пак за животинките-бълхите

  • 3 224
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Оф фф току що намерих една бълха и сега немога да спра да се оглеждам и чеша .Та въпросът е от къде се е взела,  нямаме животно в къщи  и ходят ли наред и сега какво трябва да направя да пръскам ли с нещо? Tired

# 1
  • Мнения: 2 672
всяка година като се затопли и съм нахапана, обикновено по-краката.
когато за пръв път видях пъпките питах нашата лекарка  от какво са, каза - бълхи - по въздуха се носели. Имала много такива случаи.
Най-интересното е ,че хапят предимно мен. Затопли ли се и айде качват ми се.
Мъжът ми пък казва ,че не са бълхи а ..... забравих думата. newsm78
Да чукна на дърво  Praynig- за сега един път са ме "ръфали"  Grinning все още...

# 2
  • Мнения: 2 085
...... бълхи - по въздуха се носели. ......
newsm78 Трябва да са някакви мутирали бълхи, тип спори Mr. Green щом се носят по въздуха...обикновено скачат Thinking 

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 02:17 от klaris

# 3
  • Мнения: 2 672
...... бълхи - по въздуха се носели. ......
newsm78 Трябва да са някакви мутирали бълхи, тип спори:mrgreen: щом се носят по въздуха...обикновено скачат Thinking 

ами а, де ! newsm78  не знам какво искаше да каже с това.
 и аз знам ,че скачат, пък и съм  виждала един път Grinning.
Тия гадове са като малки черни точки - скачат. Не като онези - стандартните бълхи - и тях съм виждала.
Много интересно само като се стопли ми налитат Thinking
Те и комарите доста си ме обичат, незнам има ли общо newsm78

# 4
  • Мнения: 2 085
Те, бълхите са си малки черни точки дето скачат.В детското отделение на благоевградската болница могат да се видят и усетят на живо #2gunfire

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
У нас се появиха след едно гостуване на дядо ми. Ама той човека стар, няма кой да го наглежда как пътува. И с работните дрехи ади на гости.
Една комшийка каза, че мазето ни било пълно. Ние обаче там слизаме веднъж годишно.
Иначе е достатъчно да минете 2-3 крачки през трева, за да си закачите някоя и друга бълха.

# 6
  • Мнения: 1 153
О не се притеснявай ние миналата година имахме в хода на блока и хората на 1 етаж си имаха у тях #Cussing outЕ аз поне съм на 7 етаж,но си носех редовно #2gunfire

# 7
  • Мнения: 5 622

 Стига бе  Shocked Какво говорите  Shocked

 Ние имаме куче, но е обезпаразитено с една специална ампулка, дето върши страхотна работа против бълхи и кърлежи, та сега нямаме никакви грижи около присъствието на подобни гадинки, но съседите също имат куче и не знам те дали са го обезпаразитили тяхното  Thinking Та викате, ако почнат да се носят бълхи из въздуха, да знам от къде са?  ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 672
Те, бълхите са си малки черни точки дето скачат

може, не познавам различните видове Grinning
щото по животни съм виждала едни по-продълговати, по-кафяви някак си newsm78


Една комшийка каза, че мазето ни било пълно.

обикновено в блокове с парно е често явление

# 9
  • Мнения: 78
като се затопли и са навсякъде, по транспорта , по улиците. миналата година живяхме 2 месеца в троян и се върнах като болна от шарка. даже и в апартамента имаше. пръсках с каквото ми дадоха от аптеката ама дрънци. а и е доста сърбежно. иначе в софия са ме хапали в тролея и по градинките. едни малки скачащи кафяви гадинчици Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 78
няма нищо общо с парното, щото като е студено изпадат в летаргия докато се затопли. гледах за това по дискавъри.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Тази година пак е добре, но миналото лято беше кошмар някакъв- новородено бебе и бълхи  Sick Имаше много гадини из тревните площи. По- големите деца нарочно влизаха в тревата и след десетина минутки излизаха, а краката им черни от наскачалите бълхи   Crazy
Мен много ме ядат, пущините  #2gunfire От време на време виждам, че някоя твар е минала през бебка  #Cussing out Пръскаме веднъж месечно с някакви препарати, ама файда голяма не виждам...

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Извинявам се за офф-топика, но ще ви разкажа едни виц по темата  Joy
Мъж отива в аптеката и иска препарат за бълхи, че имал в дюшека.
На другия ден отива пак.
На третия пак и аптекарката не се сдържала и му казала:
- Господине, първо изнасяте дюшека на вън и тогава го напръсквате с препарата.
Той:
- Ама госпожо, аз пет пъти го изнасям, ама те все го внасят  hahaha hahaha hahaha

# 13
  • Мнения: 1 028
Мммии да взема и аз да се обадя тука от обора,начи тези бълхи дето ги гоним из къщята и тези по кучетата и котките не са едни и същи,тези дето ни нападат по домовете може да ги срещнеш по козите например,но онези по мяуто и бауто са друг чешит.

# 14
  • Мнения: 47 898
моя мъж ги привлича като магнит ooooh!
напоследък често чувам за бълхи в блокове,голяма гадост,като че ли не ни стигат хлебарките Sad

Общи условия

Активация на акаунт