Какъв е този вирус?

  • 766
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
Дъщеря ми (3г и 8м.) е болна от 5 дена. Четири дена поддържа висока Т-39-40 градуса. Т не спада напълно, въпреки лекарствата. Няма други симптоми. Лекарите казаха, че е вирус и не изписаха лекарства(зная, че при вирус не се вземат антибиотици). Правиха и изследвания на кръвта, урината и секрет от гърлото. Всичко изглежда нормално. Днес, вече 5-ти ден, изби обрив по цялото и лице, зад ушите и по гърба. Т спадна. Казаха, че не е шарка. Детето е напълно изтощено. Спа цял ден.
Най-обезпокояващото за мен е, че не може да ходи. Оплаква се, че я боли лявото краче. Ако я накарам да направи няколко крачки, започва да пищи и ме моли да я гушна. Споделих с лекарката и, а тя ни прати на ренгенова снимка, за да е сигурна, че не става въпрос за физическа травма. Резултатите от ренгена са нормални. Утре пак сме на преглед, но аз не мога да си обясня защо детето не може да ходи и толкова го боли едното краче. Сега говорят не за вирус, а за инфекция, но никой не определя на какво.
Само да поясня, че сме в САЩ. Моите впечатления са, че тук са много слаби диагностици и много ме е страх да не ми объркат детето.
Моля ви, споделете някакви идеи или сходен опит.

# 1
  • Мнения: 826

Само да поясня, че сме в САЩ. Моите впечатления са, че тук са много слаби диагностици и много ме е страх да не ми объркат детето.


С това изобщо не съм съгласна! Naughty
Смятам 4е тук медицината е на много високо ниво и лекарите са професионалисти! Peace

Дъщери4ката ми винаги се обрива след прекарана вирусна инфекция.Казват 4е е нормално-ракция на организма!
За кра4ето-да не е го навехнала някъде?И след като е била с Т.5 дни е нормално да е отпаднала и слаба.
А някакви други изследвания назна4иха ли ви?
Дано детенце се оправи!Много е тежко като боледуват. Cry

# 2
  • Мнения: 168
Няма да изпадам в много подробности, но навремето не можаха да определят при мен дали е възпален яйчник или апендисит(май не го написах правилно). И така си тръгнах от тяхната бърза помощ без ясна диагноза. Имам си впечатления, но не искам да разводнявам темата. Добре е, че не си се разочаровала и не ти го пожелавам.
Други изследвания не са ни назначили, но утре сме пак на преглед.
Мен ме е яд, че послушахме за ренгена, та само ни облъчиха детето излишно(това и е 2-ра ренгенова снимка за тази година).
Крачето мисля, че няма как да го е навехнала, защото тя почти само си лежи от 5 дена. Този проблем и се появи от сутринта. Ставайки от леглото, ревна, че не може да ходи и така цял ден. Дори до тоалетна не може да отиде-носим я. Вчера поне ходеше. Докторката каза, че може би се дължи на възпалени лимфни възли в слабините. На мен не ми се вярва това, защото тогава трябва да я болят и двете крачета.

# 3
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Ами за мен става дума за рубеола .При нея със спадане на Т избива обрив който започва от лицето и слиза надоло.Друг симтом са болки в ставите т.е крачето може от това да я боли и погледни дали има подути лимфни възли зад ушите и по вратлето това също е един от важните симптоми.

# 4
  • Мнения: 3 098
Веселка,ако можеш да се консултираш с лекар в БГ,праЩай снимки,изследвания,анамнеза,аз така правя по скайпа.СъЩо съм на мнение,4е западните лекари са слаби.

# 5
  • Мнения: 826
Ами за мен става дума за рубеола .При нея със спадане на Т избива обрив който започва от лицето и слиза надоло.Друг симтом са болки в ставите т.е крачето може от това да я боли и погледни дали има подути лимфни възли зад ушите и по вратлето това също е един от важните симптоми.

Едва ли е рубеола.Все пак тук 99% от децата са ваксинирани,прото няма откъде да се зарази.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Цъ, според мен не е никаква рубеола, а т.нар. шеста шарка. Другото му име на това чудо е "внезапен екзантем". Клиничната картина е такава- няколко дни много висока Т, която не се повлиява от никакви антипирептици, нормална КК. След спадането на Т, избива обрив. Много малко лекари успяват да определят точната диагноза, защото това е сравнително рядка болест.

Дъщеря ми я изкара, докато бяхме в болницата за друго. Имахме късмет, че попаднахме при завеждащия инфекциозно отделение- явно лекар с опит, защото още от вратата отхвърли категорично съмненията за рубеола.

# 7
  • Мнения: 168
Вече имаме някаква диагноза. Става въпрос за скарлатинов обрив + стрептококова бактерия. Вчера е имала нещо като реактивен артрит.
От днес детето се чувства значително по-добре. Ходи си нормално, дори тича. Настроението и е по-добро и не и се спи. Коренна промяна от вчера.
Ще трябва да пие антибиотик за стрептокока. Обясниха ни, че ако не се премахне, бактерията може да увреди сърцето.
Докторът днес беше друг-филипинец. Забелязвам, че азиатците са по-добри лекари и обясняват подробно, за разлика от американците.
Ми това е за сега. Ще се лекуваме.
Поздрави на всички. Бъдете живи и здрави и дечицата също.

# 8
  • Мнения: 826
Радвам се 4е имате диагноза най-после!
Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт