Помощ запек

  • 857
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте на всички ние сме на 25 дни и вече имаме запек храниме се само с Нан 1 още от болницата и до сега не сме имали никакви проблеми но вече цяла нощ и цял ден бебчо се мъчи и не може да се изходи.Дайте ми съвет какво да правя чайчета ли да купувам и какви?Извинявам се ако повтарям темата.

# 1
  • Мнения: 46 488
Още не е сигурно дали е запек, това е прекалено кратко време.
Напъване, пръцкане, сгъване на крачетата може да са признаци на колики, не е задължително да е запек.
Като се изходи, ако акото е нормално рядко, значи всичко е наред, изчакай малко ...

# 2
  • София
  • Мнения: 9 848
Може първо да пробваш с лек масаж на коремчето-по посока на часовниковата стрелка.Но да е минало време след храненето.

# 3
  • Мнения: 252
Ще пробвам и с масаж но незнам дали ще помогне а не ми се вярва да са колики защото много се надува и си му личи че му се ака.Незнам направо ми е ужас.

# 4
  • софия
  • Мнения: 432
ако не ака повече от 3 дни тогава може да се смята ,че има запек. има бебета, на които са им мързеливи червата. освен всичко, което ти пишат другите мами можеш да направиш овесена водичка.
1 водна чаша вода и 1 супена лъжица овесени ядки кипват 15-20 мин. и се прецежда.  прецедената водичка можеш да даваш вместо вода . моят син е бил на 35 дни, когато имах същия проблем, това ми помогна.успех newsm10

# 5
  • София
  • Мнения: 9 848
Аз мисля,че сте малки за овесена вода.

# 6
  • Мнения: 252
Мерси за съвета ще изчакам малко както казваш и ще пробвам и това

# 7
  • Мнения: 46 488
ако не ака повече от 3 дни тогава може да се смята ,че има запек. има бебета, на които са им мързеливи червата. освен всичко, което ти пишат другите мами можеш да направиш овесена водичка.
1 водна чаша вода и 1 супена лъжица овесени ядки кипват 15-20 мин. и се прецежда.  прецедената водичка можеш да даваш вместо вода . моят син е бил на 35 дни, когато имах същия проблем, това ми помогна.успех newsm10

Рискът е много голям, не бих посмяла да дам такъв съвет.
Цьолиакия

# 8
  • Мнения: 252
Мерси за съвета и за линка

# 9
  • софия
  • Мнения: 432

Рискът е много голям, не бих посмяла да дам такъв съвет.
Цьолиакия
[/quote]
аз споделям какво съм направила с моето дете и ми е помогнало

# 10
  • Мнения: 485
Според мен не е лошо да искаш талон за детски гастроентеролог, за да ти обясни как точно да подхождаш когато имате такива проблеми, защто появи ли се веднъж запек после се появява пак и пак......Моят педиатър така се опитваше да излекува детето ми- какво ли не му давахме , накрая отидохме на гастро и го излекувахме за 2 дена с глицерин, а беше почнал даже кръв да ака. Но да отбележа че беше на 2,5 годинки , не толкова малък като вас....

# 11
  • Мнения: 289
Малката ми Йоана ,която е на месец и половина не беше акала 4 дни.Пробвахме с овесена вода,термометър в дупето,сладка вода,масажи и най-накрая се оказа че помогна старото изпитано средство - подостреното сапунче в дупето.За секунди се освободи детенцето и сега спи дълбоко.Малко се страхувах да го пробвам ,но майка ми ми каза че мен така са ме оправяли а и една приятелка прочете същия метод в ''Книга за майката".Направо си ми олекна!!!Успех и не се страхувайте да го пробвате Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт