Kaк съхранявате лекарствата?

  • 4 493
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
Не тези в таблетна,прахообразна и т.н.форма,а за сиропните форми?Например витамините,против кашлица,против температура.Аз ги държа в хладилника,но дали е правилно?А навън не мога да ги държа,прекалено високи са температурите.
Как ги съхранявате вие?

# 1
  • Мнения: 1 116
пише в опаковките(обикновено до 25 С - стайна t).Малко са за хладилник - някои очни капки,Sumetrolim сиропр някои ампули ,капсули - но пише на опоковките.

# 2
  • Мнения: 5 183
Я да се допитам аз тогава до едно експертно мнеие на фармацевт. На капките за нос и спрей4ето "Отривин" пише да се изхвърлят, месец след като са отворени... защо?  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 116
Променя се активната съставка ,поради окисление , редукция, с две думи взаимодействала е с въздуха.Даже 1 месец е много   newsm78

# 4
  • Мнения: 3 098
Да и с о4ните капки положението е съЩото.
Наистина,в проспектите пише ако трябва да се съхраняват в хладилник,съЩо и за останалите на каква т да се съхраняват.
Но при положение,4е цял ден ме няма вкъЩи,климатика не е вклю4ени и т е доста висока,има ли опасност витаминния сироп и този против кашлица да станат негодни за употреба?

# 5
  • Мнения: 5 313
Всички лекарства държа в шкаф.

# 6
  • Мнения: 723
Всички лекарства държа в шкаф.
И аз, освен тези, на които специално е упоменато да се съхраняват в хладилник.

# 7
  • Мнения: 1 116
защо в шкаф ?те no npuHцun ca B TbMHu шишета.3a 1 geH НяMa npoблeM Марица.

# 8
  • Мнения: 3 098
Зна4и няма място за притеснение. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 116
aMa B ucnaHua ko/|ko e rpagyca ?  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 098
  Nature SunnyДоста жежко си е.41 градуса показва в мокрото ми помеЩение,там климатик не огрява. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 116
Nqma napalnqvane v tagava jega     Laughing

# 12
  • Мнения: 2 731
пише в опаковките(обикновено до 25 С - стайна t).Малко са за хладилник - някои очни капки,Sumetrolim сиропр някои ампули ,капсули - но пише на опоковките.
Абе то пише стайна температура ама до 25 градуса , а тя като е повече newsm78-сложих ги в хладилника  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 116
Ami slagai , nqma losho , samo da ne zamraznat  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 468
В хладилник, изключая тези, на които пише "да не се съхранява в хладилник".

Общи условия

Активация на акаунт