Рецепта за салата Ропотамо

  • 31 096
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 153
Чакам с нетърпение да споделите рецептата за тази вкусотийка Hug

# 1
  • Мнения: 5 183
Пък аз се сетих за рибната консерва "Ропотамо". Тя пак беше с кисели крастави4ки и грах, 4е и домати ... само боб нямаше.

# 2
  • Мнения: 9 092
Ето какво намерих в нета:
        
 САЛАТА РОПОТАМО

Продуктите са естествено на око:
Но това е приблизително за 1кг. готова салата
сварен боб - около 1/2кг
сварен грах - около 200гр.
кисели краставички - 5-6 броя
чушки-мариновани или печени - 3-4бр.
гъст доматен сок, но не доматено пюре - около 300гр.
100мл. олио

Всичко се обърква хубаво и е добре да престои поне 1 ч. за да се "омешат" вкусовете


та мерси Пепи, това си е моята оригинална рецепта с оригиналната снимка. Нещо обаче морковите съм пропуснала тук - не ги виждам - на тази доза + 200гр. моркови, освен това краставичките е добре да се завишат (това след последните декустации).

Майка, рецептата за Скумрия Ропотамо е същата, но се прибавя скумрия, предварително задушена във вода с малко вино/оцет, лук и подправки, след което се нарежда в бурканите - ред риба, ред *зарзават* от горния, като на салатата. И двата вида буркани се варят по  час.
ето оригиналните рецепти*  http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,177.msg763.html#msg763

# 3
  • Мнения: 1 558
Надявам се, че няма проблем, че съм я пуснала, все пак не си присвоих авторството Wink!

# 4
  • Мнения: 9 092
Надявам се, че няма проблем, че съм я пуснала, все пак не си присвоих авторството Wink!

никакъв, само допълних.

# 5
  • Мнения: 9 092
Пък аз се сетих за рибната консерва "Ропотамо". Тя пак беше с кисели крастави4ки и грах, 4е и домати ... само боб нямаше.

Майка, сегашните консерви нямат грах - имат бобец.

# 6
  • Мнения: 1 153
Благодаря за рецептата,но имам само един въпрос -аз тази салатака искам да я консервирам за зимата и трябва ли да се завари ,а и за доматите пресни ли се слагат Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 5 183

Майка, сегашните консерви нямат грах - имат бобец.

Още по-вкусно е така, предполагам  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 092
Майка, най-вкусно е с двете - и грах и бобо.

Ифа, чети внимателно - пише, че и двата вида консерви се заваряват по  1 час.

Аз именно за зимата я правя салата, но оставям една голяма купа за *проба* веднага. Сам но знем дали ще стане с пресни домати - не съм правила. По-добре ги настържи, смели или ситно нарежи и ги поизвари малко, тогава, иначе ще стане доста рядко.

От доза с 1,5 кг. боб и другото на око /според вкусовите предпочитания/ излизат около 10 буркана по 800гр.

# 9
  • Мнения: 1 153
Благодаря Пепчо  bouquet

# 10
  • Мнения: 9 092

За нищо, ще се радвам, ако ти хареса таз /изпитана/  рецепКа  bowuu bowuu

Общи условия

Активация на акаунт