МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! Търси се квартира на ниска цена за наша мама!

  • 2 866
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Момичета,искам да помогнеме на една мама от форума( Мери).Тя спешно си търси гарсониера в района на "Надежда"под наем за няколко месеца,но не може да си позволи да плаща висок наем,тавана и е 250лв.Много ви моля нека да и помогнем,иначе тя и семейството и остават на улицата.Ако някой от вас има познат който да мойе да ни помогне нека да пише.
 Знам,че темата не  е за тук,но тук четат повече хора.
 Благодаря ви!!!

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 18:33 от Рижа Проклетница

# 1
  • Мнения: 7 837
За съжаление, не мога да помогна. Връщам темата на 1-ва стр. може някой да се сети за нещо.

Няма ли майки, които се занимават с имоти?
Дано намерят скоро квартира.

# 2
Дано се намери квартира за майчето в нужда. Ние като си търсихме квартира и се бяхме отчаяли от високите наеми, се насочихме към един район където искаме да живеем и питахме бабите пред входовете дали някъде няма празен апартамент. После търсихме собственика чрез съседите и уговаряхме квартирата  Wink Успех! И това е вариянт  thumbsup

# 3
  • Мнения: 157
Побут!!!

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Имам позната брокерка, с която ще се видя утре, ще я пита.
Дълбоко се съмнявам, че ще стане нещо, но все пак, задължително ли е да е в Надежда?

# 5
  • Мнения: 35 962
уф, и аз търся за една моя приятелка, но нещо свестно, дори по крайните квартали /едно- или двустайно/ под 400 лв. за сега не успяваме да намерим!  ooooh! а какви боклуци има за 400 - за кочина не стават!  #Crazy

# 6
  • Мнения: 157
Имам позната брокерка, с която ще се видя утре, ще я пита.
Дълбоко се съмнявам, че ще стане нещо, но все пак, задължително ли е да е в Надежда?
Няма да стане сброкер,аз самата съм такава.За това искаме помощ,чрез приятели или познати се опитваме да намерим нещо.И наистина държиме на "Надежда",защото синът и учи тук,а и тя си е свикнала с този квартал.А ако в "Надежда не намериме по-евтино,то къде,това е един от евтините квартали.

# 7
  • Мнения: 35 962
Имам позната брокерка, с която ще се видя утре, ще я пита.
Дълбоко се съмнявам, че ще стане нещо, но все пак, задължително ли е да е в Надежда?
Няма да стане сброкер,аз самата съм такава.За това искаме помощ,чрез приятели или познати се опитваме да намерим нещо.И наистина държиме на "Надежда",защото синът и учи тук,а и тя си е свикнала с този квартал.А ако в "Надежда не намериме по-евтино,то къде,това е един от евтините квартали.

мдам, брокерите ни поискаха +200 лв. за услугата  Shocked

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 573
уф, и аз търся за една моя приятелка, но нещо свестно, дори по крайните квартали /едно- или двустайно/ под 400 лв. за сега не успяваме да намерим!  ooooh! а какви боклуци има за 400 - за кочина не стават!  #Crazy

Ти ме преби! за 200 лв го даваме старото ни, обзаведено, двустайно, в Младост 1. Но не можем да изкараме квартирантите, много са коректни и с доста деца.
Ще я питам онази мацка утре...
как така наем за двустайно 400...падам  Shocked

Сега прочетох последното, не знам, но ще питам, поне с това се ангажирам.

# 9
  • Мнения: 35 962

тях точно за това ги гонят - от 200 лв. вдигат наема на 220 евро за гарсониера, която е нескопосано направена на двустаен /44 кв. м./
един хубав апартамент, пак за 400 лв., за който се бяха навили, им го отказаха собствениците на следващия ден, когато разбаха, че са с 2 деца; а че котката заминава на село вече е ясно - отказват дори оглед, когато чуят "домашен любимец"

# 10
  • Мнения: 46 511
Съжалявам, не мога да помогна, не ми е попадала скоро такава цена  Confused

.мдам, брокерите ни поискаха +200 лв. за услугата  Shocked

Комисионната в България е доста по-ниска от другите държави- 50%, независимо от цената (освен, ако не е прекалено ниска или прекалено висока, тогава се договаря).
И не ми обяснявай как брокерите вдигат цената, защото ако те срещна с един собственик, който ти обяснява как комшията му си е дал гарсониерата за 500 лв., ела го убеди, че оня го лъже  #Cussing out ако рекламираш един имот на цена, различна от желанието на собственика, той веднага го спира и го обявявана 20 други фирми, мислиш ли, че брокерът има избор, той е прост посредник  Tired

Крайно време е да разберете, че всичко е въпрос на търсене и предлагане, ако няма кой да даде токова пари на наемодателя, той веднага ще клекне и ще свали цената, но ситуацията е такава, че търсенето надвишава предлагането и цените растат ...

# 11
  • Мнения: 35 962
Никол, не реагирай лошо, хората с 2 деца /едното е на 3 месеца/ са много затруднени да извадят 1000 лв. на куп /наем за месеца, депозит за покриване на евентуални проблеми в рамките на още един наем и 50% за агенцията/  Peace
за това се опитвам да им помогна и търсим квартира чрез лични контакти, поне парите за агенцията да могат да спестят  Peace

# 12
  • Мнения: 46 511
Не реагирах за конкретния случай. Който иска да работи с агенция, да работи, който не, да се оправя директно със собственика. Против съм за друго- да се обърнеш към фирма, брокер да осъществи сделката и после да му се гледа в джоба, че иска 50%. Това е цената и всеки я знае, като не го устройва и не може да си го позволи, да търси сам.

От друга страна на един наемодател, който се издържа с наема, не можеш да обясниш, че е добре да предпочете това семейство, пред друго, което предлага повече, може да звучи гадно, но ако ти се нуждаеш от тези пари също ще избереш тези, които предлагат по-голям наем  Confused

В кварталите около София се предлагат жилища на цени, които изглеждат символични, спрямо софийските, това също е вариант, ако положението е толкова лошо. Успех!

# 13
  • Мнения: 35 962
В кварталите около София се предлагат жилища на цени, които изглеждат символични, спрямо софийските, това също е вариант, ако положението е толкова лошо. Успех!

Не знам какво имаш предвид кварталите около София, защото говорим за Люлин, Младост, Надежда, Овча Купел, не за Лозенец, Изток, Редута  Peace

# 14
  • Мнения: 46 511
Люлин, Младост, Надежда и Овча Купел вече не минават за евтини, колкото и да не ни се вярва  Confused много се облагородиха, транспортът се подобри и народът се юрна към тях.
Имах предвид районите около София- Ботунец, Бенковски, Горна баня ...

Общи условия

Активация на акаунт