Може ли да се забременее на 8-я ден от цикъла?

  • 22 872
  • 95
  •   1
Отговори
Здравейте, напрарвих една грешка. Правих секс с приятеля си и той се изпусна. На 8-я ден от цикъла съм. Има ли опасност от бременност. Благодаря ви предварително за отговора.

# 1
  • pomorie
  • Мнения: 848
аз също мислех че няколко дни след цикала не може да се забременее но знаеш ли как ми сметнаха термина последната ми менструация започна на 16 ден за зачеване сметнаха 23 това значи 7 дни от началото на цикъла. newsm78видя ми се странно защото мислех че е безопасно #Crazyно явно не е.незнам newsm78дано някой има конкретен отговор Sickуспех

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 847
Всичко зависи от това, кога ти е овулацията. При всяка жена е различно. Така, че е възможно. 

# 3
  • Мнения: 334
Да възможно е.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз така забременях с малкия Wink. Така че определено е възможно!

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възможно е. Ако е станало преди по-малко от 72ч и не искаш бебе, тичай за постинор.

# 6
Добре, но  на мен цикъла ми е седем дни, нали трябва да има време да узрее някакъв фолукул, който да се пукне и тогава да може да се забременява. Как ще има време за това. Не може ли да се вземе нещо, сега за да предотврати евентуално забременяване? И ако се вземе нещо кога предизвиква цикъл защото вдруги ден заминавам за море.

# 7
  • Мнения: 8 769
Не може ли да се вземе нещо, сега за да предотврати евентуално забременяване?
А това прочете ли?
Ако е станало преди по-малко от 72ч и не искаш бебе, тичай за постинор.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Добре, но  на мен цикъла ми е седем дни, нали трябва да има време да узрее някакъв фолукул, който да се пукне и тогава да може да се забременява. Как ще има време за това.

Не се хващай за тази сламка  Naughty. Сперматозоидите са доста издържливи и жизнеспособни поне 2 дни след акта.
И моят цикъл е по 7 дена, но забременях след полов акт на 8-мия ден. Нямам причина да те лъжа.

Освен постинор, за друго не съм чувала. Но не знам как действа той, в смисъл кога ще ти дойде цикъла и колко ще трае.

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 11:57 от anuschka

# 9
  • Русе
  • Мнения: 785
О, възможно е - зависи кога е овулацията или на колко време ти идва. Ето една ориентировъчна формула за "опасните дни":

От най-дългия период се изважда 13, от най-късия се изважда 17. Получените числа дават "опасния" период. За по-голяма сигурност може да използваш съответно 11 и 19.

Пример: На мен ми идва най-рано на 25-ти ден, и най-късно на 28-ми ден.

28-13=15
25-17=8

Следователно, за мен опасните дни са м/у 8-ми и 15-тия.

Имай предвид, че дори да не си била в овулация на този ден, сперматозоидите оцеляват около 48 часа, и ако след 2 дни се отдели яйцеклетка, "оцелелите бойци" ще я атакуват.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 785
За Постинор-а:
Ако го вземаш за първи път, е възможно никакви странични реакции да няма.
В някои случаи може да прокървиш до 3 дни след приема, за максимум 3 дни, но е по-слабо от нормален цикъл, и всъщност не е цикъл... Мисля, че хапчето предизвиква промени в лигавицата на матката и ако се появи кървене, то е излющване на лигавицата...абе, идеята му е да попречи на евентуално оплодената яйцеклетка да се вгнезди в матката, но си е хормонална бомба и може да ти е малко лошо, или да ти поразстрои цикъла...
Ако попадаш в "опасни" дни, по-добре го вземи.  Peace

# 11
Благодаря ви много за отговорите. Май че ще рискувам без хапче, дано нищо не е станало. Но вдруги ден заминавам за море за седмица и можете да си представите какво море ще е докато съм в цикъл. Желая ви страхотно лято.

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Благодаря ви много за отговорите. Май че ще рискувам без хапче, дано нищо не е станало. Но вдруги ден заминавам за море за седмица и можете да си представите какво море ще е докато съм в цикъл. Желая ви страхотно лято.
и заради едно море да си объркаш нещата, фф, не разбирам. Постинор е по-добре от аборт

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Може,можеее smile3521

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Може разбира се, зависи от много неща. Аз забременях 2 дена след цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт