До мамите с близначета момченце и момиченце

  • 2 221
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Скоро даваха едно предаване по National Geographic, в което казаха, че когато близначета са от двата пола и се ражда по естествен път, момиченцата в 95% от случаите излизали първи. Така ли е наистина?  Казвайте майчета, че ми стана много любопитно! Grinning

# 1
  • Мнения: 826
Аз родих секцио и моми4ето наистина беше първо! Peace

# 2
  • Мнения: 1 895
Родих секцио, но и естествено да беше раждането пак той щеше да е първи - просто беше разположен отдолу, а тя под сърцето ми Laughing
Не съм го гледала това филмче, но те имат интересни научно-популярни поредици!

# 3
  • Мнения: 2 022
И при нас момченцето беше първо при раждането със секцио. Той и при естествено раждане трябваше да излезе първи, защото беше по-ниско в корема.

# 4
  • Мнения: 137
Това е интересно! При мен момиченцето е по-голямо и е по-ниско долу, така че се очаква първо да се роди. Дано това да е нормално, че аз пък се бях притеснила. Абе, бременни... притесняваме се за щяло и не щяло Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 013
Той трябваше да излезе първи, но тя му попречи - смъкна се върху него, и при секциото го извадиха първи. Води се "първи близнак", а тя "втори близнак" - не знам защо е тази докторска терминология.

# 6
  • Мнения: 89
И при мен той се беше разположил долу, а тя напречно и при секциото първо извадиха него и след 1 минута и дамата.

# 7
  • Мнения: 2 839
Нещо много опровержения на теорията им  Mr. Green А и на мен лично ми звучи като бабините деветини от рода на `ако ти е ниско корема ще е момче /или момиче ли беше, не помня/, а ако ти е вирнат, обратното. Ами ако си с разнополови близнаци къде е корема, на гърба?  Twisted Evil Все си мисля, че раждането зависи от разположението им в корема, а то пък от мястото на което се захващат при зачеването.
Та при нас ... той беше отдолу през цялото време. Раждането започна, така си и останаха. В крайна сметка ме отрязаха, но и нормално да беше, пак той щеше да е първи.

# 8
  • Мнения: 412
аз също съм секцио - но по спешност защото бяха седалищно разположени и двамата - нея я извадиха първа, предполагам че щеше и първа да се роди ако се беше наложило..

# 9
  • Мнения: 3 336
При мен така се получи, че той пръв си спука мехура. Цяла бременност тя ми се водеше първи близнак - тя беше отдолу, и в последния момент брат й я избута и го извадиха пръв. Родих секцио/за протокола/ Laughing Трябваше да е планирано, но господина не издържа още 3 дена и реши, че трябва да се появи на бял свят вече. Ще уточня, че той се роди и по-малък на кила и сантиметри, така че и това не е показателно.

# 10
  • Мнения: 258
а, сега де  Simple Smile Ми то какво се оказа - че почти при никой не се е получило така, както се твърдеше в предаването, че е в 90% от случаите! Явно българските мъже са много напористи Simple Smile или пък нещо им куцат резултатите! Thinking

# 11
  • Мнения: 243
Аз също родих секцио и за протокола момчето беше първо, а дамата излезе втора Laughing

# 12
  • Мнения: 21
И аз родих секцио , господинът се роди първи, а сестра му 1 минута след него.

# 13
  • Мнения: 7 640
Дори и при опиративно родоразрешение, първи близнак е водещият- т.е. тозиу който е по-близо до естествения изход Laughing.
Знам за тази статистика, и при нас девойката беше първау, макар и по-дребна Flutter

# 14
Аз родих на 33 моите близнаци. 16 часа раждах но не пожелаха да ме оперират. Родих ги нормално. Той се роди първи, а тя 9 мин. след него. Баха ми казали ,че той ще се роди пръв защото беше се настанил в таза а тя беше то страни.

Общи условия

Активация на акаунт