1 353
Аз пък нямах никакви болки освен че малко ми опъваха шевовете,но на 4-тия ден като ми ги махнаха все едно не бях раждала-чувствах се супер Mr. Green

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Като ни изписаха започна много да ме боли едната става и като ходех си замятах крака.Мина за няколко дни.Иначе за болката....казах че искам от родилния дом да се прибера с градския транспорт, защото в кола не можех и да си помисля да седна, толкова шевове имах.Ама никой не ми беше купил билетче Confused

# 10
  • The wild, wild west
  • Мнения: 145
А правиш ли бани с топла вода на дупето? Тук от болницата ми дадоха нещо подобно на легенче, напълваш го с топла вода и си киснеш дупето в него май беше 2 пъти на ден по около 30 минути newsm78.
Освн това първите 2-3 седммици бях непрекъснато с компреси от див кестен и едно лекарство. Жалко, че малко съм позабравила детайлите.... Но във всеки случай мисля, че много ми помогнаха - почти не съм имала болки, дърпания, парене, макар, че имах все пак 2-3 шева.

Аааа, и първите 2 дни бях с едни ледени компреси, за да се предотврати подуването.

# 11
  • Мнения: 1 259
Мен ме боля около месец.Имах 4 вътрешни шева.Миех се с тетра,за да спре паренето при уриниране и си правих компреси с риванол.

# 12
  • Мнения: 232
Дидонче споко мила,всички ни е боляло,не е страшно.Ще мине! Heart Eyes HugАз имах доста разкъсвания и 25 вътрешни и 5 външни шева и да ти кажа поболя си ме 3 седмици и да многоегадно като си права,но минава.Един съветот мен прависе промивки със смрадлика,отпуска и успокоява много.Целувки на сладкото бебче  smile3501 newsm51  love001и честито! newsm10

# 13
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Първо честито ти бебче.  bouquet
За болки и аз имах болки и то дълго време.Даже сега като клекна или се отпусна от долу от където пикая(абе баш на клитора) Blushме опъва нещо и ми става едно некомфортно.Направо си мисля,че така ще си остана. CryДоста е гадно,ама дано да мине.

# 14
  • Мнения: 4 362
Нямах нито един шев ,но имах притъркване или нещо подобно щипеше малко,след това пък ми се случи два дни да ме боли таза като легна на една страна  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт