въпрос за спирането на кърмата

  • 531
  • 9
  •   1
Отговори
Момичета, помагайте! До сега давах на дъщеря ми по два пъти на ден изцедена кърма. Сега обаче ще започвам работа и реших да я спирам. Въпросът ми е трябва ли да продължа с изцеждането докато пия хапчетата?

# 1
  • Мнения: 7 803
категорично спирай да цедиш, само ако много те заболи цедиш съвсем малко, иначе колкото и хапчета да пиеш ефект няма да има ако цедиш. спирането няма да стане изведнъж, ще продължи седмица два зависи от организма ти
успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 5 299
категорично спирай да цедиш, само ако много те заболи цедиш съвсем малко, иначе колкото и хапчета да пиеш ефект няма да има ако цедиш. спирането няма да стане изведнъж, ще продължи седмица два зависи от организма ти
успех   bouquet
Мда, може да продължи и до 1 година. Остават капчици, но е нормално. При всеки е различно. Изцеждай съвсем малко, само АКо имаш напрежение в гърдите и се препълват. Ако нямаш тези проблеми, просто спираш да кърмиш. Аз мисля, че не е нужно да пиеш хап4ета.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Пусни тема в кърмаческия, ще получиш повече отговори и съвети  Peace

Моята кърма спря много бързо. Когато се отбихме,  не съм цедила много- по един път на 1-2 дни, само ако чувствах напрежение. И хапчета не съм пила. Спря съвсем сигурно за по- малко от седмица. При всеки е индивидуално. Цеденето увеличава лактацията.

# 4
  • Мнения: 432
Правилно са ти писали другите мами.Ники се отби сам на 7мес и аз трябваше да спра кърмата.Като спря да цока-аз кърмех накрая само вечер за приспиване,гърдите ми се пълнеха,боляха.Изцеждах 5мин,колкото да не ме боли,даже и през нощта ставах.Така 3 дни,после спрях и да цеда,минаха болките.Та за около 10 дни,спрях лактацията.Без хапчета.Но при  всеки е различно.
Сега като стисна зърното,има капки.Нормално е.
Успех и споко,без притеснения.

# 5
  • Мнения: 487
Mam4o, аз съм на същия хал в момента - синът ми е с лактозна непоносимост и повече от месец вече не може да суче, затова ще се наложи да ми спират кърмата. Но ми казаха първо да опитам да я спра естествено - като цедя по колкото да ми отпусне напрежението, най-много 2 пъти на ден...когато има зор... вече с едната гърда определено иама напредък и започва да събира по-малко, така че явно действа

ти какви хапчета пиеш? лекар-гинеколог или мамолог ти ги даде?

# 6
  • София
  • Мнения: 663
 не се цеди освен ако не усещаш тежест и напрежение в гърдите ти. а спирането на кърмата зависи от организма ти - при мен бе 3 месеца, а 2 - 3 седмици от тях - само капеше и после спря.

# 7
  • Мнения: 535
Да бе, и на мен така ми казаха - цеди само ако усещаш напрежение. И така сега съм с мастит на едната гърда, защото не усетих напрежение, нито болка и за 1 ден вдигнах адска температура и ми се втвърди гърдата. Та сега вече 5 дена се мъча като грешен дявол.

Та затова и да не те боли, ако знаеш, че си имала повечко мляко, цеди първо да речем 1 път на ден, после 1 път на 2 дни и нещо такова измисли.

Внимавай да не си докараш моите проблеми, че е ужасно, повярвай ми !!!!

# 8
  • Мнения: 222
Освен цеденето внимвай да не ти се обраzуват бу4ки, ако усети6 бу4ка трябва веднага да си направи6 под ду6а масаж и едновременно да иzцежда6 на ръка, докъто не усети6 4е бу4ката намалява и така няколко пъти на ден докато не иz4еzне, (аz zа малко да си докарам мастит).В на4алото и аz цедях с помпа и след няколко 4аса ве4е усе6тах напрежение, и ми се появиха теzи бу4ки. След това по4нах да цедя само на ръка( доста е неприятно и мен ли4но ме боле6е),но пък кърмата намаля и да си правя компреси (с една иzвара която тук се каzва Тopfen) тя съто много ми помогна, а след няколко дни отидох и до ли4ния ни лекар и той ми иzписа хап4ета, но кърмата по4ти ми бе6е спряла ве4е.

# 9
  • Мнения: 210
Аз си я спрях в рамките на 2 седмици без хапчета. Имах много и първоначално почнах вместо 200мл да цедя по 170мл като всеки ден намалях и така стигнах до 100мл на хранене. После почнах да прескачам по едно и остана сутрин и вечер. Така два дни и си счупих ръката и спрях въобще. Само ако има напрежение и то малко като се следиш за бучки щом стане бучка изцеждах докато изчезне. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт