Развод

  • 1 694
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Мили мами, реших да се разведа. Моля тези от вас, които скоро са преживели тази отвратителна процудура, да споделят подробности - от къде да започна, къде да отида, какво изобщо е необходимо от моя страна. Може би в отделна тема ще споделя причините за това мое крайно решение. Благодаря ви за съдействието!
Само искам да отбележа, че и аз съм мама - на 9-месечно момченце.

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
zuki, по-скоро тук попитай http://www.bg-mamma.com/index.php?board=33.0
Дано нещата се наредят така, както е най-добре за малкото човече и теб.   bouquet

# 2
  • Мнения: 7 384
                    Отиваш при АДВОКАТ.Там ще ти обяснят всички процедури и възможности.Тук съвети няма да ти помогнат освен ако някой препоръча адвоката си и по-нисък хонорар.

# 3
  • Мнения: 5 317
Пожелавам ти много успех. Peace

# 4
  • Мнения: 3 394
Виж във Форумът за родители отглеждащи сами децата си-всички са големи души и много мили (както и навсякъде тук) Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 202
                    Отиваш при АДВОКАТ.Там ще ти обяснят всички процедури и възможности.Тук съвети няма да ти помогнат освен ако някой препоръча адвоката си и по-нисък хонорар.
И аз зная това.Надявам се всичко да приключи добре и да се разделите цивилизовано! Peace

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
влез и чети - има много по въпроса
а развода зависи много от това дали е по взаимно съгласие, дали ще делите...
но на практика без твоята история няма как да ти се дадат повече от общи насоки по въпроса
има и тема с въпроси към адвокати, но  можеш да пишеш на Пела на ЛС - с историята ти - тя ще те посъветва

# 7
  • София
  • Мнения: 2 856
 Rolling Eyes ами първо - по взаимно съгласие ли или не?
има разлика и в самите процедури

задавай конкретни въпроси - така по-лесно ще може да ти се отговори

успех!  Peace

# 8
  • Мнения: 3 929
Не знам още нищо. Знам само, че съм бясна заради отношението на мъжа ми към мен и доста ясно ми се върти идеята за развод и бих искала поне в основи да съм подготвена, защото той започна да ме заплашва, че щял да изкара документ, че съм луда и щял да ми отнеме детето и куп още работи. А за да започна каквато и да било процедура по развод, най-малкото трябва да имам елементарни познания. Затова и въпросите ми са общи. Поизчетох доста материал, но все пак няма да е лошо някои от вас да споделят как изобщо са започнали този процес.

# 9
  • София
  • Мнения: 985
защото той започна да ме заплашва, че щял да изкара документ, че съм луда и щял да ми отнеме детето и куп още работи.

Е това , колко пъти съм го чувала по мой адрес. Няма как да стане такова нещо , изобщо не се връзвай на тези приказки и заплахи. От къде ще го изкара този документ.???? newsm78. Гледай обаче пред него да не изпадаш в състояния на нервни кризи и истерии, предполагам че заради това ти го казва. Дръж се възможно най- спокойно и уравновесено.  За развода за съжаление  нищо конкретно не мога да ти кажа.   

# 10
  • Мнения: 215
Не знам още нищо. Знам само, че съм бясна заради отношението на мъжа ми към мен и доста ясно ми се върти идеята за развод и бих искала поне в основи да съм подготвена, защото той започна да ме заплашва, че щял да изкара документ, че съм луда и щял да ми отнеме детето и куп още работи. А за да започна каквато и да било процедура по развод, най-малкото трябва да имам елементарни познания. Затова и въпросите ми са общи. Поизчетох доста материал, но все пак няма да е лошо някои от вас да споделят как изобщо са започнали този процес.

Четейки и другите ти постинги оставам с впечатлението, че доста време си търпяла. Ако твърдо си решила дай повече инфо за причините - несходство в характерите ясно, но за лошото отношение - казваш не е от днес, би трябвало да си го преценила отдавна. Успех ти желая   bouquet

# 11
много успех ти пожелавам и дано ти проварви и си отгледаш детенцето без много трудности!Горе глава и бъди силна

# 12
  • София
  • Мнения: 2 856
Не знам още нищо. Знам само, че съм бясна заради отношението на мъжа ми към мен и доста ясно ми се върти идеята за развод и бих искала поне в основи да съм подготвена, защото той започна да ме заплашва, че щял да изкара документ, че съм луда и щял да ми отнеме детето и куп още работи. А за да започна каквато и да било процедура по развод, най-малкото трябва да имам елементарни познания. Затова и въпросите ми са общи. Поизчетох доста материал, но все пак няма да е лошо някои от вас да споделят как изобщо са започнали този процес.
спокойййнноооооо!!!

то така луд не се става, опа тоест не се признава  Crazy Laughing Wink

ами ако решиш да се развеждаш от някъде трябва да се започне
аз първото, което направих беше да си направя сметката как бих се справила сама с отглеждането на детето си от финансова и не чак толкова финансова страна, опитах се и да си представя как би изглеждал живота ми изобщо...

как да е: от колко време сте бракосъчетани, имате ли дете /а вие имате, колко е голямо/, имате ли общо имущество /най-вече недвижимо/, той говедо ли е като цяло - или по-малко годево - е такива практически неща...виж ги тия работи и прецени ситуацията

от там нататък си решаваш....
ще следя темата...

# 13
  • Мнения: 1 860
Зуки, пожелавам ти много кураж и късмет. Четох какво преживяваш, радвам се че си решила да започнеш един нов и по-спокоен живот.  Hug

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами както ти е казала Терито - преценяваш как ще се оправяш - ако трябва търсиш работа, квартира и т.н.
след това си намираш добър адвокат
и се почва - по съгласие или как? имате ли 3г брак - че преди тях и да искате не можете по взаимно съгласие, а по вина е като каца с лайна
ще делите ли и ако да - ти искаш, не искаш, можеш не можеш
ма след като си вземеш адвокат той ще ти изясни(

бе по-добре пита - това не ми е ясно, че про-едурата толкова зависи от подробностите, че няма друга такава...
заова питай каквото не ти е ясно

Общи условия

Активация на акаунт