За фонда: "И аз съм човек!"

  • 4 396
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Преди доста време решихме с жена ми да си определим еднакви суми и всеки да си ги харчи само за себе си без никакви условия. Спряхме се на 150 лв. Аз още на втория месец нещо се разубедих и неползвам този фонд. Обаче тя го ползва редовно. Реших да си направя експеримент и да не и го дам. Още на втория ден имаше реакция. Казах и че има достатъчно пари и да ползва от тях. Отговора беше от сорта: Онези са за вкъщи, а тези дето ги искам са само мой. Естествено че и дадох уговорената сума.
Вие имате ли си такива фондове и за какво ги ползвате?

# 1
  • Мнения: 9 894
ти какво, пробваш жена си на акъл ли? Simple Smile

нямам фонд.

# 2
  • Мнения: 7 474
И аз нямам фонд, ако останат харчим, ако не друг път.   Peace 

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 16:23 от Leo

# 3
  • Мнения: 274
То фонда "и аз съм човек", не го ли заделя всеки за себе си?

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, нямам, защото винаги, когато имам нужда, ще си намеря.Не ми се налага да заделям специално...

# 5
  • Мнения: 515
Нямам такъв фонд. Мъжът ми и той няма. Ние сме на етапа - И ние сме хора. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 9 990
Какво значи-ти си и ги дал?
Аз нямам такъв фонд.Имам сметка, по която чат-пат заделям някакви пари-различни суми и по различно време-когато са в излишък.Ако много силно искам нещо, а в момента не разполагам с нужната сума-мога да си изтегля по всяко време, а мога и да се въздържа.Според зависи.Отделно моята заплата си я харча както сметна за добре, но тъй като аз съм ковчежника вкъщи-често отиват за текущи разходи през деня и таксите по детето.Така не взимам от общата каса.Там бъркам моите като свършат.Т.е, в повечето случаи може да се каже, че заплатата ми си е такъв фонд.
Интересно ми е как точно се харчат парите от този фонд?Какво значи-и аз съм човек?За лични някакви харчове ли?Какви са те?Козметика? newsm78

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 16:14 от пенелопа

# 7
  • Мнения: 2 672
не ,нямаме.
кой каквото иска или му трябва си взима и харчи. Стига да има Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 587
Нямаме такива фондове и не е имало нужда да имаме!Не го разбирам нещо тоя фонд newsm78

# 9
  • Мнения: 2 978
Чакай..нещо не схващам.
Решили сте да си имате по 150лв само за себе си и така всеки месец?

А ти като не искаш да харчиш защо веднага спираш нейният? Странна работа..или аз не разбирам нещо какво искаш да кажеш?

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Просто си харча за себе си, когато ми се прииска, различни суми всеки месец според нуждите ми. Нямам специално заделен фонд.

# 11
  • Мнения: 197
Много е важен фондът и аз съм човек CrazyС времето ще го разберете този фонд Wink.........много  ми е нужен Crazy с 1вото ми дете го нямах ,но при появата на второто детенце този фонд трудно го удържам.......но,нали и аз съм Човек Mr. Green

# 12
  • Мнения: 9 990
А за какво го харчите по-различно? CrazyКаква е разликата във времето?Ако на младини съм искала пари за джунджурии-сега съм ги пренасочила за друго.

# 13
  • София
  • Мнения: 480
Нямаме специално уговорена сума. Който има нужда от нещо си казва на другия и обсъждаме дали можем да си го позволим в момента. Но това е само за по-скъпички неща. Парите ни са общи и е излишно да разговаряме ако някой си е харесал блузка за 30-тина лева например.

# 14
  • Мнения: 2 220
Нямаме специално уговорена сума. Който има нужда от нещо си казва на другия и обсъждаме дали можем да си го позволим в момента. Но това е само за по-скъпички неща. Парите ни са общи и е излишно да разговаряме ако някой си е харесал блузка за 30-тина лева например.

 Peace Нямам подобен фонд!

Общи условия

Активация на акаунт