Червени обриви,възможно ли е да са от кърмата?

  • 1 026
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 429
Бебето ми е на 1,5 и е на смесено хранене.Днес получи червени петна по цялото тяло,все едно съм го драскала и ситни пъпчици.Педито ни каза да спра да го кърмя за 24 часа,защото се съмнява,че обривите са в следствие на някоя храна,която съм яла.Изключи вероятността да е от АМ,защото е хипоалергенно.Аз не съм яла нова храна,а днес преди да се появят обривите бях яла само едно мляко Активия.Възможно ли е тя да е предизвикала алергията и ако обривите са от кърмата след колко време ще започнат да  изчезват?

# 1
  • Мнения: 3 760
Възможно е. Повечето продукти от краве (и не само) мляко могат да предизвикат подобна реакция.
Не съм спец, но мисля че обривите могат да се задържат и седмица, но не мисля ,че да спреш да кърмиш е добра идея  newsm78
Между другото доста лесно можеш да минеш от смесено хранене изцяло на кърмене!

# 2
  • Мнения: 2 804
И аз не мисля че е добре да спираш да кърмиш няма по-добра храна за едно бебе от кърмата !
Просто щом си забелязала тази реакция избягвай горепосоченото мляко пробвай да ядеш друга марка но млякото ти е важен елемент и не го изключвай от менюто си.
Не е ли възможно и от жегата да се е обривало детенцето ти?!?

# 3
  • София
  • Мнения: 429
Педито каза,чее от храната и затова мисля,че не е от жегите.Пък и той като се обриваше от жегите пъпките бяха по-други.Ако не започнат да изчезват петнатанаистина ще се наложи да сменям млякото,въпреки че в момента давам НАН Хипоалергенен и се предполага,че нетрябва да прави алергии.
Между другото доста лесно можеш да минеш от смесено хранене изцяло на кърмене!
Мъни много би ми се искало кърмата ми да беше повече и бебо да се наяжда само с нея,но за жалост имам само по 30-40 мл на хранене и то от двете гърди.От вчера като не го кърмя и се цедя малко се увеличи кърмата и изцеждам по 60мл,а тази сутрин цели 70мл.То и 10мл да останат пак първо цицата ще давам.А дали може да стане чудо и кърмата изведнъж да ми се увеличи?

# 4
  • Мнения: 6 243
Здравей,
възможно е причината за обримчето да е т.нар. "бебешко акне", което се появява при повечето бебета около 4 - 6 седмица. То е в резултат от майчините хормони, които са преминали към бебето през вътреутробния период. Бебешкото акне не се лекува, то си минава от самосебе си, въпреки че на мен лично една доста авторитетна неонатоложка ми предписа много сериозна кортикостероидна терапия - напълно безпредметна, както се оказа.

Що се отнася до недостатъчната кърма, в момента сте във възрастта, когато бебето преминава през т.нар. "фаза на усилен растеж". Можеш да прочетеш за това инфо в  Библиотеката на форума. Най-важната препоръка към майките през този период е да кърмят начесто - така тялото ти ще се адаптира бързо към повишените нужди на бебето и ще почне да произвежда повече мляко.

Що се отнася до изцеждането - няма такава перфектна помпа все още, каквато е бебешката уста. Никога не може да се изцеди толкова, колкото реално поема бебето ,като суче. Затова изцеденото от майката количество мляко не е показател за това, колко мляко има тя в гърдите си, а само колко мляко умее да изцеди от гърдите си.

За да увеличиш кърмата си, освен по-честото поставяне на бебето да суче (при всеки знак за безпокойство, през нощта непременно - много са важни тия нощни кърмения), можеш да увеличиш приема на течности - вода, чай, айран, тараторче; да си правиш овесения дки за закуска, варено жито и най-важното: почивай си повече и не се преуморявай с домакинска работа.

# 5
  • Мнения: 422
Да добавя на мен мюслито ми увеличава кърмата,а също можеш да си вземеш лактогенен чай и както са те посъветвали кърми на често без да спазваш каквито и да е режими.Не изключвай нощното хранене,м/у 3 и 6 нивата на пролактина са най-високи и така ще стимулираш образуването на кърма.Недавай по възможност нищо друго освен кърма(вода..сок особено...повечето педиатри за съжаление още "съветват" да се започва сок от тази възраст #Cussing out ),ако е необходимо дохранвай още няколко дни с АМ,като постепенно намаляш количеството.
Можеш да изцеждаш и с помпа,също ще стимулираш образуването на кърма,желателно е да не даваш обаче изцедена кърма или АМ от шише,пробвай с чашка,лъжичка или капкомер.
Успех и скоро да хапва бебо само кърма! Hug

# 6
  • Мнения: 742
при нас се получи обрив, но само на дупето - и педиатърката ни каза, че е алергична реакция - вероятно е от някоя партида памперс или от жегите...за една седмица всичко отмина
а що се отнася до кърменето - няколко пъти дохранвах с АМ /през периодите на бърз растеж/ и сега пак сме само на кърма

Важното е да не се отказваш!
Успех

# 7
  • София
  • Мнения: 630
Не знам защо при подобни случай педиатрите препоръчват спиране на кърменето newsm78.
А какво ще се случи, ако и тогава обривите не изчезнат? Може би все пак е възможно да са от хипоалергенното мляко.

# 8
  • Мнения: 4 026
Спирането на кърменето няма никакъв смисъл във вашия случай. Ти ограничи алергените в менюто си.

# 9
  • София
  • Мнения: 250
Бибка беше на две седмици когато получи обрив по цялото тяло - нещо като лишеи. Бях яла ягоди и бях пила чаша прясно мляко. Спрях за няколко дена всякакви млечни продукти и за два три дни всичко изчезна. Така и на разбрах от какво точно е, но не съм спирала да кърмя.

# 10
  • Мнения: 185
и нашата бебка е горе долу на тази възраст. Миналата седмица й излезе точно такъв обрив - и аз мисля, че не е от топлото, защото е по-различно. Помислих си, че е от кайсиите, които ядох без да беля  Rolling Eyes, изключих ги от менюто, но не изчезна. В крайна сметка се оказа, че е от зехтина, който реших да опитам - уж за по-хубаво и  изобщо не допусках, че е от него. След като спрях да мажа, веднага обривът изчезна. Така че, помисли и за козметиката, която ползваш.

Общи условия

Активация на акаунт