За златото?

  • 4 587
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Искам да попитам с какво се почиства злато?
Мерси предварително Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 573
На златар. Мисля, че с някаква киселина ги почистват.

# 2
  • Мнения: 5 313
Нося го на златар или със сода бикарбонат.

# 3
  • Мнения: 147
И аз го нося на златар, като ново става направо  Hug

# 4
  • Мнения: 240
кипвам го със сода и прах за пране

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Нося го на златар и го прави като ново.

# 6
  • Мнения: 3 478
Аз ползвам от тези препарати за бижута в кутийки дето се продават по бижутерските магазини, иначе златар го прави най-добре.

# 7
  • Мнения: 13 512
Имам ултразвукова вана за почистване на бижута и в нея слагам гел тест.Стават като нови!

# 8
  • Мнения: 612
Вкъщи с вода и сапунче.

# 9
  • Мнения: 8 917
кипвам го със сода и прах за пране
Peace
Златар или ваничка с ултразвук Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 39 722
Най-добре е на златар.
Мама беше подарила една буквичка на Дияна. Медальона е на 20г+, с ниска проба. Златарят ми отказа да почисти медальона, каза "моята киселина е силна, страх ме е, че я повредя". Успях малко да я лъсна със сода бикарбонат и електрическата четка за зъби на мъж ми Simple Smile

# 11
  • Мнения: 288
Работих известно време в златарски магазин. Почиствахме бижутата с паста за зъби и четка.Содата може да надраска златото. И сега почиствам моите дрънкулки с паста- много хубаво се изчистват.

# 12
  • Мнения: 522
С оцет и сода  Peace
Слагаш бижутата в една купичка, заливаш с оцет и добавяш сода - течноста започва да кипи и бижутата стават супер.

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
На златар!

# 14
  • Мнения: 27 524
Златарите им правят т.нар. златна баня. Стават като нови, но се губи много малка част от грамажа и материала на бижуто. Така или иначе после пак ще се надраска и ще загуби блясъка си, така че аз си ги нося така  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт