Искам да попитам за багажа за родилния дом

  • 684
  • 8
  •   1
Отговори
Какъв багаж трябва да си приготвя за да взема в болницата като тръгна да раждам?

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 08:30 от Рижа Проклетница

# 1
  • Мнения: 1 353
ами виж в ТЪРСЕНЕ  Peaceима много теми по този въпрос

# 2
  • Мнения: 4 668
Все пак трябва да попиташ и в болницата имат ли някакви специални изисквания .
Иначе , това е моят списък  Hug

- нощници (2 или 3 )
- аз лично си носех белъо , сутиен за кърмене и колан за след раждане
- превръзки ( по - плътни )
- мокри кърпички - няколко пакета
- хавлиени кърпи
- задължително жилетка и чорапки , след раждане понякога е много студено
- джапанки
- тоалетни принадлежности
- нещо за четене
- телефон и зарядно
- вода , сокче , солети примерно , аз родих през нощта и рано сутринта бях умряла от глад
За бебо :
- памперси
- мокри кърпички
- залъгалка (това е по - желание , на мен ми помогна)
- ръкавички (за да не се драска)

Ако все пак забравиш нещо мъжът ти ще ти донесе !
Комплекта за изписването също ще ти го донесат в после , както и дрехите ти за изписването ...
Това се сещам за сега ... Hug

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ето и моят, редактиран след раждането, т.е. това което наистина е влезнало в употреба:

Лични документи
Изследвания и карта за бременността
Картонче с кръвната група
2 броя нощници
Жилетка
Къси чорапи – 2 бр.
Чехли и джапанки
Хавлиени кърпи-голяма и малка
Гребен и ластик за коса
Четка и паста за зъби
Сапун
Шампоан
Тоалетна хартия   
Дамски превръзки-нощни-2 пакета
Лигнин-в някои болници трябва да си носиш
Мокри кърпички
Носни кърпички
Помпа за кърма
Термометър
Ножица
Бивацин-спрей за зарастване на шевовете
Гармастан-за зърната
Вилица,лъжица,нож
Чаша
Минерална вода и бисквити
Нещо за четене, химикалка и листа
Джобни пари
Мобилен телефон и зарядно
Бельо/Бикини-2 чифта и сутиени, колан
Фотоапарат /колко снимки направих на бебо, не е истина/

 

# 4
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
По-добре си вземи лигнин вместо д.превръзки. По-добре и по-бързо зарастват шевовете. Подготви бабата или татито как се прави отвара от смрадлика. Хубаво е всеки ден да ти носят по едно 2-литрово шише. От нея много лесно минават шевовете и по-малко болят.
Може да помислиш за помпа за изцеждане на кърма и за материали за кърмене през първите дни - в болниците няма интернет и форум за съжаление. А точно тогава може да възникне проблем с кърменето и да искаш да прочетеш някоя статия, която не си прочела съвсем съсредоточено.

...пробвай вместо с Гармастан ,да мажеш с Лансинох!  Wink
Съдържа чист ланолин (екологично чист овчи продукт),и естествено не се отмива преди кърмене. Така даваш шанс на гърдите да се излекуват ,ако са наранени. ....

# 5
  • Мнения: 2 672
Копи от едно старо мое мнение

" по принцип искат само някои неща , но най -добре си вземи всичко ,което мислиш че ще ти потрябва
  за теб -
 - лигнин(дават малко,но ще ти трябва повече от това,а и когато ти е нужен ще си имаш) , превръзки не позволяват,но ако са ти по-удобни си вземи и когато няма визитация си ги слагай
 - тоалетни принадлежности и др.такива - ама ще може и по роднините ти да си взимаш,ако си забравила нещо
нощница не си взимай,ще ти дадат ,а и по-добре да не си цапаш твоя
 - хубаво е да имаш мокри кърпички -не може да се къпиш известно време,поне с тях ще се "миеш" Smile
друго за теб не се сещам ,но ще ти го донесат вашите ако ти трябва нещо

  за бебето:
 - памперси - обикновено искат по 5 на ден, но то е относително може и до 7 да стигнат - аз си бях купила от 3 до 6 кг, но може и тези за новородени да си вземеш ( от 2 до 5 кг са)
зависи от бебето Very Happy
 - мокри бебешки кърпички
 - бебешки сапун
 -хавлийка - те ти дават ,ама си носи твоя ,аз за това съжалявам
 - някакво кремче за дупето - те го мажат, ама ако после сменяш памперс няма да имаш и много бързо се подсичат ( това от опит Very Happy )
 - тъй като бях секцио и не ми го дадоха веднага( то тогава не ти е и до него) , са го хранили изкуствено и беше свикнал с биберон ,та 2-те нощи в който беше вече при мен се видях в чудо. Но и това зависи от детето - др.жена в стаята ,също секцио ,нямаше тези проблеми и си спеше  Very Happy Така че

за всеки случай си вземи биберон-залъгалка, може и въобще да не ти потрябва, а може и у вас да ти свърши работа.
Ние първите 1-2 мес. само на ръце , иначе няма спокойствие и биба задължително. Very Happy
 за това се сещам, но пак ти пиша- вашите могат да ти донесат ,така че не се притеснявай! и памперсите да забравиш не е фатално - слагат техни ( пак от опит ) Very Happy"

Ама раждах в Пловдив - ВМИ

# 6
  • Мнения: 8 917
Момичетата са ти казали всичко, няма какво да добавя, освен какво НЕ ми потрябва на мен, но все пак ти си прецени
бебешки сапун
кремче за дупе
ръкавички
шапка

ако си секцио - понеже не видях /останах с впечатление, че ще е нормално/ моят съвет е купи си едни лепенки за шева , теса по-специални, с които може да се къпеш още другият ден Peace

# 7
  • Мнения: 1 975
Във всеки град и всяка болница искат различни неща, затова е най-добре да си поискаш списък от болницата, в която ще раждаш  bouquet
  newsm51 newsm51  УСПЕХ newsm51 newsm51

# 8
Благодаря ви за отговорите, момичета, много са ми полезни!  omm  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт