за сплитането на косите на младите госпо'ици!

  • 1 493
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 891
Вече не знам как да го среша това дете!  smile3511. Има коса до раменете, на вълни. Къпя я с детски шампони, през 2-3 дни мия косата й, не ми дава да й слагам балсам с отмиване, за това ползвам тези без отмиване. Изпробвах 3 вида, най-добре й пасна Сънсилк за обем /на мен не ми харесва и си стана само нейн  Wink/, но след 1 ден положението отново е: фитили и възли  ooooh!. Преди 2-3 години имаше един детски спрей за сплетена коса на Ейвън - той беше най-доброто решение, но не съм го виждала много отдавна.  Rolling Eyes Пробвах други техни спрейове, които съм купувала за мен - ц!, не стават! Така, че събирам идеи за решения и продукти! Благодаря ви!   bouquet
Само ще добавя, че подкъсяването на косата не е на дневен ред - не дава и дума да се издума за това лесно, просто и евтино решение Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 299
А не е ли рано за балсами? newsm78 Майка ми също ме юрка да мацам бебе с балсам, ама на мен не ми се вижда добра идея. Embarassed На Викториа косата също много се сплита отзад Confused(макар 4е е къса още)

# 2
  • Мнения: 35 891
А не е ли рано за балсами? newsm78 Майка ми също ме юрка да мацам бебе с балсам, ама на мен не ми се вижда добра идея. Embarassed На Викториа косата също много се сплита отзад Confused(макар 4е е къса още)

балсамът е за да мога все пак да прокарам четката през косата  Rolling Eyes
когато спи, много си върти главата и от това е целия проблем  Twisted Evil
не вярвам да е проблем да слагам балсам, все пак го слагам горе-долу от средата на дължината на косата, а и косата е нещо, което отрязваш и не би трябвало да влияе върху новорастящата  newsm78

# 3
  • Мнения: 667
За първи път сложих балсам /от моя - на Лореал или Фрамези - не помня/ на дъщеря ми миналата седмица, но такъв с отмиване.  Избягвам козметиката за възрастни, но се наложи.
А при нас само лятото се мие косата повече от 1 път седмично. Мисля, че това беше причината за заплитането.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не дава ли някак да й сплетеш косата по време на сън?

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна е средно положение. Не съм ползвала балсами до сега, ще изчакам. Заплита и се косата когато спи, няма начин. Сутрин тя мрънка и писка, аз внимателно реша. Понякога си ляга с вързана коса, и тогава проблемите сутрин са по-малко.
Сега мисля да я наплета на плитки. Поне за известно време да нямаме проблеми с косата.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Плитки или опашка на върха на главата - това е решението за сън при Дени. Слагам и балсам с отмиване, но реша спокойно само 2 дни. Редовно я водя да и обират връхчетата, но явно не е това причината. Просто сутрин реша внимателно и връзвам. Оставя ли я цял ден с пусната коса - край, няма рясане ooooh!

# 7
А пробвала си да и слагаш кристали на госпожицата?  Rolling Eyes Мисля, че добре ще й се отразят.  Simple Smile
За балсама не се притеснявай - не мисля, че ще навреди. Напротив - по-добре му слагай балсам на детето вместо да го скубеш и дърпаш.  Simple Smile
Поздрави.   Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Сресвам успешно косата като я намокря в проблемната част. Откак е горещо й се поти главата със спуснати къдри и затуй вечно ходи с опашки. Чудесна прохлада!
Ако балсамът върши работа, не виждам проблем от употребата му.Явно косата е много тънка. Аз съм същата кошница. Лоша коса.  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 487
Моите и тримата са с къдрави коси - благодарение на баща им! LaughingОбаче на малката косата е най-къдрава и сресването е най-трудно.След като питах фризьорката ми и тя каза ,че няма проблем за балсам,реших проблема ,като разтворих балсам с вода в шишенце с пулверизатор.Пръскам и разресвам - това ни е спасението!

# 10
  • Мнения: 36
Вече не знам как да го среша това дете!  smile3511. Има коса до раменете, на вълни. Къпя я с детски шампони, през 2-3 дни мия косата й, не ми дава да й слагам балсам с отмиване, за това ползвам тези без отмиване. Изпробвах 3 вида, най-добре й пасна Сънсилк за обем /на мен не ми харесва и си стана само нейн  Wink/, но след 1 ден положението отново е: фитили и възли  ooooh!. Преди 2-3 години имаше един детски спрей за сплетена коса на Ейвън - той беше най-доброто решение, но не съм го виждала много отдавна.  Rolling Eyes Пробвах други техни спрейове, които съм купувала за мен - ц!, не стават! Така, че събирам идеи за решения и продукти! Благодаря ви!   bouquet
Само ще добавя, че подкъсяването на косата не е на дневен ред - не дава и дума да се издума за това лесно, просто и евтино решение Simple Smile
А ползвала ли си серума на AVON за сухи и изтощени крайща, много е добър слагат се две три капки на чиста коса и  си решаваш проблема с ресането Hug

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
А откога изобщо започна да й слагаш балсам? Че моята мъничка вече има ужасно голяма коса, чуплива е, заплита се, а след сън не мога да я среша на тила...

# 12
  • Мнения: 35 891
А откога изобщо започна да й слагаш балсам? Че моята мъничка вече има ужасно голяма коса, чуплива е, заплита се, а след сън не мога да я среша на тила...

от тази пролет, когато реши, че иска дълга коса
миналата година мина доброволно "под ножа", за де не я скубя, но тази година иска да е "фръцла" и без рокля не излиза от апартамента  hahaha

# 13
  • Мнения: 35 891
Благодаря на всички, които се включиха с идеи!   bouquet
Явно не съм сама в нещастието  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 11 306
Моята я мия само с бебешки шампоан на Бюбхен. Не ползвам балсам. С тънка коса е, дълга до раменете. Сутрин са викове и крясъци, но...принцесите като искат дълги коси трябва да търпят.
Ползвам широк гребен за ресане и не скуби много. Повече коса пада, докато се "обичат" с брат си.  Laughing
Аз лично не бих слагала още балсам, но ти сама си решаваш. Поне засега не виждам нужда. Ако пробваш с такъв гребен, може да е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт